Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #532

Uncanny X-Men #532

Uncanny X-Men #532

"Quarantine" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Cyclops odkrywa, czego szuka Sublime Corporation. Ale czy jest w stanie im to oddać, nawet po to, by uratować swych przyjaciół? Tymczasem Emma Frost i Sebastian Shaw tłuką się jak najęci. I to nie jest żaden eufemizm.

Streszczenie

Prowincja Xinjiang w Chinach. Znajdujący się na pokładzie EVY Emma, Kitty i Fantomex starają się znaleźć Shawa, który wykorzystuje wszelkie sposoby na ukrycie się przed telepatą, jakich kiedykolwiek nauczyła go Frost. Nagle wykonuje on gigantyczny skok, lądując na pojeździe i uszkadzając go na tyle poważnie, że trójka X-Men zaczyna spadać.

Chinatown. Collective Man unika piorunu Storm i rozdziela się na pięć osób, które zaczynają uciekać w różnych kierunkach. Angel wysyła za nimi Northstara, Chińczyk jednak ponownie łączy się i powala speedstera. Wtedy do akcji postanawiają wkroczyć "Nowi X-Men", tych jednak Tao-Yu powalają jednym ciosem. Przeciwników biorą na siebie Dazzler i Pixie – podczas, gdy pierwsza oślepia pięcioosobowy oddział, druga teleportuje ich na dobrych kilkanaście metrów w górę. Collective Man próbuje zapanować nad swym upadkiem, ponownie scalając się w jedną postać, wtedy jednak nokautuje go Angel. Postanawiają zabrać go do więzienia, rannych TIR-owców do szpitala, a sztucznych X-Men – na Utopię.

Jakiś czas później Kate Kildare ogłasza na konferencji prasowej, że X-Men udało się schwytać Collective Mana, jeden z dziennikarzy oświadcza jednak, że to mało ważne bzdury i każe przejść do mutanciej epidemii. Kate powtarza jego słowa, podkreślając, że choroba atakuje tylko mutantów. A żeby to udowodnić, daje sobie wstrzyknąć przez doktor Rao potężną dawkę wirusa, zapewniając, że gdyby w strzykawce znajdował się roztwór soli, już by nie żyła.

Utopia. Z Cyclopsem łączy się Lobe, chcąc porozmawiać o interesach. Stwierdza, że mutanci to największe niewykorzystane źródło surowców naturalnych na świecie i że chciałby to zmienić. Wyjaśnia, że chce uzyskać wyłączne prawa do wykorzystania genomu mutantów, w zamian proponując lek na szalejącą na wyspie zarazę, który "odkryli" podczas badań nad genami homo superior. Scott odpiera jedynie, że jego rozmówca nie ma pojęcia, w jakie problemy się wpakował, ten jednak prosi jedynie, by Summers jeszcze to przemyślał i rozłącza się. Scott pyta Danger, czy udało jej się wykryć źródło sygnału, ta jednak zaprzecza. Równie mało pozytywna informacja dotyczy schwytanych "Nowych X-Men" – nie chcą mówić, a gdy ktoś im grozi, proszą jedynie o autografy. Scott zaczyna się zastanawiać, kto przeraziłby zdurniałych fanów.

Bryg Utopii. Nowi X-Men nie mogą wprost uwierzyć w swe szczęście. Nagle do ich celi wchodzi Wolverine, uzbrojony w dwa gigantyczne noże kuchenne, stwierdzając, że musi pogadać z Lobem.

Chiny. Emma i Fantomex powstają po zderzeniu z Ziemią, ten drugi szybko jednak wraca w powietrze za sprawą ciosu Shawa. Black King zauważa, że Frost przeistacza się ze swojej diamentowej formy w zwyczajną, stwierdza jednak, że nie zamierza pozwolić jej na użycie telepatii i przygważdża ją do ściany EVY, gotów do zadania ostatecznego ciosu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #532 Uncanny X-Men #532 Uncanny X-Men #532 Uncanny X-Men #532 Uncanny X-Men #532 Uncanny X-Men #532 Uncanny X-Men #532

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.