Avalon » Serie komiksowe » Daken: Dark Wolverine » Daken: Dark Wolverine #5

Daken: Dark Wolverine #5

Daken: Dark Wolverine #5

"Empire, Act 2" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Całkiem nowy rozdział w życiu Dakena, który wyrusza na Madripoor, żeby udowodnić, że to on jest najlepszy w tym, co robi. Powtórzcie za mną: "NO WAY!"

Streszczenie

Madripoor. W jednym z biurowców Tyger Tiger okłada biznesmena, podczas, gdy jej ludzie pilnują jego podwładnych. Jak się okazuje, mężczyzna potajemnie handlował dziećmi, a to nie spodobało się władczyni wyspy. Tyger każe odnaleźć wszystkich, z którymi schwytany prowadził interesy, po czym wysyła grupkę zakonnic na pomoc więzionym dzieciom. Jakiś czas później obserwuje, jak młode dziewczynki i chłopcy są prowadzeni do karetek, a jej podwładny, Max, zapewnia, że dzięki niej podobne wydarzenia stanowią już w tym mieście rzadkość. Kobieta odpiera jednak, że wystarczy jeden niewłaściwy ruch, żeby wszystko, co zbudowała, legło w gruzach. Gdy odjeżdża, nie zauważa, że obserwuje ją Daken.

Jakiś czas później. Tyger wraca do domu i udaje się pod prysznic. Po chwili w mieszkaniu pojawia się też Daken, kobieta już jednak na niego czeka, pewna, że jest on zabójcą wysłanym, by ją zlikwidować. Mutant wyjaśnia, że chce jej zaproponować interes, ta jednak nie jest zainteresowana i dwukrotnie strzela do niego. Gdy mężczyzna pada, Tyger wraca do swoich spraw, gdy jednak tylko się odwraca, syn Wolverine'a paraliżuje ją swoimi nowymi pazurami. Następnie wyjaśnia, że zlikwidowała dziś pewien problem, żeby jednak pozbyć się go na dobre, będzie musiała zająć się przyczyną. Gdy kobieta pyta, kim on jest, ujawnia swoje prawdziwe pazury i to, kto jest jego ojcem.

Jakiś czas później. Tyger oświadcza, że Logan wspominał mu kiedyś o swoim synu i nie jest ona w stanie pojąć, czemu go broni. Daken nie zamierza jednak dyskutować o swoim ojcu i pyta, co kobieta wie o interesach prowadzonych między madripoorskimi bankierami. Jak się okazuje, niewiele – jest to jedyna zorganizowana grupa, do której Tyger nie udało się dotrzeć. Mutant wspomina o rejestrach, w których posiadaniu są bankowcy, a które opisują ze szczegółami wszystkie interesy prowadzone za ich pośrednictwem między najważniejszymi organizacjami przestępczymi. Kobieta uważa, że to tylko mit, Daken zapewnia więc, że istnieją naprawdę, a on pomoże jej je zdobyć. Tyger pyta, czemu miałaby mu wierzyć, a gdy syn Logana odpiera, że próbuje zacząć nowe życie, kobieta oznajmia wprost, że mu nie ufa i widzi w jego oczach, że rozmawia z nią tylko dlatego, że czegoś od niej potrzebuje. Każe mu pozbyć się kostiumu i stawić w jej biurze z samego rana, po czym żegna go. Po chwili dzwoni do niej kapitan Gui, szef miejscowej policji, który odkrył coś bardzo niepokojącego podczas badania sprawy handlarza dziećmi. Jemu też Tyger każe stawić się u siebie rano.

Gui wraca do mieszkania, do żony i dzieci. Wyjaśnia małżonce, że Tyger Tiger odkryła handlarza dziećmi, który operował pod jego nosem, kobieta odpiera więc, że jako przestępczyni ma ona dostęp do źródeł, które są dla niego zamknięte. Mężczyzna przypomina więc, że sam pracuje dla tej "przestępczyni" i dodaje, że ma się z nią spotkać następnego dnia. Zmienia temat i pyta, czy uda im się spłacić rachunki. Jego żona potwierdza i dodaje, że w końcu skontaktowała się z nimi szkoła, do której zgłosili ich córkę, jednak cena jest zbyt wysoka. Gui każe zapisać dziewczynkę, oświadczając, że nie ma nic ważniejszego.

Następnego dnia rano, biuro Tyger Tiger. Max oświadcza, że wytropienie wszystkich ciemnych interesów handlarza dziećmi jest trudne, gdyż większość opłacano gotówką, nie pozostawiając śladu. Udało im się jednak powiązać przestępcę z kilkoma bankierami i pomniejszymi politykami. Informacje przyniesione przez Guia są jeszcze gorsze – odkryli, że część więzionych dzieci została odsprzedana i wysłana do innych miejsc na i poza wyspą. Odkryli jedno z tych miejsc, tam jednak znaleźli tylko ciała – najwyraźniej było to jakieś laboratorium, ciała dzieci nosiły bowiem ślady wiwisekcji, a niektóre były zdeformowane. Wtedy w pomieszczeniu zjawia się Daken, nadal w kostiumie. Tyger wyprasza obu podwładnych i przypomina, że kazała mu przyjść w "cywilu", mutant przypomina więc, że kamuflaż jest częścią jego próby zbudowania nowego życia. Kobieta odpiera, że jej rozmówca po prostu boi się pokazać swoją twarz i każe powiedzieć, co wie na temat rejestrów. Syn Wolverine'a oświadcza, że dzisiejszego dnia bankowcy zjadą się z całego Madripooru na zebranie, podczas którego będą pić, bawić się i wymieniać się wpływami. Swoje rejestry będą mieli ze sobą.

Niedługo później. Daken, Tyger, Max i jego ludzie oraz kapitan Gui i wyselekcjonowana grupa jego podwładnych obserwują rezydencję, w której odbywa się spotkanie bankowców. Na ich nieszczęście, budynek jest otoczony przez rozlicznych ochroniarzy. Max stwierdza, że nie podoba mu się cała ta sytuacja, Tyger przypomina mu więc, że dzięki rejestrom będą w stanie zapewnić bezpieczeństwo sobie i Madripoorowi. Nie chce jednak myśleć, co by się stało, gdyby wpadły w nieodpowiednie ręce...

Autor: S_O

Galeria numeru

Daken: Dark Wolverine #5 Daken: Dark Wolverine #5 Daken: Dark Wolverine #5 Daken: Dark Wolverine #5 Daken: Dark Wolverine #5 Daken: Dark Wolverine #5 Daken: Dark Wolverine #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.