Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #32

Deadpool vol. 2 #32

Deadpool vol. 2 #32

"Badass"

Postacie
Zapowiedź

Deadpool zrezygnował z bycia najemnikiem. Problem w tym, że w mieście pojawił się nowy gracz, który zamierza sobie wyrobić reputację. A do tego potrzebny mu Deadpool.

Cytat

Deadpool(wyruszając w kosmos): "Ding, ding. Here comes the king."

Streszczenie

Gdzieś, w pewnym obskurnym motelu, Deadpool dowiaduje się z telewizji o zamachu bombowym na Reginalda Harrisa - szefa Amalgamated Armament, firmy zajmującej się technologią wojskową. Niesety, w czasie eksplozji, w domu znajdowały się również żona i córka Harrisa. Wade kojarzy tego mężczyznę, ale nie pamięta skąd. Wtedy, prezenter ujawnia, że głównym podejrzanym jest własnie Deadpool, co zostaje potwierdzone filmikiem, na którym bohater przechodzi przez płot na posesję Reginalda z dużym workiem na plecach. Wtedy do pokoju wchodzi wielki, dziwny, zielony facet ze specyficznym sombrero na głowie i stwierdza, że to on miał zabić Harrisa, więc Wade jest mu winien sporo pieniędzy. Okazuje się, że nazywa się Macho Gomez i pochodzi z innej planety. Po wysłuchaniu groźb Wilson grzecznie zaprowadza go do szafki z workiem pełnym pieniędzy. Na jego dnie jest jednak mina, która eksploduje i wyrzuca Macho przez ścianę na jego pojazd, który przypomina połączenie cadillaka ze statkiem kosmicznym. Deadpool nie wykańcza go, tylko postanawia dowiedzieć się,  kto go próbuje wrobić.

 

W  drewnianej chatce w lesie, Reginald kładzie do spania corkę, która tęskni za domem. Po tym idzie porozmawiać z żoną. Wspomina o tajnym projekcie dotyczacym technologii obcych, przy którym pracował kiedyś dla rządu, lecz został sabotowany. Okazuje się, że to była jego sprawka, a właściwie Deadpoola, który ukradł projekt dla Amalgamated Armament, gdzie prace mogły posuwać się szybciej. Tymczasem Wade już pojawił się w chatce u państwa Harrisów. Nagranie, na którym wchodzi na ich posiadłość, było nagraniem sprzed dwóch lat, kiedy to przyniósł Reginaldowi ukradzioną technologię. Harris wyjawia też, że technologia została zakupiona od kosmicznych partyzantów, w zamian za dostęp do surowców. Kiedy rząd stracił swój zakup wrobili w to Harrisa, a on Deadpoola. Teraz Wilson musi zabić Reggiego, lecz ratuje go córka. Gdy Deadpool odchodzi, Harris stwierdza, że chce go  wynająć do zabicia Macho Gomeza. Jeśli poradzi sobie z nim, nikt już nie będzie chciał go zabić, bo Gomez jest jednym z najlepszych. W chatce oczywiście pojawia się Macho z wielkim karabinem. Wade osłania rodzinkę  własnym ciałem i wkracza do akcji. Każe Harrisom udać się do bunkra po czym wychodzi przed chatę, gdzie Gomez czeka na niego z wielkim karabinem typu vulcan. Bohater ucieka za drzewo. Gdy złoczyńca podchodzi do niego, okazuje się, że oderwał sobie rękę i przybił do drzewa, tak, by wyglądało na to, że się za nim schował. Gdy Deadpool chce zastrzelić przeciwnika jego własną bronią, ten znika i zostawia po sobie dziwne granaty, które wysadzają bohatera w powietrze. W bunkrze Reginald widzi to wszystko na monitorach i postanawia, że już czas skorzystać z kapsuły ratunkowej. Gdy Macho wchodzi do bunkru odliczanie do wyrzutu kapsuły już trwa. Podchodzi do niej, a wtedy Deadpool zasadza mu kopniaka, tak , że ten do niej wpada. Okazało się, że ta akcja była już zaplanowana przez bohatera wcześniej. Już na zewnątrz, Deadpool wystrzeliwuje w kapsułę z broni Gomeza, a wszystko to jedną ręką. Nastepnie wyrusza w kosmos jego pojazdem.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #32 Deadpool vol. 2 #32 Deadpool vol. 2 #32 Deadpool vol. 2 #32 Deadpool vol. 2 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.