Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #6

Wolverine vol. 4 #6

Wolverine vol. 4 #6

"Wolverine vs. The X-Men" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Oszalały ze złości Wolverine grasuje po świecie. Znowu. Ale tym razem Cyclops jest gotowy i - razem ze swoimi nowymi przyjaciółmi, Namorem i Magneto - zamierza zatrzymać Logana za wszelką cenę.

Streszczenie

Wolverine szarżuje na Cyclopsa. Ten wydaje jednak jedynie krótki rozkaz, a Magneto zjawia się nad Loganem i wyrywa adamantium z jego ciała. Do osłabionego mutanta podlatuje Namor, który urywa jego głowę. Na koniec Scott swoim promieniem optycznym spopiela ciało. Następnie kończy sesję w Sali Ćwiczeń, każąc ją zapisać razem z innymi sposobami na zabicie Kanadyjczyka.

Dzisiaj. Cyclops stoi nad opatrywanym Colossusem, który wyjaśnia, że Logan, z którym walczył, nie był sobą. Emma informuje ukochanego, że Wolverine znajduje się na lądzie, przywódca X-Men każe więc natychmiast wezwać Magneto i Namora.

Teraz. Czwórka X-Men stoi przed Wolverinem i grupką magicznych istot, która wyciągnęła go z Piekła. Logan trzyma się za głowę, krzycząc, a gdy Melita próbuje go uspokoić, zostaje raniona pazurami chłopaka. Ten prosi, żeby uciekała, a po chwili demony, nadal okupujące jego ciało, stwierdzają, że jeśli nie będzie ono należało do nich, to nie będzie niczyje, i zmuszają Wolverine'a do wbicia szponów w samego siebie. Hellstorm wyjaśnia, że upiory zagnieździły się zbyt głęboko w umyśle mutanta, by wypędzić je egzorcyzmami, tę walkę Logan będzie musiał więc stoczyć sam.

W swoim umyśle Logan budzi się na pełnej kwiatów polanie. Nad nim pojawia się manifestacja okupujących jego ciało demonów – gigantyczna, mroczna masa niepodobnych do ludzkich cielsk. Oznajmiają, że za bardzo im się tu podoba, by odejść, zwłaszcza przy bałaganie, jaki mutant pozostawił w Piekle, i prezentują resztę polany, po horyzont wypaloną do ziemi. Wściekły, Wolverine każe im się wynosić, po czym rzuca się na nich z pazurami.

Rzeczywistość. Emma próbuje zajrzeć do umysłu Logana, jednak chwilowy kontakt z siedzącymi tam potworami wystarczy, by kobieta z krzykiem zerwała połączenie, oznajmiając, że jest tam ich więcej, niż była w stanie zliczyć i stwierdzając, że Wolverine nie ma szans, by z nimi wygrać. Cyclops postanawia więc przygotować się do akcji i każe ewakuować cywilów, co Namor robi z sobie właściwym wdziękiem. Hellstorm i Ghost Riderzy nie zamierzają jednak odchodzić, stwierdzając, że jeśli mutantowi uda się wypędzić nękające go demony, te rozpełzną się na wszystkie strony, próbując opętać kogoś innego, a jeśli z nimi przegra, będą mieli na głowie demonicznego super-żołnierza, więc tak czy inaczej muszą pilnować rozwoju sytuacji. Melita prosi obie grupy bohaterów, by przestali się kłócić, gdy jednak próbuje przekonać Raven do pomocy, okazuje się, że zmiennokształtna uciekła. Nie jest to jednak koniec złych wieści, gdyż Wolverine, na nowo opętany, atakuje herosów.

Walka ta jest transmitowana w telewizji. Widząc ją, Jubilee, Shadowcat, Rogue i Storm, każda z osobna, wyruszają na pomoc.

Wolverine rozprawia się z magicznymi bohaterami, podczas, gdy X-Men wstrzymują się od walki. Widząc to, Melita protestuje, Emma próbuje ją więc uspokoić i zabrać z pola walki. Gdy słyszy on swoją dziewczynę, Loganowi udaje się choć częściowo przejąć kontrolę nad swoim ciałem i zaczyna uciekać. Cyclops nie jest pewien, co powinien zrobić, Emma przekonuje go więc, że Logan jest jednym z najniebezpieczniejszych ludzi na Ziemi, a w tym stanie stanowi zagrożenie dla ludzkości. Zapewnia, że sam Wolverine chciałby, żeby Scott to zakończył, ten więc wydaje odpowiedni rozkaz. W następnej chwili Magnus unieruchamia mutanta...

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #6 Wolverine vol. 4 #6 Wolverine vol. 4 #6 Wolverine vol. 4 #6 Wolverine vol. 4 #6 Wolverine vol. 4 #6 Wolverine vol. 4 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.