Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #155

Thunderbolts #155

Postacie
Zapowiedź

Drużyna wraca do akcji. Luke Cage potrzebuje w drużynie kogoś, kto zna się na czarach, dlatego Satana jest idealną kandydatką.

Streszczenie

Cage i Strange starają się namierzyć osobę, którą chcą zrekrutować. Nie jest to proste, więc pomaga im Hellstorm. Mimo wielu zaklęć mylących udaje mu się namierzyć siostrę. Kiedy otwiera się portal do miejsca jej pobytu atakuje ich magiczny potwór. Tą drogą nie przejdą. Satana wie, że rząd ściga ją za pomoc Hoodowi. Kiedyś Strange dałby sobie rady z tymi zabezpieczeniami. Teraz muszą użyć innego środka transportu.

W The Raft Walker wysłuchuje narzekania Fixera. Ten nie może pogodzić się z decyzja, że to Songbird dostanie dowództwo. Naczelnik bierze pełną odpowiedzialność za tę decyzję. Sam ja podjął, a kierował się między innymi tym, że tylko ona nie odnosi co chwilę ran w trakcie misji. Dowiodła swojej wartości. Fixer wkurzony wychodzi. Widzą go Juggernaut i MACH V, którzy nie rozumieją jego zachowania. Razem obecnie pracują nad nowym hełmem dla Marko. Powinien wytrzymać więcej obrażeń i Cain będzie miał w nim lepszą widoczność.

Tymczasem dzięki Man-Thingowi Cage i Strange znajdują się w Himalajach. To tu skryła się Satana. Wyruszają na poszukiwania. Po chwili atakuje ich ogromny śnieżny potwór.

Fixer wchodzi do żeńskiej części więzienia. Jest dalej w podłym nastroju i nie odpowiada na zaczepki więźniarek. Zabiera Moonstone i Gunnę do wież. Karla dziwi się, że nie przyszła po nią Songbird.

Strange nie dysponuje tak potężnymi zaklęciami, aby powstrzymać potwora. Muszą znaleźć inne rozwiązanie. Dzięki swoim czarom unosi Luke'a do góry i spuszcza na monstrum. Dzięki swojej sile Cage pokonuje bestię. Docierają do wielkiej ściany skalnej. Kolejny czar Stephena i pojawiają się w niej drzwi.

Naczelnik i Songbird chodzą po więzieniu i wyznaczają więźniów, którzy pasują do ich planu.

Himalaje. Bohaterowie tunelem docierają do doliny porośniętej gęstym lasem ze starożytnymi ruinami. Po chwili leci w ich kierunku wielka ognista kula. Zatrzymuje się tuż przed nimi. Z jej wnętrza dobywa się głos Satany. Każe intruzom zawrócić. Kiedy ci próbują nawiązać rozmowę, kula odlatuje, a ze ściany wychodzi kamienny olbrzym. Luke odpiera ataki, podczas gdy doktor przygotowuje zaklęcie. Sytuacja robi się nieciekawa, więc Cage postanawia nie czekać. Wyprowadza potężny cios, który rozwala przeciwnika na drobne kawałki. Kula pozwala im kontynuować podróż. Docierają do ruin, gdzie na tronie oczekuje ich Satana. Otoczona jest ona przez ponętne, tubylcze kobiety. Kobiety oraz tajemnicza mgła otaczają bohaterów i uwodzą ich. Doktor wydaje się ulegać ich czarowi i po chwili na jego szyi ląduje amulet. Jest w nim zawarty czar, który zmusi Strange'a do posłuszeństwa. W tym momencie Luke zakłada czarownicy obrożę ze znakiem Thunderbolts. Okazuje się, że bohaterowie użyli iluzji. Cage to tak naprawdę doktor i na odwrót. Obroża ma identyczny czar co amulet Satany. Teraz zostaje ona włączona do zespołu i musi wykonywać ich rozkazy. Kobieta akceptuje swoją porażkę, ale chce się dowiedzieć jak jej przeciwnicy się tu dostali. Jej czary blokujące były naprawdę dobre. Luke pokazuje jej Man-Thinga. Córka Szatana jest pod wrażeniem. Gdyby wiedziała, że będzie pracować z tą magiczna bestią zgodziłaby się na współpracę dobrowolnie.

Moonstone spotyka się z resztą drużyny. Jest zdziwiona, że ich sala treningowa jest zajęta. Okazuje się, że naczelnik uzyskał pozwolenie na utworzenie drugiej grupy Thunderbolts i w środku odbywa się właśnie rekrutacja pod kierownictwem Songbird.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #155 Thunderbolts #155 Thunderbolts #155 Thunderbolts #155 Thunderbolts #155 Thunderbolts #155 Thunderbolts #155

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.