Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man Family » Amazing Spider-Man Family #8

Amazing Spider-Man Family #8

Postacie
Cytat

Sam: "You probably don't even remember what you did for me... But I'll never be able to move on if I don't at least try to let you know."

Streszczenie

W przeciągu roku Sam stracił wszystko – jego praca została przekazana jakiejś indyjskiej firmie, jego matka zmarła na raka, a z powodu depresji, w którą wpadł, odeszła od niego jego dziewczyna, Sharon. Dlatego teraz stoi na dachu jednego z nowojorskich wieżowców, gotowy popełnić samobójstwo. Gdy jednak w końcu skacze, wpada w gigantyczną pajęczynę, którą uplótł Spider-Man. Wisząc tak i czekając, aż sieć się rozpuści, ma czas, by zastanowić się nad swoim życiem. Gdy w końcu ratownicy go wyciągają, dobiega do niego Sharon, która wpadając mu w ramiona stwierdza, że jest najgłupszym człowiekiem na świecie i że będzie pilnować, by nigdy więcej czegoś takiego nie zrobił.

W przeciągu następnego roku Sam i Sharon przeżyli wszystko – wzloty na skrzydłach miłości, wojnę superherosów, inwazję kosmitów, a nawet początek nowego życia, gdy kobieta zaszła w ciążę. A to wszystko dzięki Spider-Manowi, który też odbił się od dna i stał się jednym z Mścicieli Osborna. Dlatego teraz Sam stoi na dachu tego samego wieżowca, gotowy czekać cały dzień i noc na pojawienie się Pająka, by podziękować mu za uratowanie życia. W pewnym momencie jednak zaraz nad nim przelatuje wracający do Avengers Tower Zeus, zaskoczony mężczyzna traci więc równowagę i zaczyna spadać. W ostatniej chwili łapie się jednak gzymsu i modli się o cud. Nagle obok niego pojawia się Spider-Man, który jednak nie zamierza go ratować. Gdy Sam przypomina, że przecież jest bohaterem, Venom prezentuje swój uroczy uśmiech i odpiera, że nie wszystko, co słyszy w telewizji, jest prawdą. Gdy nieszczęśnik w końcu traci siły i spada, Mac stwierdza, że w przeciągu minionego roku całkiem nieźle mu się powodziło."There's a New Spider-Girl in Town!"

Postacie:
* Spider-Girl [April Parker]
* Peter Parker, Kapitan Ruiz, Wes Collins
* Darkdevil, Kaine
* Silverback, Tombstone

April patroluje miasto, gdy nagle słyszy czyjś krzyk. Zmienia się w swój niebieski strój, by nie przysporzyć więcej chwały swojej "kuzynce", i kieruje się w kierunku źródła – kobiety okradanej w ciemnym zaułku. Nowa Spider-Girl rozprawia się ze złodziejami tak brutalnie, że przeraża nawet ofiarę napadu, a gdy ta ucieka, April zabiera nieprzytomnym złodziejom ich ciężko zrabowane pieniądze i zachwycając się tym, jak dochodowe jest bycie bohaterką, udaje się kupić nową komórkę.

Tymczasem Tombstone kontaktuje się z Don Silvio. Ten oświadcza, że nie wiedział o drugiej Spider-Girl i zapewnia, że w takim wypadku podwoi wynagrodzenie najemnika. Tombstone postanawia więc zapolować na pająki.

Przechadzając się, April zauważa czekającego na przystanku Wesa. Upodabnia się więc do May i podchodzi do kolegi, nieustannie gadając o tym, jak zawsze zazdrościła swojej ładniejszej, inteligentniejszej i o wiele skromniejszej kuzynce, a następnie całuje chłopaka. Po chwili odchodzi i, zmieniwszy się z powrotem w Spider-Girl zaczyna śmigać na pajęczynach, gotowa rozwiązać zagadkę morderstwa Gwen Reilly. Zauważa ją pewien kioskarz, który kontaktuje się ze swoim pracodawcą i informuje go o tym, gdzie zmierza bohaterka.

Własne śledztwo przeprowadzają Darkdevil i Kaine, włamując się do opuszczonego magazynu stanowiącego miejsce spotkań Goblin Cultu. Nie znajdują tam jednak niczego oprócz śladów walki. Klon Spider-Mana domyśla się, że ktokolwiek ściga kultystów, jest tą samą osobą, która zabiła Gwen.

Oryginalny Parker ma tymczasem inne problemy. Kapitan Ruiz wyjaśnia mu, że spotkała wielu herosów o skrajnie różnych motywacjach. Jednak jedynym, którego sama nazwałaby bohaterem, był oryginalny Thunderstrike [very freakin' subtle, mister DeFalco – przyp. S_O]. Podobnie czuje się jednak w stosunku do Spider-Girl, dlatego prosi Petera – było, nie było, dawnego przyjaciela Spider-Mana – by powiedział wszystko, co wie o bohaterce, a co pomogłoby udowodnić jej niewinność.

Spider-Girl przemierza miasto, gdy nagle ktoś zaczyna rzucać w nią metalowymi prętami. Okazuje się, że to Tombstone, April postanawia więc się z nim zmierzyć, pewna, że to on stoi za zabójstwem Gwen Reilly. Łotr stosuje tę samą taktykę, jaką wykorzystał podczas poprzedniej walki i próbuje zniszczyć wyrzutnie sieci przeciwniczki, okazuje się jednak, że ta żadnych nie posiada. Słysząc, że jej przeciwnik zabił drugą Spider-Girl, April rzuca się na niego z pazurami, ten jednak niewiele sobie z tego robi i łapie ją, zamierzając ją zmiażdżyć. Dziewczyna jednak uwalnia się, rozciągając swe ciało, jakby było z gumy. Widząc, że mierzy się z czymś, czego się nie spodziewał, Tombstone zaczyna uciekać, zostaje jednak unieruchomiony przez symbiotyczną "sieć" April. Próbuje jeszcze przekonać ją, że to nic osobistego i że tylko wykonuje zlecenie, nowa Pajęczyca nie ma jednak litości i zadusza go. Następnie zmienia się w May i podszywając się pod nią dzwoni do Mary Jane. Informuje, że April na zawsze zniknęła z ich żyć i że wraca do domu."Walking The Talk"

Postacie:
* J. Jonah Jameson
* Spider-Man/Peter Parker
* Schocker

[Uwaga: Ta historia ma miejsce przed Amazing Spider-Man #590 – przyp. S_O]

Jonah Jameson wychodzi na ulice Nowego Jorku. Chce zapalić cygaro, ale przypomina sobie, że po swojej operacji nie może sobie na to pozwolić i wściekły rzuca je na ziemię. Po drodze krytykuje kioskarza za wyłożenie konkurencyjnego Daily Globe na wystawie, ruga ulicznego sprzedawcę spider-manowych pamiątek i zdenerwowany ogląda pokazywane w telewizji amatorskie video przedstawiające przemierzającego miasto Ścianołaza. Nagle jego uwagę odwraca przejeżdżająca kawalkada burmistrza, która równie nagle zostaje zaatakowana przez Schockera. W następnej chwili jednak na miejscu pojawia się Spider-Man, który wdaje się w walkę z łotrem. W czasie potyczki uszkodzona zostaje ściana jednej z pobliskich kamienic, a spadający gruz leci prosto na stojące nieopodal dziecko. Widząc to, Jameson próbuje je uratować, jest jednak zbyt wolny. Przed zmiażdżeniem oboje ratuje Spidey, który następnie nokautuje przeciwnika i znika. Przybyli na miejsce policjanci kłócą się, czy Pająk ich uratował, czy może współpracował z Schockerem. Jameson bierze stronę sceptyka, jednak mundurowi każą mu opuścić miejsce przestępstwa. Wściekły, Jonah odchodzi, b chwilę później wpaść na Parkera, który, na swoje nieszczęście, idzie w tę samą stronę. Były naczelny Daily Bugle narzeka na fakt, że miasto, które kiedyś kochał, teraz, po zawale, coraz bardziej gra mu na nerwach. Żeby się uspokoić, odruchowo sięga po cygaro, próbujący go pocieszyć Peter przypomina mu więc, że nie powinien już palić. Wściekły, JJJ wręcza mu je więc i odchodzi.Ludzie nazywają go Pomocniczym Watcherem. Jednym z jego zadań jest obserwowanie światów różniących się od głównego Uniwersum w tak bezsensowny sposób, że prawdziwy Watcher woli sobie nie zawracać nimi głowy. Zmiany te są tak głupie, że nie zasługują na tytuł "Co, Gdyby?". Zamiast tego, używa się określenia... "A Jeśliby Tak?"

"Why Not Have Spider-Man Lose Control of his Spider-Sense?"

Postacie:
* Spider-Man
* J. Jonah Jameson, May Parker
* Mr. Fantastic, Thing, Ant-Man

Pewnego dnia, podczas patrolowania miasta, Spider-Man zostaje ostrzeżony przed wielkim niebezpieczeństwem przez swój pajęczy zmysł. Niewiele myśląc, oplata więc siecią... dziecięcy wózek. Nie rozumiejąc, co się stało, próbuje pomóc w jego wyczyszczeniu, niestety, krzywda została już wyrządzona, a zdjęcie wykonane przez przypadkowego przechodnia – wysłane do redakcji Daily Bugle. Jameson wezwał więc śmigłowiec, gotów tropić atakującego dzieci Ścianołaza razem z Parkerem. Gdy jednak znajdowali się na dachu, gotowi wsiąść do pojazdu, pajęczy zmysł znowu się odezwał, Pete odepchnął więc swego szefa przed nieistniejącym niebezpieczeństwem – na tyle mocno, by ten uderzył w helikopter, a maszyna, popchnięta, uszkodziła gigantyczną trąbę–logo gazety, która, urwana, runęła ku ziemi.

Jonah naturalnie nie był z tego zadowolony, Peter trafił więc do aresztu za napad. Na szczęście wyciągnęła go stamtąd ciocia May, która wydała ostatnie pieniądze na kaucję.

Przez całą następną noc Peter nie mógł zasnąć z powodu natrętnego zmysłu. Postanowił więc spytać o radę ciocię, mając nadzieję, że, nie wiedząc nawet, o czym dokładnie mowa, w swej mądrości nieopatrznie powie coś, co mu pomoże. Ta jednak stwierdziła, że najlepiej udawać, że nic się nie stało. Jakimś cudem Parkerowi udało się z tego wywnioskować, że powinien sam znaleźć źródło swoich problemów, jednak próby nastawienia swojego spider-nadajnika na znalezienie sygnału zakłócającego nie przynoszą efektu. Spidey postanawia więc pozwolić prowadzić się swemu zmysłowi, co prowadzi go do Budynku Baxtera. Tam trafia na niezadowolonych z jego postępowania Mr. Fantastica i Thinga, nim jednak zdąży się wytłumaczyć, w pomieszczeniu pojawia się Ant-Man, dziękujący za przekalibrowanie jego hełmu do kontaktowania się z mrówkami. Spider-Man każe mu natychmiast zdjąć urządzenie, spotyka się to jednak z oburzeniem Richardsa i Grimma, którzy tłumaczą Pająkowi, że gadanie z mrówkami to jedyne, co ich mały przyjaciel potrafi. Zrezygnowany, Spidey odchodzi i postanawia od tej pory ignorować swój szósty zmysł. Za nim z siedziby Daily Bugle po raz kolejny spada gigantyczne logo gazety.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man Family #8 Amazing Spider-Man Family #8 Amazing Spider-Man Family #8 Amazing Spider-Man Family #8 Amazing Spider-Man Family #8 Amazing Spider-Man Family #8 Amazing Spider-Man Family #8 Amazing Spider-Man Family #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.