Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #154

Thunderbolts #154

Postacie
Zapowiedź

Zanim został zmuszony do służby w Thunderbolts, tajemniczy bagienny potwór wiódł inne życie - był strażnikiem Nexusa Rzeczywistości. Stary znajomy kreatury pamięta o tym i wyswobadza Man-Thinga z Raftu, by mógł dalej robić to, co robił. Jakie niebezpieczeństwo czyha nad bagiennym potworem? Co powiedzą Thunderbolts na stratę ich ulubionej rośliny?

Streszczenie

W parku narodowym Everglades dwóch mężczyzn ucieka przez bagna. Po chwili jeden z nich pada przebity dzidą, a drugi zostaje złapany lassem za szyję. Zostali oni ofiarami dziwnych istot o czerwonej skórze, dosiadających wielką jaszczurkę. Są oni bardzo zadowoleni z tego polowania.

Luke i Songbird spotykają się z osobami nadzorującymi projekt Thunderbolts. Są oni zaniepokojeni ich środkiem transportu, czyli Man-Thingiem. Cage broni swojego człowieka. Zna jego historię, ale w trakcie ich współpracy nie zrobił nic niepokojącego i pomagał im w walce, czego od niego nie oczekiwali. Dzięki wynalazkowi Pyma mogą go wykorzystywać, jako idealny środek transportu. Nadzorcy chcą go zobaczyć.

W podziemiach wyspy do celi Man-Thinga wpuszcza go jego opiekun. Jest to ogromna jaskinia, która została dostosowana do potrzeb potwora. Wygląda jakby była z Everglades. Zawsze ktoś tu jest i czuwa. Po chwili zjawia się stwór. Biurokraci zaczynają się bać, co pobudza bestię. Jest jednak odgrodzona od nich szybą, więc nic im nie zrobi. Opiekun przedstawia także urządzenie Pyma i sposób jego działania. Mimo niedawnej awarii spowodowanej piorunem Thora Man-Thing sam z siebie sprowadził bohaterów z powrotem. Chłopak zamyka celę. Zbiega się to w czasie z przyjściem jego zmiennika. Kiedy wszyscy odchodzą okazuje się, że zmiennik to tak naprawdę Jennifer Kale.

Nadzorcy z opiekunem dostają się do pokoju kontrolnego. Tam wychodzi na jaw, że jego zmiennik to intruz. Kamery ujawniają, że cela stwora jest pusta.

Everglades. Wędkarze spokojnie łowią ryby z łódki. Nagle atakują ich czerwonoskóre stwory i ich jaszczurka. Widzą to inni turyści, którzy zaczynają uciekać. Rozpoczyna się pogoń, w czasie której ludziom udaje się postrzelić jednego z napastników. Jego towarzysze uznają to za oznakę słabości i pozbywają się rannego. Wędkarze chowają się w gęstej trzcinie, ale zostają wytropieni. Przed śmiercią ratuje ich nagłe pojawienie się Man-Thinga. Stwór zabija gigantyczną jaszczurkę. Jennifer Kale informuje łowców, że nie powinni byli przybywać do tego wymiaru. To miejsce ma swojego obrońcę, którego właśnie sprowadziła do domu. Jeden z napastników rzuca się do ataku i przebija bestię włócznią. Man Thing nic sobie z tego nie robi i łapie łowcę za głowę. Ten staje w płomieniach i pada martwy na ziemię. Jennifer otwiera portal do świata napastników i oferuje ostatniej z nich bezpieczny powrót. Ta bez namysłu rzuca się do ucieczki. Całą sytuację obserwuje Cage ze swoimi ludźmi. Kale nie usunęła małej kamerki umieszczonej w potworze. Kobieta jest zadowolona, że przywróciła równowagę temu miejscu.

Man-Thing nic sobie nie robi z jej wywodu i po chwili teleportuje się z powrotem na Raft. Jennifer nie rozumie, jak stwór może chcieć dawać się tak wykorzystywać. Cage powstrzymuje strażników przed użyciem broni. Songbird chce załatwić sprawę polubownie i pyta się Jennifer dlaczego to wszystko robi. Ta tłumaczy swoje czyny i wyjaśnię rolę Man-Thinga we wszechświecie. Opowiada im także jego historię. Thunderbolts tłumaczą jej, że nie wykorzystują go, a on najwyraźniej lubi brać udział w ich misjach - jest ciekawy świata. Kale zwraca wynalazek Pyma i obiecuje odwiedzać potwora.

Później Cage przedstawia pozostałym opiekunom grupy wyniki raportu. Nadzorcy nie czepiają się już Man-Thinga. Wytykają im jednak pewna lukę. Grupa nie jest odporna na przeciwników posługujących się magią. Dlatego musza poprosić Strange’a o wsparcie w rekrutacji nowego członka zespołu.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #154 Thunderbolts #154 Thunderbolts #154 Thunderbolts #154 Thunderbolts #154 Thunderbolts #154 Thunderbolts #154

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.