Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #7

Wolverine vol. 4 #7

Wolverine vol. 4 #7

"Wolverine vs. the X-Men" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Wolverine walczy o swoje życie z Magneto i Namorem, jednocześnie jednak walczy o swoją duszę przeciwko armii demonów. A grupa jego najlepszych przyjaciół, w tym Storm, Rogue i Shadowcat, przygotowuje akcję ratunkową.

Cytat

Shadowcat: "We're not giving up on him, Scott. God knows he'd never give up on one of us."

Streszczenie

W swoim umyśle Logan ucieka przed legionem demonów, palących wszystko na swojej drodze – las, w którym każde drzewo symbolizuje osobę, którą zabił mutant, cmentarzysko, na którym pogrzebał wszystkie swe wyrzuty sumienia... W końcu Wolverine dociera do muru, którym ogrodził swe serce i wbiega do wybudowanego nań zamczyska. Tam zakłada zbroję samuraja i, choć przychodzi mu to z trudem, otwiera wszystkie drzwi w budowli. Gdy demony wpadają do środka, czeka już na nich armia wszystkich jaźni Jamesa Howletta, gotowa do ostatecznej bitwy. W czasie walki Logan wyczuwa potężny wstrząs i uświadamia sobie, że "na zewnątrz" jego ciała toczy się równie ważna walka.

Świat zewnętrzny. Magneto zapewnia przyjaciela, że nie czerpie przyjemności z tego, co robi, opętaniec odpiera jednak, że on będzie. To mówiąc, sięga w kierunku Erica i powala go gestem, negując przy tym jego moce. Podchodząc do mutanta stwierdza, że już kiedyś się spotkali, nie pamięta jednak, kiedy. Mistrz Magnetyzmu próbuje powstrzymać przeciwnika, zmieniając pokrywę studzienki kanalizacyjnej w ostre odłamki i ciskając je w jego stronę, to jednak spowalnia Wolverine'a tylko na chwilę. Ten bowiem, wykorzystując swą krew jako macki, zdejmuje Magnusowi utrudniający odczytanie jego myśli hełm. Wtedy demon przypomina sobie dokładnie, kiedy się spotkali, i przenosi umysł Erica do tamtego miejsca i czasu – obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Zapewnia, że tamte czasy wkrótce wrócą, jeszcze potworniejsze, bo, według słów demona, Hitler był w porównaniu z nim jedynie początkującym ludobójcą. Wtedy do akcji wkracza Namor, który porywa Wolverine'a i zabiera go na dno zatoki. Telepatycznie monitorująca sytuację Emma ostrzega jednak Cyclopsa, że Sub-Marinera pochłaniają płomienie. Po chwili ciało Namora wypływa, plecami do góry, a za nim wynurza się Wolverine, który, idąc po powierzchni, wraca na ląd. Emma kontaktuje się więc z Doctorem Nemesisem, który, wraz z Fantomexem, stanowi "Plan B", a to ze względu na specjalnie zaprojektowaną broń. Podczas, gdy Scott wyrusza, by powstrzymać opętańca do czasu ich przybycia, Emmę zachodzi od tyłu Melita, która, grożąc telepatce jedną ze swoich specjalnych broni, każe pomóc Loganowi w walce z próbującymi opanować jego ciało demonami. Frost próbuje uspokoić kobietę, po jej stronie stają jednak właśnie przybyłe przyjaciółki Wolverine'a. Emma próbuje się więc skontaktować z Summersem, ten jednak jest zbyt zajęty walką z opętanym. Jeśli w ogóle można to nazwać walką – jego przeciwnik bowiem bez problemu odbija promienie optyczne mutanta, a zbliżając się, wyśmiewa jego strach przed porażką. Gdy jednak zamierza zadać ostateczny cios, zostaje powalony przez używającą mocy Colossusa Rogue, a Storm korzysta z wiatrów, by zanieść go na Angel Island. Po chwili jego tropem udają się wszystkie zebrane panie – Emma, Jubilee, Kitty, Melita, Rogue i Storm – wyjaśniając Scottowi, że Logan zrobiłby to samo dla nich. Gdy są już na wyspie, Ororo oświadcza, że nie pozwoli opętańcowi uciec, a Frost przenosi pozostałe kobiety w głąb umysłu Wolverine'a.

A tam gospodarz zdecydowanie przegrywa walkę i jest tego w pełni świadom. Czuje, jak resztki jego osobowości obracają się wniwecz, walczy jednak, kurczowo trzymając się resztek gniewu i desperacji, a także ostatniej iskierki nadziei. Nagle na ratunek przybywają mu Emma, Jubilee, Kitty, Melita i Rogue, wszystkie w zbrojach i uzbrojone po zęby.

Walkę tę obserwuje pewien mężczyzna, ze smutkiem dochodząc do wniosku, że to za mało. Nawet z pomocą przyjaciół Logan przegra, a Piekło pochłonie wszystko wokół. Chyba, że otworzy jeszcze jedne, ostatnie, ukryte głęboko drzwi. Kurt Wagner przeprasza swego przyjaciela za to, co musi zrobić i mówiąc, że muszą wypalić te demony, otwiera wrota oznaczone symbolem Phoenix.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #7 Wolverine vol. 4 #7 Wolverine vol. 4 #7 Wolverine vol. 4 #7 Wolverine vol. 4 #7 Wolverine vol. 4 #7 Wolverine vol. 4 #7 Wolverine vol. 4 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.