Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #31

Deadpool vol. 2 #31

Deadpool vol. 2 #31

"I Rule, You Suck" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

Deadpool pokazał tym paskudnym wampirom, czemu nie należy z nim zadzierać, ale one nadal proszą się o łomot. Wade z chęcią więc go im spuści. W końcu niemożliwe, żeby to była jakaś pułapka albo coś w tym stylu.

Cytat

Deadpool: "What, you've never heard of google? You should google it."

Streszczenie

Deadpool i pani doktor czają się przed stróżówką. Wade wie, że wampiry będą chciały go odnaleźć za pomocą kamer, więc muszą tu na nich zaczekać. Przerażona doktor wbiega do stróżówki, lecz strażnicy już nie żyją. Pojawiają się za to wampiry i od razu łapią kobietę. Grożą Wilsonowi, że ją zabiją, i każą mu rzucić broń, co trwa dłuższą chwilę z uwagi na ilość uzbrojenia Deadpoola. Pytają o Colvina, wampira, który go wynajął. Wade oczywiście nie mówi, lecz "drakule" wnioskują, że wie to również pani doktor. Przebijają wówczas mieczem na wylot bohatera i ten pada. Leżąc nieprzytomnym ma wizję jakby wyjętą ze "Zmierzchu", w której to Bella porzuca Edwarda i postanawia dolączyć do Deadpoola. Wtedy Wilson budzi się i przystepuje do działania.

 

Tymczasem pani doktor prowadzi wampiry do Colvina, okłamując ich i kręcac się w kółko po szpitalu. Gdy ci się orientują, spotykają starego sprzątacza, który nie boi się, łamie drewniany kij od mopa na pół i jest gotów do walki. Jednakże Deadpool włącza alarm przeciwpożarowy i personel oraz pacjenci wybiegając z budynku taranują wampiry. Korzystjąc z tłumu, Wade zabiera sprzątaczowi kołki i zabiera panią doktor. Włączają się również zraszacze z wodą święconą, którą bohater przygotował wcześnie z pomocą księdza. Uciekając, doktor stwierdza, że chyba zgubili wampiry, na co bohater się zatrzymuje i ich woła. Chowa się w pewnym pomieszczeniu, a gdy wampiry już mają tam wejść, otwiera drzwi, przebija kołkiem jednego z nich i znów się zamyka."Drakule" wchodzą wraz z drzwiami do pomieszczenia, gdzie Wilson wita ich tomografem, który jest jednym wielkim elektromagnesem. Złoczyńcy tracą wtedy swoje amulety i miecze. Deadpool rzuca w nich kołkiem, lecz jeden z nich sprawia, że drewniany pocisk przelatuje przez niego i trafia w drugiego. Wyjawia Wade’owi, że niewielu z nich to potrafi, następnie łapie go i zaczyna dusić. Na sygnał pojawia się jednak pani doktor z maszyną do prześwietlania, która swym promieniowaniem zabija wampira. Wilson wyjawia, że na google sprawdził, jak zmienić maszynę rentgenowską w maszynę wysyłającą promienie UV. Nastepnie proponuje swej nowej ukochanej drinka, lecz ta ma przecież ranę postrzałową i nie może pić. Sugeruje więc lody, na które, o dziwo, kobieta się zgadza. Każe jej poczekać, podczas gdy on szybko skoczy do wampirów, które go wynajęli, odda im amulety i pożegna się. Niestety, po powrocie pani doktor już nie ma. Deadpool ze smutkiem stwierdza, że musiała zapewne pójść na lody sama.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #31 Deadpool vol. 2 #31 Deadpool vol. 2 #31 Deadpool vol. 2 #31 Deadpool vol. 2 #31 Deadpool vol. 2 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.