Avalon » Serie komiksowe » Daken: Dark Wolverine » Daken: Dark Wolverine #7

Daken: Dark Wolverine #7

Daken: Dark Wolverine #7

"Empire, Act 2" - part 4

Postacie
Zapowiedź

W poszukiwaniu swojej przeszłości X-23 trafiła na Madripoor, a tam wpadła na Dakena - nowego króla tutejszego półświatka. Jak potoczy się ich rodzinne spotkanie?

Streszczenie

Gdzieś na Madripoorze. Malcolm Colcord uruchamia generatory prądu, po czym zwraca się do doktora Detlefa Metzgera. Choć naukowiec uważa, że zbyt wcześnie przeszli do testów na ludziach, według jego szefa jedynym powodem, dla którego jeszcze nie uzyskali zadowalających wyników, jest jego lenistwo. Następnie strzela do Metzgera strzałką zawierającą, jak wyjaśnia, nano-wirusa, który uruchomi się za 48 godzin, chyba, że doktorowi uda się wysyntezować czynnik gojący. Odchodząc stwierdza, że z odpowiednią motywacją nie powinno stanowić to dla niego problemu.

Gdzie indziej na Madripoorze. Daken oświadcza, że skradzione rejestry należą do niego, a to znaczy, że trzyma rękę na zdecydowanej większości pieniędzy przepływających przez wyspę. Do tego porwał córkę kapitana Guia, kontroluje więc także policję. Teraz organizacje przestępcze Madripooru starają się odzyskać choć część swoich pieniędzy, terroryzując miasto, a że mundurowi otrzymali zakaz wtrącania się, Madripoor popada w chaos, a Tyger straciła swe dobre imię. Mutant oferuje jednak, że może to wszystko zmienić – potrzebuje kogoś, kto byłby jego twarzą, podczas gdy on pozostałby w cieniu. Kobieta po chwili namysłu zgadza się, stawiając jednak warunek – jej ludzie nadal będą dla niej pracować. Daken nie jest jednak głupi – wie, że Tyger robi to tylko dlatego, że wie, że więcej będzie mogła zrobić, stojąc po stronie władzy, myśli też, że przy odrobinie szczęścia i pomocy będzie w stanie tę władzę odzyskać – dlatego permanentnie zajął się lojalnymi wobec niej ludźmi. Zamiast tego otrzyma nowych podwładnych, którzy co prawda będą wykonywać jej rozkazy – a raczej jego rozkazy, które Tyger będzie im przekazywać – ale poza tym nie kiwną dla niej palcem.

Jakiś czas później. Przywódcy madripoorskich organizacji przestępczych – bracia Benjamin i Takeshi, Param Mishra i jego żona, Madhavi, oraz Kobus van Holten i jego prawa ręka, Aldo – budzą się w opustoszałym magazynie. Po chwili pojawia się przed nimi Tyger, która ogłasza, że wysłali oni swych ludzi, na podstawie przekazanej im informacji, do pewnego magazynu. Gdy potężna eksplozja trzęsie miastem, kobieta oświadcza, że ów magazyn, wraz ze wszystkimi, którzy się w nim znajdowali, właśnie przestał istnieć i przedstawia zebranym propozycję nie do odrzucenia – pomogą jej w odbudowaniu Madripooru. Oświadcza, że potrzebuje tylko jednej osoby z każdej z ich organizacji i rzuca im torbę pełną broni. Aldo ma inny pomysł, jak wykorzystać otrzymany oręż, nim jednak zdąży zaatakować kobietę, zostaje przebity mieczem przez swojego szefa. Bracia nie zamierzają przeciwko sobie walczyć, Benjamin przyznaje jednak, że od roku spotykał się potajemnie z żoną Parama. Podczas więc, gdy Madhavi atakuje Takeshiego, jej mąż atakuje drugiego z rodzeństwa. Kobieta powala swego przeciwnika i jest gotowa go zgładzić, w tej chwili jednak Kobus zabija ją, stwierdzając, że nie zamierza pozwolić, żeby jego przyszli współpracownicy mogli połączyć siły przeciw niemu. Gdy Benjamin staje jak wryty, widząc śmierć kochanki, Param wykorzystuje sytuację i okłada go na śmierć. Takeshi rzuca się na niego, gotów pomścić brata, powstrzymuje go jednak wyłaniający się z cienia Daken. W tej chwili brama magazynu otwiera się i staje w niej oddział policji pod dowództwem kapitana Guia. Tyger oświadcza, że jeśli będą potrzebować ludzi, to właśnie z mundurowym będą musieli rozmawiać. Przestępcy nie wierzą, że policja będzie teraz na ich pensji, kobieta przypomina więc, że wszyscy na Madripoorze pracują dla niej.

Jakiś czas później. Colcord powiadamia swojego przełożonego, że właśnie w ich badaniach nastąpił przełom, i wręcza Metzgerowi fiolkę z antidotum. Ich szef pyta, kiedy przejdą do następnego punktu ich planu, a gdy Detlef zaczyna tłumaczyć, że zamówił potrzebne "materiały", Daken staje przed nim, żądając konkretów. Nagle zauważa, że ciało leżące na stole operacyjnym nie posiada żadnych ran i atakuje Colcorda przypominając, że reprodukcja czynnika gojącego nie była częścią planu. Malcolm stwierdza, że była ona konieczna, by obiekty eksperymentu przeżyły zabieg. Syn Wolverine'a czuje, że mężczyzna coś ukrywa, puszcza go jednak i ponawia pytanie o rozpoczęcie kolejnej fazy eksperymentu. Metzger zapewnia, że nowi "pacjenci" już są do nich transportowani i że czeka jedynie na telefon w tej sprawie. W tym momencie jego komórka zaczyna dzwonić, naukowiec jednak nie rozpoznaje głosu osoby znajdującej się po drugiej stronie linii.

Tymczasem w porcie na ląd schodzą X-23 i Gambit.

[Uwaga: Ciąg dalszy historii znajduje się z X-23 vol. 3 #8 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Daken: Dark Wolverine #7 Daken: Dark Wolverine #7 Daken: Dark Wolverine #7 Daken: Dark Wolverine #7 Daken: Dark Wolverine #7 Daken: Dark Wolverine #7 Daken: Dark Wolverine #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.