Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #9

Avengers Academy #9

Avengers Academy #9

"Teach Your Children"

Postacie
Zapowiedź

Gościnny występ Taskmastera! Wszyscy dochodzą do siebie po wyczynie Tigry z ostatniego numeru. Finesse rusza na poszukiwania mężczyzny, który może być jej ojcem – Taskmastera!

Cytat

Taskmaster: "What's the matter, you don't like weapons that do damage?"

Finesse:"My teachers don't like them. I love them."

Streszczenie

Akcja rozpoczyna się dokładnie w tym samym momencie, w którym zakończyła się poprzednio. To znaczy w chwili, kiedy Tigra informuje uczniów odpowiedzialnych za napad na Hooda, że zostają wyrzuceni z Akademii. O ile pozostała dwójka woli protestować, o tyle Maddy bardziej interesuje jej własny los - ostatecznie bez pomocy Pyma czeka ją śmierć. Na szczęście Hank jest znacznie bardziej opanowany niż jego koleżanka, dlatego wpierw próbuje uspokoić uczniów, a później wysyła ich na jakiś czas do domów. 

 

Po całym incydencie Finesse udaje się na spotkanie z Quicksilverem. Dziewczyna potraktowała otrzymany czas na spotkanie z rodziną dość nietypowo. Jej plan polega bowiem na odnalezieniu osoby, którą sama uważa za swojego biologicznego ojca - Taskmastera. Odnalezienie go i dostanie się do jednego z jego obozów treningowych nie jest zbyt wielkim wyzwaniem. Podobnie zresztą jak jego mieszkańcy. 

 

Pozostali wykładowcy w tym samym czasie rozmawiają na temat ostatnich wydarzeń. Justice wyraźnie nie zgadza się z decyzją Tigry, co szybko doprowadza do poważnej kłótni, którą zmuszony jest przerwać Pym. Chwilę później następuje głosowanie, po którym wszyscy decydują, że wyrzucenie studentów w tej sytuacji byłoby zaprzeczeniem idei powstania Akademii.

 

W Nevadzie Finesse i Quicksilver nadal rozprawiają się z przestępcami. Pietro jest zdania, że ich celu tu nie ma. Jeanne mimo wszystko chce jeszcze zostać i sprawdzić wszystko dokładnie. Kiedy para się rozdziela, staje się jasne, że przez cały czas byli obserwowani przez samego Taskmastera, który właśnie zdecydował się zaatakować. Okazuje się, że rozpoznał dziewczynę, ale nawet pomimo jej stwierdzenia, że prawdopodobnie jest jej ojcem, nie zamierza się powstrzymywać. 

 

Quicksilver, dzięki swojej szybkości, dociera do Akademii przed zakończeniem spotkania wykładowców, ale zatrzymuje go spotkanie z Tigrą. Wszystko zdaje się niechybnie zmierzać do kolejnej kłótni, ale w pewnym momencie Greer załamuje się i otwiera przed kolegą. Przyznaje, że sama chciała zrobić to co Veil, Hazmat i Striker. Prawdopodobnie to wyznanie pozwala jej trochę złagodnieć.

 

Walka między Finesse i jej domniemanym ojcem rozgorzała już na dobre, ale o dziwo zdaje się być niezwykle wyrównana. Wszystko kończy się nieoczekiwanie, kiedy Taskmaster postanawia przerwać starcie. Okazuje się, że on również podejrzewał, że coś może ich łączyć. W wyniku problemów ze swoimi zdolnościami i zanikami pamięci, nie może jednak powiedzieć nic więcej. Sam pojedynek miał sprawić, czy pamięta dziewczynę poprzez sposób w jaki walczy, niestety, podobnie jak w jego przypadku, jej ruchy są tylko skopiowane. Dlatego też postanawia odejść, na pożegnanie rzucając jeszcze kilka rad. 

 

Dokładnie sześć godzin później w Akademii dochodzi do ponownego spotkania studentów z wykładowcami, w tym także z Tigrą. Kobieta stwierdza, że nieco przesadziła. Veil, Hazmat i Striker zostają więc ukarani nie poprzez wyrzucenie, a dodatkowe zajęcia z etyki. Pomimo faktu, że Jennifer nadal nie zmienia swojego agresywnego nastawienia, wszyscy zdają się być zadowoleni z rezultatu. 

Najważniejsze jest jednak to co dzieje się po wszystkim, kiedy Greer wraca do swojego pokoju. Pierwszą rzeczą jaką robi jest uruchomienie laptopa i włączenie filmiku nagranego przez jej podopiecznych.

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #9 Avengers Academy #9 Avengers Academy #9 Avengers Academy #9 Avengers Academy #9 Avengers Academy #9 Avengers Academy #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.