Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #7

X-Men vol. 2 #7

X-Men vol. 2 #7

"To Serve and Protect" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Również dla X-Men nadeszła Era Herosów. Pewne plotki ściągają drużynę pod przywództwem Storm do kanałów pod Nowym Jorkiem. Co się w nich znajduje? I co ma z tym wspólnego pewien Sieciosplot?

Cytat

Kate Kildare: "So you tell me. Boil it down. What is it you want to happen?"
Cyclops: "It's fairly simple, Kate... I want the world to love us."

Streszczenie

Uczepiona mostu Golden Gate niedoszła samobójczyni próbuje wspiąć się z powrotem, ślizga się jednak i zaczyna spadać, zostaje jednak uratowana przez Angela. Gdzie indziej napad na bank przez gang clownów zostaje udaremniony przez Colossusa. Jeszcze gdzie indziej pewien mężczyzna bierze klientów jednego ze sklepów na zakładników, gdy jednak na miejscu zjawia się Wolverine, niedoszły kidnaper mdleje.

Na spotkaniu ze swoimi klientami, Scottem Summersem i Emmą Frost, specjalistka od PR Kate Kildare wyjaśnia, że chce przedstawić X-Men jako obrońców San Francisco, jednoznacznie kojarzących się z miastem – żeby to jednak osiągnąć, potrzebują lepszej platformy do pokazania prawdy o ich działalności. Ujawnia, że ze wszystkich informacji o X-Men, które pojawiają się w mediach, jedynie 4% są pozytywne, stwierdza jednak, że młode pokolenie otrzymuje swoje wiadomości za pomocą portali społecznościowych i sugeruje, by uderzyć właśnie tam. Pyta, co Cyclops chce osiągnąć, ten więc odpiera, że chce, by ludzie ich kochali.

Jakiś czas później, Utopia. Wolverine odnajduje Cyclopsa w barze, zauważając, że są zbyt dobrze wytrenowani, by łapać pospolitych przestępców, a gdy Scott odpiera, że muszą być herosami tego miasta, Logan przyznaje, że dowódca musi czasem podejmować niepopularne decyzje – jak poświęcanie jednego ze swoich podczas starcia z wampirami. Przyznaje, że był to dobry krok i że dobrze, że ma odwagę na takie ruchy. Po chwili z Cyclopsem kontaktuje się Cypher, który odnalazł zagadkę do rozwiązania – zaginięcia młodzieży i zgłoszenia o ludziach-jaszczurach w nowojorskich kanałach. Cyclops postanawia wysłać tam niewielki oddział pod dowództwem Storm, a Emma decyduje się zabrać wraz z nimi.

Po przybyciu do Nowego Jorku Storm, Emma, Gambit i Wolverine schodzą do kanałów. Tam telepatka wyczuwa przebłysk ludzkich myśli i kieruje drużyną we właściwą stronę, gdzie Remy zostaje powalony przez coś, co natychmiast ucieka. Mutanci ruszają za nim, a po chwili Emma zaczyna wyczuwać wokół emocje podobne głodowi. Wtedy odkrywają górę ludzkich ciał, a po chwili zostają zaatakowani przez grupę ludzi-jaszczurów. Piorun wystrzelony przez Ororo zmusza atakujących do ucieczki, gdy jednak Wolverine rusza w pogoń jednym z korytarzy, zostaje odrzucony przez broniącego mu przejścia Spider-Mana.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.