Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #11

Avengers vol. 4 #11

Postacie
Zapowiedź

Rękawica Nieskończoności w rękach najniebezpieczniejszego człowieka na planecie. Co mogą zrobić Avengers przeciwko takiej mocy?

Streszczenie

Watcher obserwuje walkę między Namorem, Red Hulkiem i Thorem a Hoodem. Stwierdza, że choć bohaterowie są w posiadaniu jednego z Infinity Gems, kontrolującego czas, jest to nic w porównaniu z potęgą, którą posiada dzierżący trzy klejnoty Robbins. Dochodzi też jednak do wniosku, że łotr sam nie wie, jaką moc zapewniają mu artefakty – mógłby bez problemu wymazać swoich przeciwników z rzeczywistości, jednak w swej naiwności jest w stanie myśleć jedynie o walce. Powaliwszy herosów, Parker zauważa Uatu, wtedy jednak rzuca się na niego Rulk, a choć zostaje odepchnięty, okazuje się, że udało mu się wyrwać jeden z kryształów – czerwony Power Gem. Z nową mocą rusza na czele bohaterów do kontrataku.

Nowy Meksyk. Iron Man budzi się wśród nieprzytomnych Mścicieli rozrzuconych po pustyni. Nagle jego zbroja wykrywa fluktuacje energetyczne, a po chwili między nim a nadal stojącymi na straży Hawkeyem, Mockingbird i Thingiem zjawiają się Hood i walczący z nim bohaterowie. Thor każe mu się poddać i oddać im Infinity Gems, ten jednak nie ma zamiaru tego robić. Avengers, którzy odzyskali przytomność, ruszają do ataku, Hood jednak teleportuje się.

Ruiny Szkoły dla Niezwykłych Talentów, Danger Room. Xavier próbuje przekonać chroniącą Mind Gem istotę, że to on ją stworzył i że to, czego ona chroni, należy do niego. Ta zdaje sobie z tego sprawę, nadal jednak nie zezwala mu na przejście. Nagle jednak istota ginie w eksplozji, a na jej miejscu zjawia się Hood, ponownie dzierżący trzy z Infinity Gems. Xavier próbuje wpłynąć na niego telepatycznie i zmusić do poddania się, jednak Robbins, wzmocniony przez Mind Gem, instynktownie zwalcza próby ingerencji i, koniec końców, pozbawia bohaterów przytomności.

Następnie Parker przenosi się na płaszczyznę astralną, gdzie Doctor Strange ukrył ostatni z Infinity Gems – Soul Gem. Jak się jednak okazuje, ten jest już w posiadaniu Thanosa.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #11 Avengers vol. 4 #11 Avengers vol. 4 #11 Avengers vol. 4 #11 Avengers vol. 4 #11 Avengers vol. 4 #11 Avengers vol. 4 #11 Avengers vol. 4 #11 Avengers vol. 4 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.