Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Children's Crusade » Avengers: The Children's Crusade #4

Avengers: The Children's Crusade #4

Postacie
Zapowiedź

Zdecydowani ocalić Scarlet Witch z rąk Doctora Dooma - Magneto, Quicksilver i Young Avengers tworzą sekretny oddział uderzeniowy, aby zinfiltrować królestwo Dooma. Ale to może spowodować wybuch wojny, gdy Avengers i Wonder Man staną na ich drodze. Dodatkowo: Scarlet Witch staje twarzą w twarz z wrogiem, nawet groźniejszym niż Doom, który nie spocznie, dopóki Wanda Maximoff nie umrze.

Cytat

Quicksilver: "You're going to create some kind of distraction while we try not to get caught and/or killed searching the corridors of Castle Doom for Wanda and Wiccan."
Speed: "Sounds like a plan to me."
Quicksilver: "That's because you're twelve."
Speed: "Fifteen."
Quicksilver: "Exactly my point."

Streszczenie

Magiczny pojedynek między Wiccanem a Doktorem Doomem jest zacięty i widowiskowy. W jego trakcie Victor informuje chłopaka, że Wanda przyszła do niego z własnej woli. Ten domaga się, by Doom pozwolił jej poznać jej przeszłość, a kiedy sam próbuje Wandę poinformować o jej przynależności do Avengers, małżeństwie z Visionem i parze bliźniaków, Doom go nokautuje.

Wanda jest wyprowadzona z równowagi, ale Victor uspokaja ją, że tylko obezwładnił chłopaka. Radzi też jej, by jeszcze raz przemyślała swoją decyzję o zamążpójściu, bo władca Latverii ma o wiele więcej wrogów, niż przyjaciół, i po ceremonii staną się też jej wrogami.

Tymczasem na zewnątrz Magneto, Quicksilver i Young Avengers zastanawiają się nad najlepszym sposobem dostania się do zamku Dooma. Eli cały czas jest sceptyczny. Kate próbuje sprawić, by zrozumiał ich racje, a wtedy znienacka nad zamkiem pojawia się Wonder Man. Simon wie, że Avengers podążają jego śladem.

Doom leczy obrażenia Billy'ego. Po zabiegu opowiada chłopcu, że Wanda sama przyszła do niego z delegacją ziomków i że nie planował się w niej zakochiwać. Mówi też, że wywołana przez jej umysł amnezja dotyczy w takim samym stopniu jej mocy. Proponuje Wiccanowi azyl, bo nie ma wątpliwości, że po tym co ostatnio zrobił, znajdzie się na celowniku Avengers. Chłopak ma wybór: to, albo niewola. Na ucieczkę nie ma co liczyć, bo lecząc go Doom magicznie zablokował jego moce.

Na zewnątrz Magneto rozpoczyna dywersję miotając statkami powietrznymi Dooma. Jego syn i młodzież korzystają z okazji i rozdzielają się na dwie grupy, mające niezależnie przeniknąć do zamku. A raczej próbują, bo nakrywają ich Avengers.

Do medytującego nad utraconymi mocami Wiccana wkrada się wystrojona w suknię ślubną Wanda. Zanim powie sakramentalne "tak", chce poznać wersję Billy'ego. Chłopiec zgadza się, pod warunkiem że kobieta go wyprowadzi z zamku. Po drodze streszcza jej najważniejsze elementy życiorysu Scarlet Witch i swojego własnego. Kiedy jednak ma powiedzieć jak te dwie historie się splatają, wychodzą na zewnątrz i widzą olbrzymią bitwę, jaka toczy się pomiędzy Doomem, Avengers i Young Avengers.

Z szoku wyrywa ich pojawienie się Wolverine'a, który atakuje Wandę. Wiccan staje pomiędzy mutantem a swoją mamą tłumacząc Loganowi, że Wanda jest bezbronna. Wolverine nie jest pod wrażeniem i wypomina Wandzie zagładę rasy homo superior. Uważa, że gdyby była na jego miejscu, zrobiłaby to samo, co on zamierza teraz zrobić. Zostaje jednak obezwładniony przez Iron Lada, który właśnie przybył z przyszłości by zapobiec jej zgubie.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers: The Children's Crusade #4 Avengers: The Children's Crusade #4 Avengers: The Children's Crusade #4 Avengers: The Children's Crusade #4 Avengers: The Children's Crusade #4 Avengers: The Children's Crusade #4 Avengers: The Children's Crusade #4 Avengers: The Children's Crusade #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.