Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #619

Thor #619

Thor #619

"The World-Eaters" - Chapter 5

Postacie
Zapowiedź

Jednooki znów zasiada na tronie Asgardu. Poznajcie więc historię o World Tree – czyli historię o czasoprzestrzeni. A mówiąc o Odynie, zgadnijcie, kto nie cieszy się widokiem młodego Lokiego? Midgard staje się kolejnym celem World Eaters, armii dziesiątego świata.

Streszczenie

Odyn opowiada Asgardczykom i Uchodźcom Drzewa Świata o czasie przed czasem, gdy jego ojciec, Bor, odkrył wyrwę w ziemi, gdzie znalazł gigantyczne nasiono. Zasadził je, a z tego nasiona wyrósł Yggdrasil, Drzewo Życia, stworzone ze światła, z Dziewięcioma Światami wśród jego gałęzi. Jednak taka ilość światła zawsze tworzy cienie i przyciąga "ćmy". A Asgard zawsze był najjaśniejszym z tych świateł. Loki zauważa, że Asgard leży teraz w Midgardzie, a na jego miejscu nie ma niczego, pyta więc, czemu nie pozwolić najeźdźcom zatrzymać owo "nic" dla siebie? Widząc boga kłamstw, Wszechojciec wpada w gniew, rzuca przekleństwa na chłopca i ogłasza, że upadek Asgardu jest jego winą. Podczas, gdy Loki dopada do pozostawionego samochodu Solvanga i ucieka nim, Thor staje przed ojcem, wściekły, że potraktował tak Lokiego, który w tej formie jest praktycznie tym samym dzieckiem, którego wychowywał. Odin zwraca więc swoją wściekłość na niego, przypominając, że prosił, by go nie ożywiać. Stwierdza też, że bóg gromów miał wszystko to, czego sam nigdy nie osiągnął, a do tego nie miał ani stojącego nad nim ojca, ani snującego swe intrygi Lokiego – nie mógł jednak znieść spokoju. W tym momencie kłótnię przerywa Fandral, informując, że król zamierza popełnić samobójstwo. Bogowie odnajdują Baldera w pełnym rynsztunku bojowym, ogłaszającego, że spełni obietnicę daną Uchodźcom i wyjdzie na spotkanie najeźdźcom – jak bowiem wcześniej powiedział mu Thor, lepiej być ostatnim królem Asgardu niż najgorszym. Nagle podchodzi do niego Tyr, prosząc, by zabrał go ze sobą. Podczas, gdy Tęczowy Most Bifrost, łączący Asgard z pozostałymi Światami, zostaje otwarty, przed samochód, którym ucieka Loki, rzuca się Solvang, nie zamierzając odpuścić jakiemukolwiek bogu, który próbowałby ukraść jego wóz. Iron Man rozpoznaje jednak Lokiego i jest gotowy go zaatakować, powstrzymuje go jednak właśnie przybyły Thor. Stark próbuje go przekonać, by wysłuchał doktora, ten odpiera jednak, że wiedzą już wszystko o zbliżającym się zagrożeniu – najwyraźniej istoty ciemności przez eony próbowały się przebić do jednego z Dziewięciu Światów i w końcu im się to udało. Iron pyta więc, czy powinni zawiadomić pozostałych Avengers lub przygotować się do ewakuacji, Solvang proponuje natomiast, by zamknąć most Einsteina-Rosena – "ściąć" Drzewo Życia – co Thor przyjmuje jako bredzenie.

Svartalfheim. Balder i Tyr zjawiają się w oczekiwaniu na wroga i zaczynają omawiać strategie. Nim jednak zdążą cokolwiek przedsięwziąć, z nieba zaczyna padać krew, po prostu rzucają się więc w wir walki przeciwko Ano-Athox. Przebijają się przez kolejnych najeźdźców, Balderowi udaje się nawet zabić Thane'a, w końcu jednak ulegają przewadze liczebnej przeciwnika. Uthana Thoth każe swojej nałożnicy, Theli, obejrzeć rzeź, której udało się dokonać dwóm z Asgardczyków i zapewnia, że wszyscy oni zapłacą za to swym domem i swym życiem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor #619 Thor #619 Thor #619 Thor #619 Thor #619 Thor #619 Thor #619

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.