Avalon » Serie komiksowe » Thor #620.1 » Thor #620.1

Thor #620.1

Postacie
Zapowiedź

Grey Gargoyle chce osiągnąć boskość w Asgardzie. Thor musi go powstrzymać. Książe Asgardu kontra złoczyńca potrafiący zamienić przeciwnika w kamień. Szykuje się epicka bitwa. Sprawdź, czy Thor obroni Złote Miasto i jaki to będzie miało wpływ na przyszłość Asgardu.

Cytat

Thor: "Storms weather rock, given long enough... And, just as surely, no matter how long it takes, my force of will shall allways summon the might of Mjolnir."

Streszczenie

Na długo przed powrotem Odina i atakiem Ano-Athox... Cała karawana ciężarówek, wypełnionych piwem, mięsiwem i innymi delikatesami, kieruje się ku Asgardowi. Asowie obchodzą bowiem Thorsebolt, święto na cześć Thora, najdzielniejszego z wojowników Asgardu i najwaleczniejszego z obrońców Midgardu. Hogun zauważa, że sam solenizant nie stawił się na ucztę, król Balder zapewnia więc, że jego brat przybędzie, gdy tylko powstrzyma zagrożenie, przeciw któremu wyruszył. W pewnym momencie w ruinach boskiego zamku zjawia się Gravelmir, kamienny gigant z Jotunheimu, który jako dar przyniósł ze sobą statuę Odinsona, uwiecznionego w najdrobniejszych szczegółach. Za przyzwoleniem króla, golem wita się z bogami znajdującymi się na sali, po chwili Balder zauważa jednak, że wszyscy oni zostali zmienieni w kamień przez przybysza. Ten zrzuca więc swe przebranie i ujawnia się jako Grey Gargoyle. Unika on ciosu króla i jego również zamienia w statuę, po czym wyrusza przeszukać zamek z góry na dół, wspominając, jak dwa dni wcześniej Thor przybył do pewnej płonącej rafinerii na Alasce, odkrywając, że za atakiem stoi nie kto inny, jak Mangog. Odinson zaszarżował na potwora, okazało się jednak, że była to jedynie kamienna podobizna, stworzona przez Gargoyle'a, by odwrócić uwagę boga gromów. Złapał on zaskoczonego Thora i zamienił go w kamień, co godzinę odnawiając swym dotykiem klątwę.

Teraz zaś Gargoyle dociera do skarbca Asgardu, gdzie znajduje złote jabłko, zrywane przez Idunn z Drzewa Życia. Łotr wierzy, że owoc da mu nieśmiertelność, a tym samym w nieskończoność wydłuży działanie jego mocy. Tymczasem w jadalni skamieniałemu Thorowi udaje się wezwać potęgę Mjolnira, a przyzwana błyskawica uwalnia go spod działania czaru. Udaje się w pościg za łotrem i dopada do niego, nim ten zdąży zatopić zęby w świętym jabłku. Rozpoczyna się walka, podczas której Thor szybko zyskuje przewagę, Gargoyle jednak ponownie używa na nim swych mocy i zamienia go w kamień. Okazuje się jednak, że zrobił to, gdy Odinson ściskał w ręku złote jabłko, którego teraz łotr nie jest w stanie wyłuskać. Na domiar złego na miejsce przybywają straże, zaalarmowane odgłosami bitwy, przestępca ucieka więc, poprzysięgając zemstę.

Niecałą godzinę później Balder wznosi toast za Thora, nie mogąc się doczekać, aż solenizant przebudzi się i sam opowie o swej najnowszej przygodzie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor #620.1 Thor #620.1 Thor #620.1 Thor #620.1 Thor #620.1 Thor #620.1 Thor #620.1 Thor #620.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.