Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #533

Uncanny X-Men #533

Uncanny X-Men #533

"Quarantine" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Sublime Corporation rzuca na rynek całkiem nowy produkt: X-Men! Teraz każdy, za odpowiednią cenę, może zyskać moce mutantów Marvela! A tymczasem na Utopii prawdziwi X-Men powoli umierają.

Cytat

Dazzler: "That's a Dazzler impersonator. They got a Dazzler impersonator rather than hiring me. I hate them so much right now."
Pixie: "I mean, why not get you? You're cheap."
Dazzler: "Inexpensive. 'Cheap' has a dual meaning over here, Pixie."
Pixie: "Yeah, I know."

Streszczenie

Prowincja Xinjiang w Chinach. Sebastian Shaw mówi trzymanej przez siebie Emmie, że to on ją stworzył i on może ją zniszczyć. Telepatka zwraca jednak jego uwagę na pięść Kitty, wystającą z jego piersi, i proponuje, by omówili to wszystko w cywilizowany sposób.

Utopia. Wolverine prowadzi "Angel" z "Nowych X-Men" do Cyclopsa, narzekając, że nie zdążył nawet zaprezentować swych umiejętności posługiwania się nożami, nim więźniowie przyznali się do wszystkiego. Przyprowadzona dziewczyna, zaczerwieniona i spocona, co uznaje za skutek mijającego działania narkotyku, pokazuje Summersowi zaproszenie na "X-Cess", premierę nowego produktu Sublime Corporation, która ma się odbyć wieczorem tego dnia. Scott postanawia poinformować o tym drużynę Angela. Słysząc imię swego idola, dziewczyna pyta, czy będzie mogła z nim pogadać, Cyke wybucha jednak, wytykając jej, że traktuje ich życia jak jakąś zabawę.

Tego wieczora, Triumph Hill Ballroom. Na balu maskowym poprzedzającym premierę, Lobe, przebrany za Profesora X [z nieodłącznym wózkiem – przyp. S_O], wita swych przyszłych inwestorów. Gdy dowiaduje się, że "Nowi X-Men" jeszcze nie przybyli, wysyła Bouncing Betty i resztę zespołu do ochrony obiektu, a sam staje na scenie, gdzie wspomina pierwszy raz, gdy usłyszał o Johnie Sublime. Jego wizja ludzi stających się mutantami i "trzeciego gatunku" przemówiła do Lobe'a, któremu jednak nie podobała się konieczność operacji ani cała ta pseudo-religijna otoczka. Teraz jednak znaleźli sposób, by kontynuować dzieło świętej pamięci Sublime'a – dla zysku. Przedstawia swój nowy produkt – "You, X-Men", dostępny w dwóch wersjach – normalne, jednorazowe dawki, na krótki okres dające użytkownikowi moce mutanta, oraz specjalne, VIP-owskie wersje, przypisane do kodu genetycznego klienta i dające znacznie większą siłę, jak to już zaprezentowali jego pierwsi nabywcy. Oczywiście każdy inwestor znajdzie się na samym początku kolejki do ich specjalistów, gdy produkt zostanie wprowadzony, nim jednak zajmą się papierkową robotą, zaprasza wszystkich do zabawy, której przewodzi naśladowczyni Dazzler. Obserwująca to przez świetlik Alison jest wściekła, że nie zgłosili się do niej, Angel radzi jednak, by skupili się na tym, jak przerwać całą imprezę. Nagle za nimi pojawiają się Bouncing Betty, Burst, Thug i Verre.

W Chinach Shaw dochodzi do wniosku, że Shadowcat użyłaby jakiegoś narzędzia, by mu zagrozić, jednocześnie nie narażając siebie na szwank, a że tego nie zrobiła, znaczy to, że nie może. Gdy Emma nie wierzy, że mężczyzna spróbuje sprawdzić ich blef, ten odpiera, że nawet, jeśli Pryde zmiażdży jego serce, on nadal zdąży urwać telepatce głowę. Nagle Fantomex strzela do Sebastiana pociskiem zapalającym, ten więc rzuca Frost prosto w niego i zaczyna szarżować w ich stronę. Emma, z powrotem w ludzkiej postaci, próbuje powstrzymać go telepatycznie, nie jest jednak w stanie obejść nieprzepartego uczucia nienawiści. W ostatniej chwili wraca do swej diamentowej formy i, po ciosie, który odrzuca ją o dobrych kilka metrów, zaczyna uciekać.

Triumph Hill Ballroom. Lobe nie jest w stanie skontaktować się z Betty, która jednak po chwili wpada do sali, uderzona przez Angela. X-Men żądają jego poddania się i leku na plagę, którą stworzył, szef Sublime Corporation ma jednak inne plany i rzuca w zebrany tłum buteleczki z "serum" dającym mutacyjne moce krzycząc, by bronili oni swych interesów. Otoczony przez armię zyskujących supermoce ludzi, Warren łączy się ze Scottem, informując o sytuacji. Cyclops każe więc Danger zebrać wszystkich mieszkańców Utopii, którzy mogą stać o własnych siłach – z mocami czy bez, nadal są X-Men. Czas przerwać kwarantannę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #533 Uncanny X-Men #533 Uncanny X-Men #533 Uncanny X-Men #533 Uncanny X-Men #533 Uncanny X-Men #533 Uncanny X-Men #533 Uncanny X-Men #533

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.