Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #24

Secret Warriors #24

Secret Warriors #24

"Wheels Within Wheels" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Długa walka Secret Warriors i Hydry zmierza do końca. Ostatnia tajna broń Fury'ego ujrzy światło dzienne. Kim są członkowie trzeciej, tajnej drużyny Nicka i co robili do tej pory?

Streszczenie

Fury stoi w deszczu nad grobem. Rok temu agent odwiedza swojego syna w Mołdawii. Ten przyjmuje go w swoim biurze. Jest zdziwiony przybyciem ojca. Nick prosi, aby porozmawiali na balkonie. Tam pyta się syna, czy wie, że jego biuro jest na podsłuchu. Ten odpiera, że wie. Przyzwyczaił się. Takie są prawa polityki. Fury proponuje potomkowi poprowadzenie specjalnego oddziału. Ten od razu się zgadza.

Tydzień później, Miami. Młody Latynos wykorzystuje tłum na placu, aby przy pomocy telekinezy pozbawić kogoś portfela. Podchodzi do niego jego dawny kolega ze studiów. Pyta się, czy nie wstyd mu kalać w ten sposób nazwisko rodowe. Latynos, Carlos odpiera, że jego rodzina ciężko tyrała od wielu pokoleń, aby ostatecznie zostać okradziona przez biznesmenów. Okazuje się, że jego rozmówcą jest Mikel. Ayala domyśla się, że chodzi o wywołanie jakiejś rewolucji. Zgadza się na to, bo jego życie zaczyna go nudzić.

Następny dzień, Nowy Jork. Młoda dziewczyna wchodzi do swojego mieszkania. Ze zdziwieniem odkrywa, że na jej kanapie siedzi Carlos. Wyjmuje z torebki małą rurkę, z której wysuwa się ostrze. Ayala chce użyć swoje telekinezy, ale nie działa. To potwierdza tożsamość dziewczyny. Z kuchni wychodzi Mikel. Wyjaśnia, że dziewczyna nazywa się Lyn Richards. Jako nastolatka należała do tajnego projektu S.H.I.E.L.D., a po jego zamknięciu została zostawiona sama sobie. Ona tego nie chciała, więc Fury obiecał, że kiedyś się do niej odezwie. Słysząc to nazwisko, dziewczyna od razu zgadza się na wszystko.

Następnego dnia, Bethesda. Mikel i Carlos wchodzą do pewnego warsztatu. Tam spotykają młodego inżyniera, który gniewnie wymachuje w ich stronę metalową rurka. Kiedy się w końcu uspokaja okazuje się, że chłopak nie spodziewał się gości. Wierzył, że dobrze się maskuje i nikt go nie znajdzie. Mikel wyjmuje kartkę i zaczyna czytać. Okazuje się, że jest to jakieś dzieło Galileusza. To przełamuje lody. Koleś nazywa się Red. Wierzy we wszystkie teorie spiskowe i tajne organizacje działające od setek lat. Udało mu się uzyskać plan pewnej maszyny skonstruowanej przez Galileusza. Był niekompletny, więc musiał go udoskonalić. Po chwili zakłada egzoszkielt wyposażony w nieznaną broń.

Wiele stuleci temu pewnym królestwem rządził wielki król Arda Ulhaf. Kiedy pod jego zamkiem stanęła wielka armia prowadzona przez demona Aeshma. Aby oszczędzić życie swoich poddanych. Wzywał bestię na pojedynek. Demon nie docenił swojego przeciwnika i jego desperacji. Arda wygrał i posiadł ogromną maczugę swojego przeciwnika. Była ona przekazywana z pokolenia na pokolenie. Teraz jej właścicielką jest Sandra Murphy. Właśnie rozmawiał z Mikelem i Carlosem. Biorąc pod uwagę historię jej rodziny od razy zgadza się włączyć się do walki o przyszłość ludzkości.

Tydzień później, Calgary. Mikel i Carlos wchodzą do wielkiej rezydencji w górach. Spotykają się tam z rodzeństwem Monroe. Ci na wstępie odpowiadają, że nie są zainteresowani żadna ofertą. Fury obiecuje, że w zamian za ich współpracę jego ojciec wymaże z danych ich stare przewinienia, jak i ostatnie napady na banki wykonane przez Malcolma. Jenny czuje się winna za postępki jej brata i zgadza się na współpracę.

Tydzień temu. Nick spotyka się z oddziałem Mikela. Przypomina im, że jeden oddział już stracili. Hydra i Lewiathan poniosły ostatnio spore straty i wojna już się kończy. Teraz każdy będzie chciał przeprowadzić ostateczne uderzenie. Mikel wyjaśnia, że w Hydrze doszło do rozłamu. Jedną grupą dowodzi Gorgon, a drugą Kraken. Zaatakują ostatnia bazę znajdującą się w rękach Japończyka. Znajduje się ona na dnie oceanu. Ruszają za godzinę.

Dzień później. Nick odbiera sygnał od syna. Ten ucieka prze oddziałami Hydry. Wszyscy maja na głowie pasożyta Hive'a. Przy życiu został tylko młody Fury i Carlos. Udało im się zainstalować ładunki, ale wszystkie drogi ewakuacyjne są zamknięte. Zrezygnowany i otoczony Mikel naciska detonator. Cała baza zostaje wysadzona w powietrze.

Teraz Fury stoi w deszczu nad grobami swojego syna i jego drużyny. Ktoś składa mu kondolencje. Agent jest otoczony przez żołnierzy Hydry. Nick ma dość. Jest zmęczony i chce to zakończyć. Poddaje się Krakenowi.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #24 Secret Warriors #24 Secret Warriors #24 Secret Warriors #24 Secret Warriors #24 Secret Warriors #24 Secret Warriors #24 Secret Warriors #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.