Avalon » Serie komiksowe » Chaos War: Dead Avengers » Chaos War: Dead Avengers #3

Chaos War: Dead Avengers #3

Postacie
Zapowiedź

Po lewej – GRIM REAPER! Nekra! GRIM REAPER! Machiny zagłady Chaos Kinga! I GRIM REAPER! Po prawej – Vision, z ostatnią szansą na człowieczeństwo! Dr Druid, który, mamy nadzieję, nie da się znowu uwieść Nekrze! Swordsman, rozdarty między heroizmem a bandziorstwem! Captain Marvel, który jest gotów poświęcić swoich towarzyszy, by zatrzymać siły zła! Nawet umarli mogą zginąć i czas, by Dead Avengers się tego nauczyli!
Wspominałem już, że w tym komiksie występuje GRIM REAPER?!

Streszczenie

Ciało Captaina rozpada się. Vison każe Yellowjacket zabrać Deathcry do budynku, a on sam zajmie się Reaperem. Niedaleko Nekra dochodzi do siebie. Widzi uciekające bohaterki i rusza w pościg. Android oraz Eric toczą pojedynek i jednocześnie dyskutują. Williams denerwuje przeciwnika wypominając mu to co zrobiła jego oszalała żona. Przyznaje, że uczyniła znacznie poważniejsze zniszczenia, niż on sam. Wkurzony Vison fazuje swoją rękę w klatkę piersiową przeciwnika. Dochodzi do wybuchu. Kiedy opada dym nad leżącym bohaterem stoi Reaper, który wbija mu swoja kosę w usta.

Yellowjacket i Deahtcry wchodzą do tuneli bod budynkiem. Widzi to Nekra, która wraz ze swoimi podwładnym wdziera się za nimi. Przerażone bohaterki wiedza, co to oznacza. Rita ponownie wątpi w swoje możliwości i ucieka. Zrezygnowana Deathcry czeka na śmierć. Nagle widzi przed sobą ducha Mar-Vella. Oznajmia on jej, że została wybrana na nowego obrońcę wszechświata.

W budynku Swordsman wbiega po schodach na górę. Tymczasem Druid dochodzi do siebie. Wyczuwając nienawiść Nekry wzywa boginię, aby go wsparła.

Doctor wspomina swoją inicjację. Klęczał nagi przed kapłanką, otoczony przez innych druidów. W czasie rytuału wycięto mu na czole trzecie oko. Teraz dzięki niemu dostrzega rozwiązanie. Rozkazuje cywilom zabrać ciała nieprzytomnych bohaterów na dach. Kiedy Nekra przebija się ze swoimi demonami przez podłogę zostają ogarnięci przez ogień. Doctor osłania odwrót niewinnych. Mutantka rzuca się na niego.

Na zewnątrz Reaper ciska Visionem o ściane. Ten uszkodzony leży bez ruchu. W środku Swordsman ochrania uciekających po schodach cywilów, ale zostaje powalony przez demona. Niżej Druid musi sobie radzić z jednoczesnym atakiem Nekry i Reapera. Nagle na miejscu pojawia się postać złożona w całości z energii. To Deathcry, która teraz każe się nazywać Lifecry. Ratuje ona Swordsmana i następnie leci pomóc Druidowi. Ściera się tam z Nekrą. Druid próbuje ją ostrzec przed ta przeciwniczka. Jego rozproszenie wykorzystuje Reaper i strzela magowi promieniem energii w głowę. Nekra postanawia się poświęcić i powoduje wybuch. Reaper staje nad ranną towarzyszką. Ta prosi go o pomoc i o sprowadzenie lekarza. Ten jednak ignoruje ja i odchodzi.

Uciekinierzy wraz ze Swordsmanem docierają na dach. Bohater szykuje się do swej ostatniej walki. Nagle nad nim pojawia się Quinjet pilotowany przez Yellowjacket. Widzi to Reaper. Czeka aby wszyscy weszli do samolotu, aby mógł go zestrzelić. Nagle pojawia się przed nim Vision. Jest mocno uszkodzony i ledwo stoi, ale nie ma zamiaru się poddać. Teraz rozumie w jaki sposób się tu pojawił. Dzięki temu, że umarł za ludzi, których kocha, stał się człowiekiem. Rzuca się na złoczyńcę. Kiedy Quinjet odlatuje, android dokonuje samozniszczenia niszcząc przy tym połowę budynku.

W samolocie pozostali przy życiu bohaterowie, cieszą się, że przeżyli. Rita wspomina swoje pojawienie się w Avengers Mansion. Przyszła na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie członkostwa w grupie. Wita ją Jarvis i prosi, aby poczekała. Kobieta siedzi w sali pełnej obrazów wielkich bohaterów. Czuje się onieśmielona, sądzi, że tu nie pasuje. Kiedy przychodzi Captain, aby z nią porozmawiać, Yellowjacket już nie ma.

Autor: Spell

Galeria numeru

Chaos War: Dead Avengers #3 Chaos War: Dead Avengers #3 Chaos War: Dead Avengers #3 Chaos War: Dead Avengers #3 Chaos War: Dead Avengers #3 Chaos War: Dead Avengers #3 Chaos War: Dead Avengers #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.