Avalon » Serie komiksowe » Avengers: Prime » Avengers: Prime #5

Avengers: Prime #5

Postacie
Zapowiedź

Captain America, Iron Man i Thor łączą siły, by pokonać Helę, boginię śmierci, która zagraża istnieniu wszystkich dziewięciu światów.

Streszczenie

Patrząc na armię stworzoną przez uwięzionych mieszkańców wszystkich Dziewięciu Światów, Tony Stark gratuluje Thorowi jego zdolności dowódczych i pyta, co powinni teraz zrobić, Odinson zapewnia więc, że Hela sama ich znajdzie. Do Steve'a tymczasem podchodzi Mageth, dziękując za to, że zdecydował się walczyć po ich stronie, zapewniając, że jako obcy wśród obcych tym bardziej inspiruje innych. Stwierdza, że to ostatni raz, gdy się widzą, niezależnie od wyniku bitwy, po czym całuje go. Wtedy jednak na horyzoncie pojawia się armia nieumarłych dowodzona przez Helę. Podczas, gdy dwie armie się ścierają, Thor rusza prosto na boginię śmierci. Ta jednak okazuje się dla niego godnym przeciwnikiem, za pomocą magii i miecza w końcu powalając boga gromów i przebijając go ostrzem. Gdy jednak chełpi się zwycięstwem, zostaje uderzona wiązką energii, a wtedy Enchantress rzuca się na pomoc Thorowi, lecząc jego ranę i teleportując z pola walki.

Gdy zjawiają się w miejscu, gdzie leży Mjolnir, Thor pyta, czemu czarownica mu pomaga, ta stwierdza więc, że początkowo zaślepiła ją nienawiść do niego, przez co pozwoliła Heli na pokonanie go. Zrozumiała jednak, że nie można pozwolić na to, co bogini śmierci próbuje zrobić. Wyjaśnia, że jest ona w posiadania Twilight Swordu, z pomocą którego stworzyła ten świat i z pomocą którego uniemożliwiła Thorowi przywołanie swego młota. Każe podnieść mu Mjolnir, stwierdzając, że ich przeciwniczka się zbliża.

Widząc na niebie znajome gromy, Steve posyła Iron Mana na pomoc, ten stwierdza jednak, że jego zbroja ledwo się unosi. Wykorzystuje jednak Fafnira, który zabiera go na miejsce.

Dzięki połączonym siłom Thora i Amory Hela zostaje zepchnięta do defensywy, mimo kolejnych ciosów nie pada jednak. Przynajmniej do czasu, aż nie uderzą w nią ogień Fafnira i promień Iron Mana. Wypuszcza ona wtedy miecz, który podnosi Thor. Dzięki magii Twilight Swordu przywraca on Dziewięć Światów do stanu, w jakim były przed tym, gdy bogini po raz pierwszy użyła broni, i odsyłając wszystkich do swoich domów. Stwierdza, że nie zapomni, po której stronie opowiedziała się Amora, która ofiarowuje się wysłać ich z powrotem na Ziemię. Czyni to akurat w momencie, w którym, gdzie indziej, Steve i Mageth rzucają się sobie w ramiona, pozostawiając elfkę samą.

Wśród ruin Asgardu Avengers kłócą się z bogami, Heimdall zapewnia więc, że czują to samo, co herosi, portal i Tęczowy Most nadal są jednak zniszczone. Nagle na miejscu zjawiają się Steve, Tony i Thor, który wręcza Twilight Sword na przechowanie Heimdallowi. Mając chwilę na oddech, Steve i Tony przepraszają się nawzajem za rzeczy, które powiedzieli wcześniej. Stark zapewnia, że nic nigdy nie wychodzi mu tak dobrze, niż gdy robi to u boku Rogersa, i choć wie, że na to nie zasługuje, prosi o szansę na odbudowanie ich przyjaźni. Nic nie mówiąc, Steve ściska przyjaciela.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers: Prime #5 Avengers: Prime #5 Avengers: Prime #5 Avengers: Prime #5 Avengers: Prime #5 Avengers: Prime #5 Avengers: Prime #5 Avengers: Prime #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.