Avalon » Serie komiksowe » Iron Man 2.0 » Iron Man 2.0 #3

Iron Man 2.0 #3

Iron Man 2.0 #3

"Palmer Addley is Dead" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Stark i Rhodes stworzyli nową zbroję War Machine. Podczas nowej misji James o mało nie umarł. Nowy wróg jest zbyt silny i War Machine będzie musiał wyewoluować w coś więcej. Będzie musiał zostać jednoosobową armią przyszłości – Iron Manem 2.0!

Cytat

Tony: "They say war is changing? Fine."
James: "Then we change the War Machine."

Streszczenie

Rosja. Drony ratunkowe odnajdują Rhodesa i zabierają go z miejsca katastrofy. Wieść o tragedii szybko dociera do generała Babbage'a, Tony'ego Starka i zespołu Rhodesa.

Jakiś czas później. Rhodey budzi się w łóżku szpitalnym.

Tymczasem na zdarzeniu skupiają się media. Ogłaszają one, że w związku z faktem, że placówka była oddalona od jakichkolwiek terenów zabudowanych, liczba zabitych jest minimalna, niemniej jednak atak pozostaje miażdżącym ciosem wycelowanym w rosyjską gospodarkę. Pojawiły się też głosy ze strony czeczeńskich bojówek, biorących na siebie odpowiedzialność za atak, odpowiedź rosyjskiego rządu była więc natychmiastowa.

Pięć dni później. Generał Babbage żąda zwolnienia Rhodesa. Jego rozmówczyni, Pepper Potts, nie zgadza się na to, przypominając, że James ma poparcie Steve'a Rogersa. Wojskowy przypomina, że nie odpowiada przed Captainem Americą, wtedy jednak Pepper zmienia temat i pyta, kim jest Palmer Addley, a konkretniej – kim był on, zanim zaczął pracę dla DARPA. Jej ekipa ze Stark Resilient odkryła bowiem, że akta martwego geniusza były sfałszowane. Zapewnia, że jej przedsiębiorstwo poświęci tyle funduszy, ile będzie trzeba, by odkryć prawdę, po czym rozłącza się. Następnie wzywa swoją sekretarkę i każe jej skontaktować się z członkami zespołu Rhodesa.

Kaylie Harrison odwiedza swoich rodziców, którym jednak nie może powiedzieć nic na temat swojej pracy. Nagle dzwoni telefon – jak się okazuje, jest to Zelinsky, który informuje ją o tym, że papiery Palmera Addley'a były sfałszowane. Kobieta domyśla się, że to jej zadaniem było ich sprawdzenie i jest gotowa na zwolnienie, okazuje się jednak, że nie o to chodzi. Zamiast tego Mike podaje jej adres, pod którym znajdzie prawdziwe akta Addley'a. Jest tylko jeden problem – musi się tam stawić natychmiast.

W swoim warsztacie Tony Stark stwierdza, że nie byli na to przygotowani, po czym, ku przerażeniu Rhodesa, zaczyna rozmontowywać zbroję War Machine'a. Wyjaśnia, że od dziecka nie lubił się dzielić, teraz jednak ma zamiar zrekompensować wszystko przyjacielowi. Stwierdza, że jego stara zbroja nadawała się w starych czasach, teraz jednak, gdy wojna się zmieniła, zmienić się też musi War Machine. To powiedziawszy, Stark prezentuje Jamesowi jego nową zbroję: z możliwością przejścia w "tryb kameleona", czyli generator niewidzialności, a także prototypowy "tryb ducha", dzięki któremu będzie w stanie fazować przez inne przedmioty. Ostrzega jednak, że oba tryby są na razie niekompatybilne, będzie mógł więc używać tylko jednego na raz, oba również pożerają olbrzymie ilości energii. Dodatkowo zbroja jest całkowicie niemożliwa do namierzenia przez jakąkolwiek technologię, oczywiście też posiada wszystkie "typowe" funkcje. Założywszy ją Rhodey stwierdza, że teraz jest gotowy na wojnę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man 2.0 #3 Iron Man 2.0 #3 Iron Man 2.0 #3 Iron Man 2.0 #3 Iron Man 2.0 #3 Iron Man 2.0 #3 Iron Man 2.0 #3 Iron Man 2.0 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.