Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #621

Thor #621

Thor #621

"The World-Eaters" - Chapter 7

Postacie
Zapowiedź

Odyn i jego Blood Legion stają na przeciw World-Eaters w obronie Ziemi. Kto padnie w imię Asgrdu?

Streszczenie

Uthana Thoth każe powstrzymać Thora, dzierżącego nie tylko swój młot, ale także miecz Odina. Ten stara się odpędzić od żołnierzy Ano-Athox, jednak pod ich naporem w końcu pada. Widząc to, Thoth ogłasza, że wkrótce rzucą na kolana cały świat, Odin atakuje go jednak, stwierdzając, że jego rasa jest jedynie infekcją, pasożytem. Kontratakując, przywódca najeźdźców stwierdza, że wobec tego Odin i Asgardczycy to zainfekowani, a on ma nad nimi pełną kontrolę. Słysząc to, Wszechojciec wydaje potężny krzyk, który nie tylko powala Ano-Athox, ale też niszczy samochody i wybija szyby nawet w oddalonym o kilka kilometrów Broxton. Thor tymczasem znajduje w sobie siłę, by ruszyć dalej i w końcu dociera do Yggdrasilla, który rozcina mieczem swego ojca. Potężnie zranione, drzewo, by uleczyć się, zakotwicza się na stałe w Midgardzie i zaczyna oczyszczać się z wszelkich infekcji – a Ano-Athox, teraz uwięzieni w Dziewięciu Światach i uzależnieni od jego zasad, jako pierwsza z nich znikają bez śladu.

Podczas, gdy Solvang zapewnia Lokiego, że Thor przywrócił go do życia, bo go kocha i zawsze będzie się nim opiekował, sam Odinson stawia stos pogrzebowy dla Baldera i podpaliwszy go, odlatuje. Wkrótce w tym samym miejscu przechodzi Kelda, przesiąknięta "krwią" i wodząca wokół niewidzącymi oczyma, pytając głos, który słyszy, o to, jak może uratować swego ukochanego – lub kogokolwiek – z krainy umarłych.

Gdzie indziej. Uthana Thoth, Phanto i Thela budzą się w nieznanym im miejscu, dochodząc do wniosku, że zostali uwięzieni w świecie rządzącym się prawami Asgardczyków – a to czyni ich podatni na atak. Co zamierzają wykorzystać nacierający na nich Balder i Tyr...

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor #621 Thor #621 Thor #621 Thor #621 Thor #621 Thor #621 Thor #621

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.