Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #10

Avengers Academy #10

Avengers Academy #10

"Redemption Song"

Postacie
Zapowiedź

Pierwsza historia opowiada o dniu z życia studentów, z występem gościnnym Protectora i Dr. Strange.

Cytat

Striker: "Worst. Class. Ever."

Streszczenie

Ukarane za napaść na Hooda, Veil i Hazmat budzą się tylko po to, by po chwili uświadomić sobie, jak beznadziejne jest ich położenie. Następnie wraz z Mettle i Strikerem udają się na zajęcia z etyki prowadzone przez Justice i Speedballa. W trakcie ich trwania Maddy nie tylko udziela błędnej odpowiedzi, ale też przypadkowo wspomina o pamiętnym incydencie w Stamford. O dziwo, Baldwin reaguje spokojnie; zaplanował nawet wyjazd na miejsce katastrofy.

Dla Hazmat to bynajmniej nie jedyna niespodzianka. Pym zaprosił na zajęcia Leecha, z którego pomocą dziewczyna będzie mogła wreszcie zdjąć swój kombinezon. Co więcej, otrzymuje ona dzień wolny.

Ten luksus nie jest przeznaczony dla pozostałych, którzy muszą uczestniczyć w całej serii zajęć. Najpierw Protector opowiada o pozaziemskich istotach, następnie Giant-Man o chemii, a na koniec sam Dr. Strange wprowadza młodych superbohaterów w arkana wiedzy tajemnej.

W przerwie na lunch Veil postanawia przeprosić Baldwina. Gdy pod postacią dymu dostaje się do jego pokoju, widzi jak ten zadaje sobie rany. Bez chwili namysłu ucieka, postanawiając zachować tę wiedzę dla siebie.

W parku Golden Gate Hazmat i Leech bawią się w najlepsze. W końcu dziewczyna postanawia odwiedzić swoich rodziców. Ci nie są jednak zachwyceni, kiedy dowiadują się, że ich córka nie została całkowicie wyleczona. Ich zachowanie sprawia, że po krótkiej chwili Hazmat wybiega zapłakana z domu.

Akcja przenosi się do Stamford, gdzie pod pomnikiem upamiętniającym tragedię, Robbie raz jeszcze opowiada studentom, co dokładnie wtedy zaszło. Opowieść zostaje jednak przerwana przez uzbrojoną grupę. Niestety Hazmat nadal nie odzyskała swoich mocy, więc Justice usiłuje wymyślić inny plan. Przynajmniej do momentu, kiedy Speedball wyzwala potężną wiązkę niebieskiej energii, która nokautuje napastników. Vance niemal natychmiast gratuluje koledze, ale wtedy Veil wyznaje, co wcześniej widziała. Na miejscu szybko pojawia się policja i o dziwo jeden z funkcjonariuszy udziela wsparcia Baldwinowi.

Jakiś czas później, w siedzibie Akademii, wykładowcy wraz ze studentami dyskutują o stanie Speedballa. Okazuje się, że moce, które posiadał jako Penance, są aktywowane przez ból, więc sam wywołuje go w sytuacjach potencjalnego zagrożenia.

Nieco później Hazmat, Pym i Leech spotykają się na osobności. Dziewczyna, o dziwo, rezygnuje z oferty Giant-Mana. Tak długo, jak ten nie znajdzie dla niej permanentnego lekarstwa, woli pozostać gotowa do walki.

Pomimo wyjaśnienia całej sprawy Veil nadal dręczą wyrzuty sumienia. Postanawia więc zrobić coś niebywale ryzykownego - sprowadzić Wasp.

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #10 Avengers Academy #10 Avengers Academy #10 Avengers Academy #10 Avengers Academy #10 Avengers Academy #10 Avengers Academy #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.