Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #5

Uncanny X-Force #5

Uncanny X-Force #5

"Deathlok Nation" Chapter One: "The Time Infection of Weapon Infinity"

Postacie
Zapowiedź

Istnieje wiele alternatywnych przyszłości, które czekają ludzkość, wszystkie jednak mają jedną wspólną cechę - Deathloki. Teraz cyber-zombie stworzone z największych ziemskich bohaterów przybywają do naszych czasów, by zgładzić jedyną osobę, która może im przeszkodzić: Fantomexa!

Streszczenie

Fantomex sprawdza działanie The World. Jest to samowystarczalne laboratorium, zarządzane przez sztuczną inteligencję, która odpowiedzialna jest za tworzenie projektu Weapon Plus. W ramach jego powstali Captain America, Wolverine, Nuke, Fantomex  (znany także jako Weapon XIII ) czy Deadpool. Czas wewnątrz The World płynie inaczej niż na zewnątrz, co pozwala to na hodowanie istot przez wiele lat, chociaż na zewnątrz mija tylko kilka dni. Jakiś czas temu, Weapon XIII  wraz z Wolverinem zniszczyli komputer zarządzający. Teraz czuje się odpowiedzialny za cały ten świat oraz istoty tu żyjące. Traktuje to miejsce, jak swój dom rodzinny. Przed zniszczeniem maszyny, dowiedział się od niej o istnieniu Weapon Infinity – wirusa, który podróżuje przez czas. Jego twórca jest zamknięty w kapsule, ukrytej głęboko w laboratorium. Bohater cały czas stara się go odnaleźć i zabić.

Kiedy Fantomex wychodzi na zewnątrz, od razu znajduje się w swoim apartamencie. Okazuje się, że The World został zmniejszony do mikroskopijnych rozmiarów, dzięki pewnemu urządzeniu, ukradzionemu Doomowi.

W bazie X-Force odbywa się zebranie, zwołane przez Deadpoola. Ma on spore problemy natury etycznej, w związku z zabiciem Apocalypse’a - to było jeszcze dziecko. Wolverine w agrsywny sposób przypomina mu, że ich zadaniem jest eliminowanie zagrożeń dla mutantów. Są grupą zabójców i każdy wiedział na co się pisze. Zdenerwowany Wade odchodzi, a Logan poleca go zignorować - to tylko najemnik pracujący dla pieniędzy. Okazuje się jednak, że Wilson nigdy nie spieniężył czeków.

Alpy. Fantomex wchodzi do salonu w swoim apartamencie. Tam czeka na niego niewidoma kobieta, którą bohater traktuje jak własną matkę. Chce on z nią porozmawiać o wątpliwościach dotyczących jego działań i dalszej aktywności w X-Force. Nagle za oknem pojawia się jakiś cyborg. Fantomex łapie swoja matkę i w ostatniej chwili uskakuje przed wystrzałem energii. Do pomieszczenia wpada kolejny Deathlok, wygląda jak Electra. Jej zadaniem jest ochrona Weapon Infinity. Po krótkiej walce Jean-Phillipe przewraca przeciwniczkę i zaczyna uciekać, wraz z matką. W pomieszczeniu, w którym ukryty jest The World, czekają dwa kolejne cyborgi. Jeden wygląda jak Captain America, a drugi jak The Thing. Fantomex próbuje walczyć, lecz przegrywa. Napastnicy zdobywają The Wolrd, a Deathlok - Spider-Man łapie niewidomą i skręca jej kark. Jean-Phillipe ciska Spider-Manem w Captaina, a następnie wyrzuca obu na zewnątrz, przez ścianę. Korzystając z chwili wytchnienia, wysyła E.V.A. po posiłki. Kiedy podchodzi do dziury w ścianie, widzi, że Deathlok – Hawkeye celuje do niego z łuku. Po chwili cały budynek eksploduje. Cap każe powiadomić ich ojca.

Fantomex został uratowany w ostatniej chwili przez swój statek - E.V.A. Po awaryjnym lądowaniu, każe jej szybko odnaleźć napastników, gdyż priorytetem jest teraz odnalezienie The Word. Zamiera jednak w miejscu, kiedy staje przed nim Deathlok Prime.

Korekta: Morganka

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #5 Uncanny X-Force #5 Uncanny X-Force #5 Uncanny X-Force #5 Uncanny X-Force #5 Uncanny X-Force #5 Uncanny X-Force #5 Uncanny X-Force #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.