Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #620

Thor #620

Thor #620

"The World-Eaters" - Chapter 6

Postacie
Zapowiedź

Pożeracze Światów maszerują przez Ziemię ku Asgradowi. Jedynym ratunkiem przed zniszczeniem miasta jest Odyn i asgardzki Krwawy Legion. Szykuje się monumentalna bitwa.

Streszczenie

Gdy z nieba zaczyna padać krew, Odin, otoczony przez leżących na ziemi Asgardczyków, przeprowadza rytuał wezwania "Asgardzkiego Kolosa Krwi", pozwalając, by ziemia pochłonęła wojowników. Tymczasem w Broxton Jane i Solvang pomagają mieszkańcom skryć się w bunkrach przed tym, co jeden z Uchodźców Drzewa Życia nazywa "Burzą Światów". Radzi on, by śmiertelnicy odnaleźli swych ukochanych i pokazali im, jak bardzo ich kochają. Tymczasem Kelda wychodzi na zewnątrz, na krwawy deszcz.

Wkrótce Odin wyczuwa, że czas nadszedł i oczekuje ataku, samotnie, opuszczony nawet przez swe nieodłączne kruki. W następnym momencie Ano-Athox zjawiają się przed nim, zdziwieni, że jeden starzec jest wszystkim, co stoi im na drodze. Mylą się jednak, gdyż po chwili z ziemi wyłaniają się gigantyczne potwory, Asgardzki Legion Krwi. Najeźdźcy nie obawiają się jednak i ruszają do ataku. Podczas, gdy Giga-Thor przyzywa piorun, który powala niemałą część żołnierzy Uthany Thotha, Wszechojciec rzuca się na przywódcę armii.

Gdy walka wrze, znajdujący się w sercu jednego z gigantów Thor dochodzi do wniosku, że Asgardczycy i Ano-Athox znajdują się w patowej sytuacji, przypomina sobie jednak, co usłyszał nie tak dawno od Solvanga – ściąć Drzewo Życia. Od razu też stwierdza, że istnieje tylko jedna broń zdolna uczynić coś takiego i rusza do sali trofeów Odina.

Ten tymczasem tłucze Thotha na kwaśne jabłko, zostaje jednak zaatakowany od tyłu przez Phanto i Thelę. Powalony Wszechojciec wyczuwa, co zamierza zrobić jego syn, i zaczyna wyjaśniać, że posiada miecz zdolny przeciąć nawet czasoprzestrzeń i sprowadzić koniec świata. Oświadcza, że Asgardczykom już raz udało się coś takiego przeżyć, jednak Ano-Athox nie będą mieli tyle szczęścia. Słysząc to, Uthana Thoth każe powstrzymać Thora.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor #620 Thor #620 Thor #620 Thor #620 Thor #620 Thor #620 Thor #620

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.