Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #25

Secret Warriors #25

Secret Warriors #25

"Wheels Within Wheels" - Part 2: "Zodiac"

Postacie
Zapowiedź

To w tym numerze poznacie odpowiedzi na wiele pytań, w tym: Co łączy Hydrę, Howling Commandos i Leviathana? Jak Nick Fury, Dum Dum Dugan, Baron Von Strucker, Kraken i Orion stali się członkami tej samej organizacji?

Streszczenie

Rok 1961. Jake Fury schodzi do podziemi jakiegoś kościała. Tam czeka na niego strażnik, który każe położyć mu dłoń na skanerze. Po pozytywnym wyniku podjeżdża winda. Zjeżdżają do podziemnego miasta prastarej organizacji. W sali, przy okrągłym stole, czeka reszta zebranych. Każdy ma przypisany pseudonim związany ze znakami zodiaku. Zgromadzeniu przewodzi Leonardo da Vinci. Oprócz nich są to Nick Fury, Vasili Dassiev, John Garrett, Dum Dum, Shoji Soma, Cornelius van Lunt, Strucker, Thomas Davidson, Daniel Whithall oraz Victor Uvarov. Zebrani reprezentują największe tajne organizacje, które są w posiadaniu najściślej strzeżonych tajemnic na świecie. Leonardo bardzo zależy na sekrecie i dyskrecji. Każdy z zebranych chce zdominować świat. Vinci nie dba o to. Widział jak imperia powstawały i upadały i historia znów się powtórzy. W zamian za pomoc ofiaruje najlepszemu z nich pomoc w zdobyciu świata. Niektórzy maja obiekcje, ale nikt nie może sobie pozwolić na nie braniu udziału w tym wszystkim.

Giza. Pierwsza grupa przeszukuje wnętrze piramidy. Ostatecznie docierają do dużej budowli z metalu. Wchodzą do środka i odnajdują pomieszczenie, które ich interesuje. Okazuje się, że to statek kosmiczny, a oni są otoczeni przez Brood. Kraken zakłada swój hełm. Rozpoczynają walkę o życie.

Druga grupa - składająca się z braci Fury i profesora Davidsona - dociera do Francji. Tam rozpoczynają poszukiwania w kaplicy w zamku D’Amboise. Próbują im w tym przeszkodzić zakonnice, ale zostają zastraszone pistoletem. Po chwili grupa znajduje ukryte przejście do katakumb, gdzie po chwili otwierają jeden z sarkofagów. Trup trzyma w rękach tajemnicze urządzenie. Kiedy Jake sięga po nie, zostaje zaatakowany przez tajemnicze macki.

Trzecia drużyna walczy w górach Zargos z armią robotów. Po chwili jest już po walce. Przed nimi znajduje się ogromna ilość niebieskich komór. Wzywają bazę, aby pomogła im zorganizować transport.

Później. Wszyscy spotykają się w Rzymie. Nie obywa się bez sprzeczki, ale w końcu ustalają, że operacja zostanie przeprowadzona na terenie ZSRR. Pierwsza drużyna przynosi ze sobą źródło mocy ze statku kosmicznego, który znaleźli. Tylko Fury stwierdza, że jego misja się nie powiodła. Odnaleźli właściwe miejsce, ale nic tam nie było.

Kilka tygodni później wszyscy spotykają się ponownie, by zobaczyć postępy prac. Davidson odkrył, że komory służą do utrzymywania kogoś przy życiu w uśpieniu przez wieki. Po podłączeniu ich do reaktora ze statku, komory mogą napełnić kogoś super mocą. Jeśli podłączą wszystkie komory do sieci, będą mogli stworzyć żołnierza porównywalnego do Captaina America. Następnie wyjaśnia jak cały system działa. Gdy kończy, Vasili strzela mu w nogę. Rosjanie przejmują kontrolę nad kompleksem i biorą wszystkich do niewoli. Dassaiev ma zamiar zabrać cały sprzęt, ale daruje swoim więźniom życie. Strucker i Dum Dum zaczynają mu wygrażać. Widząc takie zachowanie, Viktor rozkazuje ich zabić. Członkowie Hydry rzucają się do ucieczki. Fury zostaje trafiony w oko i pada nieprzytomny. Jego ludzie zaczynają go osłaniać.

Miesiąc później Strucker spotyka się z Japończykami w Syberii. Mają zamiar odpłacić się Orionowi za zdradę. Rozpoczynają atak. W środku Rosjanie są gotowy do uruchomienia procedury. Zostają zaskoczeni, a Wolfgang poważnie rani Oriona. Ratuje go Magadan, który umieszcza swojego przywódcę w komorze. Niestety nie zauważa, że źródło mocy zostaje odłączone. Maszyna zaczyna pobierać energię z samej siebie, w wyniku czego Orion zmienia się w potwora.

Fury spotyka się z Leonardo. Ma pretensje do swojego rozmówcy, że rozpoczął konflikt między Hydrą i Lewiatanem. Teraz on będzie musiał to posprzątać.

Teraz. Nick siedzi przywiązany do krzesła. Kraken zdejmuje mu worek z głowy. Naprzeciwko niego, w tej samej pozycji, siedzi Strucker. Kraken ma zamiar pomóc im osiągnąć ich przeznaczenie.


Korekta: Aruna

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #25 Secret Warriors #25 Secret Warriors #25 Secret Warriors #25 Secret Warriors #25 Secret Warriors #25 Secret Warriors #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.