Avalon » Serie komiksowe » I am an Avenger » I am an Avenger #5

I am an Avenger #5

Postacie
Zapowiedź

Wielki finał historii! Captain America kontra HYDRA. Cap nie ma pojęcia, iż od wyniku potyczki zależy los młodego chłopaka. Najnowszy Ant-Man, Eric O'Grady i jego pobyt wśród Avengers może być jego odkupieniem bądź biletem na... emeryturę. Dodatkowo historia z Thorem i Young Avengers.

Streszczenie

Jeden z wielu wieżowców w Nowym Jorku. W mieszkaniu Zachary'ego McKenzie nie ma nikogo. Na stoliku znajduje się liścik od matki, która wybrała się na randkę. Na lodówce widać świadectwo chłopca, pełne niskich ocen. Wszędzie też znajdują się niezapłacone rachunki. W pokoju Zacha na łóżku leży telefon, a na nim widać SMS od dziewczyny – a raczej byłej dziewczyny. W szufladzie biurka znajduje się wycinek z gazety, informujący o wypadku, w którym śmierć poniósł ojciec Zacha.

Sam chłopak znajduje się na dachu budynku, gotów skoczyć. W chwili, gdy wychodzi za krawędź, odrzuca go jednak potężny wybuch – okazuje się, że na budynku obok Captain America walczy z oddziałem Hydry. Łatwo sobie z nimi radzi, dopóki nie atakuje go agent w gigantycznym egzoszkielecie. Cap próbuje zaatakować nowego przeciwnika tarczą, ten jednak odbija ją daleko poza zasięg Barnesa – i prosto pod nogi Zacha. Chłopak, widząc, że bohater ma problemy z wrogiem, podnosi tarczę i ciska nią w stronę opancerzonego agenta Hydry. To odwraca jego uwagę, podczas więc, gdy łotr próbuje zastrzelić niespodziewanego przeciwnika, Cap sięga po swoją tarczę i niszczy zbroję, po czym gestem dziękuje pomocnikowi.

Gdy jest już po wszystkim, Zach schodzi do mieszkania, znajduje w książce telefonicznej infolinię dla samobójców i przyznaje, że potrzebuje pomocy.


"Growing"

Postacie:
* Ant-Man
* Quicksilver, Beast, Captain America, Hawkeye, Iron Man, Justice, Spider-Woman, Stature, Steve Rogers, Vision, Wolverine

Avengers Mansion. Beast wchodzi do środka, nieświadomy, że Ant-Man ukrył się w jego futrze. Eric jest pewien, że nikt go nie zauważył, nie wie jednak, że system bezpieczeństwa posiadłości wykrył jego obecność i nie zaatakował go tylko dlatego, że na czas go rozpoznał. O'Grady tymczasem zaczyna zwiedzać bazę. Widząc Stature rozmawiającą z Justicem, postanawia wejść jej do ucha i zrewanżować się za bójkę w Camp Hammond [patrz Avengers: The Initiative #8 – przyp. S_O], Vance jednak odpycha go telekinezą, biorąc za jakiegoś robaka. Eric ląduje prosto pod nogi Iron Mana i, choć udaje mu się uniknąć rozdeptania, i tak zostaje porażony prądem przez zbroję. Nie zniechęca to go jednak od myszkowania i wyrusza do innego pokoju, w którym obaj Kapitanowie Ameryka wspominają dawne czasy. Znudzony, Ant-Man udaje się do sali treningowej, gdzie ćwiczą Hawkeye i Spider-Woman. Obserwując Clinta i zastanawiając się, czemu chciałby on wrócić do łuku i strzał po byciu Goliathem, Eric nie zauważa zagrożenia i zostaje trafiony. Choć jemu samemu nic nie jest, jego plecak odrzutowy zostaje zniszczony, bohater musi więc dosiąść mrówki, by dalej podróżować. Wtedy jednak podnosi go Quicksilver, mówiąc, żeby wrócił do normalnych rozmiarów. Gdy stoją już twarzą w twarz, Pietro pyta, czemu O'Grady postanowił się zakraść do rezydencji, zamiast normalnie do niej wejść. Eric próbuje wytłumaczyć, że praktycznie nikogo nie zna i chciał po kryjomu się im przyjrzeć. Słysząc to, mutant go wyśmiewa, tłumacząc, że tak systemy budynku, jak i połowa jego mieszkańców pewnie wykryła go, gdy tylko wszedł do środka. Następnie wyjaśnia, że wielu Mścicieli nie jest bez winy – on sam należał do Bractwa Złych Mutantów, a Scott Lang, poprzedni Ant-Man, był złodziejem, który skradł swój kostium – jednak Steve Rogers wstawił się za nimi, tak samo, jak teraz wstawia się za O'Gradym. Pietro radzi dowieść, że jest tego godzien i odchodzi, a Eric ponownie się zmniejsza i wspina na posąg oryginalnych Avengers, myśląc nad jego słowami. W końcu zbiera się na odwagę i wchodzi do posiadłości. Tam Steve wita go i zaprasza do środka.


"Rain Stops Play"

Postacie:
* Hawkeye, Hulkling, Speed, Stature, Vision, Wiccan
* Thor

Avengers Mansion. Young Avengers wykradają się na zewnątrz. Vision przypomina, że muszą dokończyć sesję treningową, pozostali jednak uciszają go, stwierdzając, że krótki mecz baseballu na świeżym powietrzu dobrze im zrobi. Gdy jednak otwierają drzwi okazuje się, że trwa ulewa. Wiccan domyśla się, że to sprawka Thora, który właśnie przy nich ląduje. Młodzi natychmiast robią mu przejście, a minąwszy ich, bóg jednym ruchem młota przegania chmury. Speed cieszy się z możliwości gry, pozostali stwierdzają jednak, że odpoczywali wystarczająco długo.

Autor: S_O

Galeria numeru

I am an Avenger #5 I am an Avenger #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.