Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #614

Captain America #614

Captain America #614

"The Trial of Captain America" Part 4

Postacie
Zapowiedź

Trwa proces Captaina America. Tymczasem, korzystając z zamieszania, Red Skull planuje nowy atak w sercu Ameryki.

Streszczenie

Black Widow i Falcon skradają się przez plac budowy. Dzięki zastraszeniu jakiegoś kolesia Natasha dowiedziała się, że tutaj mogą spotkać nazistów powiązanych z Red Skullem. Bohaterowie włamują się do magazynu, jednak nikogo tam nie zastają. Nagle z ukrycia wychodzi Master Man. Po krótkiej walce herosi padają nieprzytomni. Ludzie złoczyńcy pakują ich na czekającą niedaleko łódź.

Trzeci dzień procesu. Większość dowodów prokuratury jest bezużyteczna, ponieważ obrona nie wypiera się czynów, a jedynie twierdzi, że Bucky nie miał kontroli nad swoim ciałem. Nie zmienia to faktu, że James ma wyrzuty sumienia, kiedy pokazują zdjęcia po wybuchu w Filadelfii. Blake ma jednak także kilku świadków. Są to byli agenci KGB oraz firmy Kronas. Bernie jednak bez trudu radzi sobie z nimi. Prawdziwe problemy pojawiają się, kiedy Natasha nie stawia się jako świadek. Ostatnim wezwanym jest Norman Osborn, który zeznaje poprzez kamery z więzienia. Według jego słów Nick Fury i Tony Stark zniszczyli wszelkie dokumenty o projekcie Winter Soldier na polecenie Rogersa. Prawniczka dyskredytuje go jednak, pytając o to, ile razy przebywał w ośrodkach psychiatrycznych.

Po przerwie obiadowej obrona zaczyna wzywać swoich świadków. Jako pierwszy zeznaje Faustus. Prokurator protestuje, ale sędzia dopuszcza tego świadka. Wypada on w swojej roli świetnie i robi wszystko, aby pomóc. Według jego słów Winter Soldier kompletnie nie panował nad sobą. Był tylko bronią w rękach Rosjan. Tower wypytuje świadka, czy nie zawarł on żadnego układu w zamian za zeznania. Doktor nie daje się podejść i zaprzecza. Dodatkowo, aby pokazać swoją wyższość, przy pomocy swojego głosu Faustus hipnotyzuje prokuratora i każe mu zaatakować strażnika. Ten pokaz hipnozy robi duże wrażenie. Blake, roztrzęsiony, prosi o przerwę. Wtedy na salę wbiega koleś z pistoletem. Krzyczy „Captain America uber alles” i strzela do prokuratora. Zamach się nie udaje, ponieważ Tower zostaje uratowany przez Jamesa, a napastnika obezwładnia Steve. Po zamachy Bucky poddaje się strażnikowi. Napastnik mówi, że ma do przekazania nagranie od swojej szefowej. Sędzia zwołuje zebranie w swoim gabinecie.

Na nagraniu Sin pokazuje związanych Falcona i Black Widow siedzących na dużej ilości materiałów wybuchowych. Proponuje ona wymianę: bohaterowie w zamian za Bucky’ego. Jeżeli James nie pojawi się do zachodu sam pod Statuą Wolności to kobieta wysadzi pomnik wraz z bohaterami. Barnes prosi sędziego, aby go wypuścił. Blake protestuje. To może być jego plan ucieczki. Bohater jednak zaprzecza. Jego najlepszi przyjaciele są zagrożeni i musi im pomóc. Sędzia jednak się nie zgadza i każe odwieźć więźnia do jego celi. Steve obiecuje, że zajmie się tym problemem.

James i Faustus jadą tą samą więźniarką. Bucky bije się z myślami. Ciężko mu się pogodzić z tym, że ma siedzieć bezczynnie. Doktor podpuszcza go jednak i namawia do ucieczki. Następnie używa swojego hipnotycznego głosu na strażnikach; każe im się zatrzymać i uwolnić bohatera. Faustus obiecuje, że sam nie ucieknie. Chwilowo więzienie jest mu na rękę. Barnes ucieka.

Steve i Sharon naradzają się. Niestety nie dostaną wsparcia od innych drużyn Avengers - wszyscy są zajęci. Rogers nie wie, co zrobić, ponieważ Sin jest nieprzewidywalna. Nagle Agent 13 wykrywa jakiś sygnał radiowy. Jeden z żołnierzy melduje także o wykryciu działań wokół Statuy. Na wyspie Sin nadaje nagranie, które powinno dotrzeć do każdego telewizora w kraju. Zanim jednak udaje jej się powiedzieć cokolwiek istotnego, kamera zostaje zniszczona przez tarczę. To Captain America.

"Underneath the Skin" Part 4

Scenariusz: Sean McKeever
Rysunki: Filipe Andrade

Postacie:
•    Nomad
•    Black Widow, Agent Erica Fowler
•    Second Shadow


Nomad została zmieniona w żywą bombę i nie zostało jej wiele czasu. Agentka Fowler niesie ją do miejsca, gdzie być może uda się uratować dziewczynę. W tym samym czasie Natasza próbuje się czegoś dowiedzieć od powalonego naukowca, ale ten odmawia współpracy. Fowler włamuje się do zamrażarki. Chce obniżyć temperaturę ciała bohaterki. Jeśli jej metabolizm uda się spowolnić to może nie dojdzie do wybuchu. Po chwili dołącza do nich Black Widow, która niestety nie zdobyła żadnych informacji. Nomad po chwili dostaje hipotermii i traci przytomność.

Black Widow składa meldunek. Jej misja się nie powiodła. Second Shadow ma próbki, ale na szczęście stracili formułę. Niestety nie mają już tam żadnej wtyczki i będą musieli rozpocząć ich rozpracowywanie od zera. Jedyny plus to pojmanie kolesia, który przesłuchiwał Nomad.

Rikki próbuje notować na lekcji z gipsem na kciukach. Jej rówieśnicy toczą dalej swoje beztroskie życie, podczas gdy ona w ciągu ostatnich kilku dni omal nie umarła kilkukrotnie. Próbowała odnaleźć Second Shadow, ale bez skutku. Sama niewiele może zrobić, ponieważ Black Widow wyrzuciła jej kostium. Pewnej nocy budzi ją wchodząca przez okno agentka Fowlers. Przyniosła jej ulepszony kostium. Dziewczyna się waha, ponieważ nie wie, czy Natasha to aprobuje. Erica rozwiewa jej wątpliwości. Widow od początku wspierała jej działalność bohaterki. Nomad odzyskuje nadzieję.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #614 Captain America #614 Captain America #614 Captain America #614 Captain America #614 Captain America #614

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.