Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #8

Avengers Academy #8

Avengers Academy #8

"Powerless"

Postacie
Zapowiedź

Akademia Avengers vs The Hood! Nagranie, w którym Tigra zostaje pobita przez Hooda trafia do sieci - ale co jest bardziej niebezpieczne: jak reaguje Tigra, czy "misja zemsty" studentów? A gdy już znajdą Parkera Robbinsa, czy zejdą za daleko na stronę zła, z której nie można zawrócić? Jak to wszystko prowadzi do nowej przygody Hooda w Avengers?

Cytat

Hood: "Who the hell's there? I know someone's there, damn it! Tell me who you--"
Striker: "Wstern Union. We're here to deliver a message."

Streszczenie

Dziwne odgłosy przykuwają uwagę Tigry, postanawia więc sprawdzić o co chodzi i zakrada do sali, w której okazują się być wszyscy studenci, aktualnie oglądający jakieś nagranie. Nie jest to jednak żaden przypadkowy film, albo jak podejrzewa ich opiekunka porno. Na ekranie ukazane są bowiem sceny z brutalnej napaści Hooda na Greer. Kobieta bez chwili wahania wysyła wszystkich do jednej z sal, gdzie ma spotkać się z nimi jak tylko uda jej się znaleźć Giant-Mana.

Okazuje się, że film krąży po całym internecie. Po krótkiej rozmowie Tigra postanawia zatem wyznać im prawdę. Studenci zaczynają więc dociekać co kobieta zrobiła Hoodowi w ramach rewanżu. Jak łatwo się domyślić, są bynajmniej zaskoczeni słysząc, że nic poza zamknięciem go w więzieniu.

Studenci mimo zaleceń opiekunów nie mają jednak zamiaru dać za wygraną. Podczas przyglądania się celi Parkera Robbinsa, Finesse wykorzystując swoje zdolności analizuję mowę ciała więźnia i stwierdza, że tak naprawdę to ktoś po operacji plastycznej. Zdają się na to wskazywać również kwoty przelane na konta bankowe strażników. Chwilę po tym Jeanne w swoim stylu stwierdza, że nie wie jak ma po czymś takim szanować Tigrę. Udaje się jej tym sprowokować Veil. Przerywa im Hazmat, która postanawia zająć się sprawą na własną rękę. Bez chwili wahania wsparcie oferują jej Striker i Maddy.

Sprawę taśmy badają również Hank i Greer, którzy trafiają do kryjówki Sluga. Kiedy winny zostaje zamknięty Giant-Man próbuje jeszcze pocieszyć przyjaciółkę, ta stwierdza jednak, że sama poradzi sobie z problemem.

Tymczasem na Brooklynie Hood w jednej ze swoich kryjówek usiłuje nadal prowadzić interesy. Kiedy jego wspólnik wychodzi po bliżej nieokreśloną przesyłkę, na Parkera czeka już niezbyt przyjemna niespodzianka. Hazmat, Striker i Veil składają mu bowiem nieoczekiwaną wizytę.

Na terenie akademii Tigra budzi się w środku nocy w krzykiem. W jej mieszkaniu od razu pojawia się Pym. Kobieta ponownie stwierdza tylko, że zajmie się wszystkim, próbując uspokoić obudzonego syna.

Hood również przeżywa swój koszmar. Striker zdaje się czerpać sporą przyjemność z torturowania przestępcy. Zresztą nie tylko on. Co gorsza wszystko to jest filmowane. Na szczęście dla Parkera studenci zostają spłoszeni przez Kinga, która właśnie wrócił do kryjówki. Okazuje się, że miał zdobyć dziwne urządzenie, które ma dostarczyć Robbinsowi wystarczająco mocy by pokonać nawet Avengers.

Następny wieczór w Akademii wszyscy spędzają wspólnie przed telewizorem. Okazuje się, że Tigra postanowiła wziął udział w programie telewizyjny, by raz na zawsze wyjaśnić sprawę i podzielić się swoimi odczuciami oraz zaoferować pomoc wszystkim w podobnej sytuacji. Po chwili Striker również postanawia pokazać im pewną rzecz, która podobno zyskała sporą popularność wśród internautów. Oczywiście jest to nagranie z kilku chwil spędzonych przez studentów na osobności z Hoodem. Tigra bynajmniej nie jest zachwycona, wprost przeciwnie wpada w furię. Jej efekty są natomiast co najmniej drastyczne. W ramach kary wyrzuca bowiem winnych z Akademii.

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #8 Avengers Academy #8 Avengers Academy #8 Avengers Academy #8 Avengers Academy #8 Avengers Academy #8 Avengers Academy #8 Avengers Academy #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.