Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #10

Avengers vol. 4 #10

Postacie
Zapowiedź

Infinty Gauntlet pojawiła się ponownie! Żadna siła na Ziemi nie powstrzyma jej mocy!

Streszczenie

Namor, Red Hulk i Thor płyną w najgłębsze otchłanie oceanu, gdzie Sub-Mariner ukrył swój klejnot. Po drodze zostają zaatakowani przez gigantyczne monstrum z głębin, udaje im się je jednak pokonać i wkrótce docierają do skalnej ściany, którą Namor każe przebić. Gdy Thorowi udaje się to zrobić, z otworu zaczyna wydobywać się pomarańczowy blask, Namor wyciąga więc jego źródło i wręcza Odinsonowi Time Gem.

Tymczasem druga grupa bohaterów, dowodzona przez Profesora X, teleportuje się na teren byłej Szkoły dla Uzdolnionej Młodzieży. Xavier prowadzi ich do Sali Ćwiczeń, gdzie uruchamia program mający na celu chronić powierzony jego opiece kryształ. W następnej chwili Mścicieli atakują najzagorzalsi przeciwnicy X-Men – Brotherhood, Brood i Sentinele. Herosi przebijają się przez zastępy przeciwników, w końcu docierając do wrót zamku, gdzie nagle pojawia się gigantyczna, mechaniczna twarz, oświadczająca, że nie przekroczą bramy.

Na zewnątrz Ant-Man i Iron Fist stoją na warcie. Eric, znudzony, zaczyna się głośno zastanawiać, czy Spider-Woman jest wolna i czy Rogers i Stark się już nawzajem pozabijali.

Pojazd z trzecią drużyną na pokładzie przelatuje nad Nowym Meksykiem. Spider-Man komentuje atmosferę, jaka panuje w środku, związaną z faktem, że tak Iron Man, jak i Steve Rogers znajdują się na pokładzie. Gdy reszta grupy tłumaczy Noh-Varrowi, co Pająk miał na myśli, nazywając ich "mamą i tatą", Stark ląduje i wita Mścicieli w Roswell, a dokładniej – w Strefie 51, która należy do niego. Gdy Steve wysyła Hawkeye'a, Mockingbird i Thinga na zwiad, Iron postanawia wytłumaczyć swój punkt widzenia. Według niego Steve nie jest zły na niego, lecz na samego siebie – w ich "zawodzie" każdy musi dokonać pewnych wyrzeczeń i pójść na kilka kompromisów, a według niego Rogersowi nie podobają się niektóre z wyborów, których sam dokonał. Dodaje, że cechą konieczną w ich życiu jest dosyć wysokie mniemanie o sobie – tylko w ten sposób są w stanie uwierzyć, że podołają swoim zadaniom. Przyznaje, że decyzja o zaopiekowaniu się Infinity Gems była związana z tym właśnie wysokim mniemaniem, zauważa jednak, że przez cały ten czas Illuminati mieli rację. Gdy jednak kończy przemowę i otwiera drzwi, oczom Avengers ukazuje się Hood, kradnący trzeci klejnot – Space Gem. Bohaterowie szykują się do ataku, Robbins jednak teleportuje ich, po czym sam znika, przeniesiony na... tropikalną plażę. Zastanawia się, czemu tu trafił. W tej samej chwili z wody wyłaniają się Thor i Red Hulk.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #10 Avengers vol. 4 #10 Avengers vol. 4 #10 Avengers vol. 4 #10 Avengers vol. 4 #10 Avengers vol. 4 #10 Avengers vol. 4 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.