Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #615

Captain America #615

Captain America #615

"The Trial of Captain America" Part 5

Postacie
Zapowiedź

Szokujący finał sądu nad Kapitanem Ameryką! Wspominaliśmy, że nic po tym nie będzie takie same? Bo, szczerze, nie będzie.

Streszczenie

Cap walczy z ludźmi Sin. Niestety daje się zaskoczyć Master Manowi. Przed kolejnymi ciosami zasłania się tarczą. Ponieważ przeciwnik jest zbyt silny, James stawia na swoją zwinność i szybkość. Robi kilka uników, ale Master Man jest równie szybki, przez co ostatecznie udaje mu się trafić bohatera. Captain leży na ziemi, ale zanim Max z nim skończył, do walki włącza się Rogers. Bucky widzi, że przybyła też Sharon, która otoczona jest przez ludzi Skulla. Rzutem tarczy wyłącza kilku z nich z walki. Steve każe mu się zająć Sin. Oni tymczasem zajmą się resztą.

James wdziera się do wnętrza statui. Tam pokonuje kilku kolejnych żołnierzy. Synthea prowokuje go ze schodów do dalszego pościgu. Cap biegnie dalej. W połowie drogi na górę spotyka przeciwniczkę. Ta podnosi swoją broń i strzela. Captain zasłania się tarczą, ale pociski są wybuchowe i eksplozja powala go na ziemię. Sin spokojnie wchodzi na górę. Tam do krzesła przywiązani są Sam i Natasha. Synthea zakłada jetpack i bierze do ręki detonator. W tym momencie na miejsce dociera Bucky. Rzutem tarczy przecina więzy przyjaciół. Black Widow próbuje powiedzieć mu o detonatorze, ale jest za późno. Dochodzi do eksplozji. Do leżącego na podłodze Capa podchodzi Sin. Kopie go, po czym wylatuje przez utworzoną w wyniku wybuchu dziurę. James nie ma zamiaru się teraz poddać. Zbiera się w sobie i skacze za nią. Udaje mu się dosięgnąć jej nogi, ale ona strzela do niego z pistoletu. Strój ratuje go przed kulami, ale w końcu zmuszony jest puścić przeciwniczkę. Zaczyna spadać. Na ratunek rusza mu Sam, łapiąc go tuż przed zderzeniem się z ziemią. Wszyscy uważają, że Bucky postąpił bardzo głupio, ale przynajmniej powstrzymał Sin przed wysadzeniem statui. Black Widow musi ich jednak rozczarować: Red Skull nigdy nie włączyła ładunków. Chciała ich tylko nastraszyć. Wszyscy patrzą teraz na pomnik, który wygląda jakby jej ktoś podbił oko. Steve ma sporo pretensji do Jamesa. Miał zostawić to innym, a samemu siedzieć w areszcie.

W sądzie sędzia upomina Jamesa za jego ucieczkę. Teraz czas na mowy końcowe. Bernie usprawiedliwia ucieczkę jej klienta. Przez lata był wykorzystywany przez innych wbrew swojej woli. Mimo to ciężko pracował na odkupienie. Jest niewinny. Blake przedstawia tę sprawę, jako przykład podejścia do superbohaterów. Wszystko jest im zawsze wybaczane i nigdy nie ponoszą konsekwencji swoich błędów; zawsze mają wymówkę w stylu: to był Skrull, byłem opętany przez demona, ktoś sterował moim umysłem itp. James wstaje i przyznaje mu rację. Ucisza swoją prawniczkę i kontynuuje. Ktoś musi wziąć na siebie odpowiedzialność. To, co zrobił, zrobił pod wpływem innych osób. Jednak to były jego ręce i jego umiejętności. Jedyne honorowe wyjście, to przyznać się do winy. Sędzia ma spore wątpliwości. Pokaz Faustusa dał mu dużo do myślenia. Wystąpienie oskarżonego przynosi nowe rewelacje. Skazuje go więc na 20 lat, jednak zostaje to zrównoważone przez jego służbę dla kraju. Sędzia nie wie, czy James zasługuje na bycie Captainem, ale na pewno nie powinien być w celi. Steve składa gratulacje przyjacielowi. Niestety nastrój sielanki przerywa pojawienie się ambasadora rosyjskiego. Przyniósł nakaz ekstradycji Winter Soldiera. W Rosji dawno odbył się proces zaoczny, w którym został on skazany na więzienie.


"It’s Never Sunny in Philadelphia“

Scenariusz: Sean McKeever
Rysunki: Pepe Larraz

Postacie:
•    Nomad

Nomad patroluje miasto, przy okazji zastanawiając się nad swoim życiem. Pomimo wszystkiego, co udało jej się osiągnąć, wciąż czuje się samotna w tym świecie. Dlatego przybyła do Filadelfii - miała nadzieję znaleźć tu trochę spokoju. Zamiast tego ugania się za jakimiś oprychami.

Wcześniej Rikki przechadza się po mieści i wspomina dzieciństwo w swoim świecie. Nagle jest świadkiem napaści kilku przestępców na rodzinę. Jeden z nich przykłada pistolet do głowy małej dziewczynki, a od rodziców żąda pieniędzy. Okazuje się, że mają przy sobie tylko karty kredytowe. Przestępcy są wściekli. Każą podać sobie numery PIN, grożąc dziecku. Na miejscu pojawia się Nomad, która w kilka chwili obezwładnia napastników. Od ich przywódcy dowiaduje się, że są ćpunami. Byli w stanie zabić niewinnych ludzi, aby zdobyć kasę na kolejną działkę amfetaminy.

Teraz Nomad wpada przez okno do mieszkania ich dealerów. Kilku kolesi siedzi przy stole, na którym porcjują narkotyki. Dziewczyna informuje ich, że jest zdesperowana i nie ma nic do stracenia. Kto pierwszy sięgnie po broń straci zęby. Po krótkiej chwili wszyscy leżą nieprzytomni na ziemi. Nomad wychodzi przez okno i biegnie po dachach. Ta mała akcja pozwoliła jej się zrelaksować. Postanowiła zaakceptować to, że nigdy nie będzie pasować do tego świata.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #615 Captain America #615 Captain America #615 Captain America #615 Captain America #615 Captain America #615 Captain America #615 Captain America #615

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.