Avalon » Serie komiksowe » Black Panther: The Man Without Fear » Black Panther: The Man Without Fear #514

Black Panther: The Man Without Fear #514

Postacie
Zapowiedź

Przygoda T'Challi w Nowym Jorku trwa, gościnnie występuje Luke Cage. Były król Wakandy przyrzekał strzec ulic Hell's Kitchen. Jednak o ile walka z przestępcami to jedno, to znacznie trudniej powstrzymać kogoś, kto atakuje niewinnych mieszkańców. T'Challa poluje na Vlada The Impaler, podczas gdy ten, stara się złapać tajemniczego złoczyńcę, który psuje mu jego plany.

Cytat

Vlad the Impaler (do Black Panthera): "They say Daredevil was man without fear. What about you?"

Streszczenie

Hell's Kitchen, nocą. W jednym z zaułków kobieta zostaje napadnięta przez złodzieja. Okazuje się jednak, że oboje są podstawieni, a "napad" jest tak naprawdę pułapką zastawioną przez Nicolae. Złoczyńcy nie zdają sobie sprawy z tego, że Black Panther obserwuje ich z dachu, wspominając swą ostatnią "rozmowę" z synem Vlada Impalera, podczas której zdradził on adres siedziby mafiosa. Gdy jednak bohater tam przybył, budynek był już całkiem pusty. Po kilku godzinach obserwowania coraz bardziej znudzonych przestępców T'Challa zjawia się przed nimi, a ci "ujawniają" swój podstęp i celują do niego z paralizatorów. Okazuje się jednak, że Panther zakradł się do nich, gdy zrobili sobie przerwę, i dezaktywował ich bronie. Podczas, gdy pozostali złoczyńcy uciekają, heros zabiera Nicolae na kolejną "rozmowę".

Chwilę później, na dachu jednego z budynków. Panther mówi trzymanemu nad krawędzią Nicolae, że Daredevil miał swój kodeks honorowy i nie pozwoliłby mu spaść. On sam też ma swoje zasady, ale wysłał do grobów nawet nie pamięta, ilu ludzi. Wypuszczając przestępcę oświadcza, że następnym razem nie zrobi tego nad występem.

Rano, Greenwich Village. Poobijany Nicolae wraca do domu, niepokojąc macochę. Ta, nie wiedząc najwyraźniej, czym zajmują się jej mąż i starszy syn, prosi Vlada, by nie pozwolił Nicowi wiązać się z jakimiś szemranymi typami. Ten odpiera jedynie, że się tym zajmie i zabiera syna do gabinetu. Tam oświadcza, że nie docenili przeciwnika, dodaje jednak, że wie, jak go przechytrzyć. Następnie pokazuje Nicolae plan miasta z zaznaczonym rejonem działań ich nowego przeciwnika i oświadcza, że znalazł miejsce, które według wszelkiego prawdopodobieństwa jest bazą wypadową bohatera. Następnie pokazuje zdjęcie tego miejsca – siłowni znajdującej się zaraz obok jadłodajni "Devil's Kitchen". Jako pozbawiony mocy bohater, musi on wiele czasu spędzać, pracując nad swoją muskulaturą, odpowiedź więc nasuwa się sama. Impaler wyjaśnia swój plan – wyślą grupkę niezbyt wprawnych włamywaczy do obrobienia znajdującego się nieopodal banku. Prawdopodobnie ich akcja się nie powiedzie, ale będzie to wyglądało naturalnie. Heros nie będzie więc podejrzewał, że to pułapka – a Vlad będzie na niego czekał. A jeśli jakimś cudem złodziejom się uda, wtedy będą przynajmniej mieli skradzione pieniądze.

Tymczasem T'Challa i Iris pomagają spakować się młodemu Alecowi Nankatarnowi – jego matka zmarła kilka lat wcześniej, po śmierci ojca stał się więc sierotą. Mężczyzna stwierdza, że wie, jakie to uczucie i że pan Nankatarn wydał mu się porządnym człowiekiem. Iris stwierdza jednak, że choć nigdy tego nie udowodniono, istnieją podejrzenia, że to on, a nie inni chłopcy, bił Aleca. Zauważa też, że T'Challa również padł ostatnio ofiarą pobicia i stwierdza, że w razie czego zawsze może z nią porozmawiać.

Jakiś czas później. T'Challa wraca do "Devil's Kitchen". Brian i Sofija ostrzegają go jednak, że jakiś mężczyzna chce się z nim widzieć i mimo ich sprzeciwu udał się do jego gabinetu. Bohater myśli, że tajemniczym gościem jest Vlad, gdy jednak wchodzi do pomieszczenia, wita go tam Luke Cage. Heros wyjaśnia, że znalazł go z pomocą Steve'a Rogersa i zapewnia, że jeśli kiedykolwiek będzie potrzebował pomocy, on i jego drużyna Avengers są do jego dyspozycji. Panther dziękuje za propozycję. Wyjaśnia jednak, że musi zrobić to sam, by na nowo siebie poznać. To irytuje Luke'a, który przypomina, że zwykli ludzie giną, więc nie może tego traktować jako jakiejś terapii. Stwierdza, że Matt zostawił po sobie straszny bałagan i jeśli T'Challa go szybko nie uprząta, ktoś zrobi to za niego.

Nocą. Grupa włamywaczy pracuje nad sejfem w banku, nie mogąc uwierzyć, że Vlad nie pozbył się ich tak, jak by to zrobili inni bossowie. Ich nieustanne ględzenie irytuje czwartego z nich, który próbuje dezaktywować alarm. Nie zdają sobie sprawy, że uruchomili go już dawno, a bank jest otoczony przez radiowozy.

W tym samym czasie T'Challa, Brian i Sofija siedzą w "Devil's Kitchen", próbując rozwiązać problemy sercowe chłopaka, gdy nagle zauważają radiowozy. Panther wychodzi "zobaczyć, o co chodzi" i każe zostać pracownikom na miejscu. Ci jednak sami zamierzają sprawdzić, co się dzieje.

Chwilę później. Złodzieje w końcu zauważają policję. Nagle pojawia się przy nich Vlad, który stwierdza, że nie może pomóc im wszystkim. To mówiąc, strzela do dwóch z nich, pozostałym wyjaśniając, że będą potrzebowali zakładników. Wybija ciałem jednego z zabitych okno, a następnie rzuca w jeden z wozów naładowany energią słupek. Eksplozja rzuca w stronę banku dwójkę ludzi – policjanta i jednego z gapiów, którym okazuje się Brian. Następnie Vlad każe złodziejom uciekać z zakładnikami na dach, gdzie rozkazuje im stanąć przy krawędzi, samemu ukrywając się w cieniu. Nie mija wiele czasu, gdy na miejscu pojawia się Black Panther, każąc wypuścić przestępcom zakładników. Nagle kątem oka zauważa lecącą w jego stronę, naładowaną energią laskę Vlada i w ostatniej chwili jej unika. Boss gratuluje mu refleksu, przy okazji samemu ładując się energią i wyjaśniając, że w tym stanie porazi prądem o gigantycznym napięciu każdego, kto go dotknie. Zamierza sprawdzić, czy nowy obrońca Hell's Kitchen jest równie pozbawiony strachu, co jego poprzednik i zabija swoich podwładnych. Gdy zakładnicy, których ci trzymali, zaczynają spadać, Panther rzuca się za nimi, w locie łapiąc obu, rzucając ich na pobliski dach i samemu lądując obok. Impaler przyklaskuje przeciwnikowi, przy okazji dodając, że policjant i tak był martwy. Następnie rzuca swoją laską w ścianę budynku, a eksplozja rzuca Briana i T'Challę w różne strony. Chłopak spada na bruk, gdzie dopada do niego Sofija. Opłakując przyjaciela, dziewczyna zauważa stojącego na dachu Panthera z postrzępioną maską.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther: The Man Without Fear #514 Black Panther: The Man Without Fear #514 Black Panther: The Man Without Fear #514 Black Panther: The Man Without Fear #514 Black Panther: The Man Without Fear #514 Black Panther: The Man Without Fear #514

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.