Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #4

Uncanny X-Force #4

Uncanny X-Force #4

"The Apocalypse Solution" - part 4

Postacie
Zapowiedź

By nie dopuścić do odkształcenia rzeczywistości, X-Force muszą zabić Apocalypse'a. Ale żeby to zrobić, będą musieli zapłacić ogromną cenę.

Streszczenie

Wolverine wydostaje się spod gruzów świątyni. Od razu zaczyna szukać Fantomexa. Po chwili dostrzega jego rękę. Udaje mu się go odgrzebać. Mutant powoli odzyskuje przytomność. Logan nie pozwala mu jednak na słabości, bo statek zaraz się teleportuje. Fantomex ma wpłynąć na niego tak, aby wydawało mu się, że teleportacja się zakończyła. Wydaje się, że zabieg się udał, dzięki temu, że statek ma żywy mózg. Obaj bohaterowie muszą teraz dostać się do środka.

Niedaleko od nich, w swoim namiocie Deadpool opiekuje się Angelem. Stara się dostarczyć mu pożywienia. Ponieważ skończyły mu się napoje i oranżadka w proszku, odcina sobie kawałki mięsa z ręki i wkłada je do ust przyjaciela.

Wewnątrz statku Ozymandias denerwuje się, że teleportacja się nie udała. Statek twierdzi, że są już na Neptunie. Egipcjanin każe ręcznie obejść system. Przekazuje swoim żołnierzom aby przeszukali jednostkę w poszukiwaniu wrogich mutantów. W tym momencie na jeden z oddziałów skaczą Logan i Fantomex. Po krótkiej walce pokonują ich, ale szybko przybywają posiłki. Zwykli żołnierze nie stanowią dla Wolverine'a, jednak po chwili pada on nagle na kolana, a jego ciało pokrywa chmara robaków. Po chwili on i Fantomex leżą martwi. Do pomieszczenia wchodzą jeźdźcy. Chełpią się swoim zwycięstwem. Nagle iluzja się rozwiewa. Okazuje się, że EVA przeniosła ich na obcą planetę. Nadaje się ona do zamieszkania, ale jest tu dużo niebezpiecznych zwierząt.

Na statku Logan gratuluje Fantomexowi i jego statkowi tego manewru. Wolverine podnosi ledwie żywego przyjaciela, bierze go na barana i biegnie dalej do celu. Ozymandias nie może uwierzyć, że stracili jeźdźców. Pozostał im tylko Wojna, ale nie wiedzą gdzie jest. Dostaje meldunek, że Psylocke dostała się do pokoju Apocalypse'a. Chce wybiec na pomoc swemu panu, ale w drzwiach stają Deadpool i Angel. Pióra tego drugiego obezwładniają go.

Cały zespół spotyka się pod drzwiami komnaty Apocalypse’a. Warren rozcina drzwi. W środku Psylocke stoi z mieczem i ochrania chłopaka. To tylko dziecko. Logan próbuje ją uspokoić. Kobieta wierzy, że przy odpowiednim wychowaniu, będą w stanie go zmienić. To powoduje wybuch gniewu Angela. Mają do czynienia z krwawym potworem i nic go nie zmieni. Uważa, że wszystko jest zmową klanu Akkaba, aby ich zmylić. Kochankowie zaczynają walczyć ze sobą. Wykorzystuje to Logan i podchodzi do chłopaka. Widząc jego przerażenie też nie jest w stanie pozbawić go życia. Psylocke pokonuje Warrena. Uspokaja ją Wolverine - oznajmia, że nikogo nie zabiją. Archangel wykorzystuje ten moment dekoncentracji i rani oboje swoim skrzydłem. Podchodzi do dziecka, ale nagle pada na kolana. Nie może uwierzyć, że był w stanie zabić dziecko. Musi okiełznać swoją mroczną stronę. Betsy i Logan podchodzą do niego i pocieszają go. Wolverine zarządza odwrót. Nagle ich rozmowę przerywa odgłos wystrzału. To Fantomex zastrzelił chłopaka. Statek zaczyna się trząść. Wznowiono procedurę teleportacji, do której dojdzie za 20 sekund. Zespół odchodzi. W pokoju zostaje tylko Jean-Phillipe, który zamyka powieki martwego dziecka. Wszyscy w milczeniu wracają na Ziemię.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #4 Uncanny X-Force #4 Uncanny X-Force #4 Uncanny X-Force #4 Uncanny X-Force #4 Uncanny X-Force #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.