Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 3 » Heroes For Hire vol. 3 #1

Heroes For Hire vol. 3 #1

Heroes For Hire vol. 3 #1

"Are You for Hire?"

Postacie
Zapowiedź

W następstwie Shadowland najwięksi uliczni bohaterowie: Punisher, Moon Knight, Shroud, Elektra, Paladin, Silver Sable, Ghost Rider, Iron Fist, Falcon, Misty Knight i wielu innych, zostają zebrani w jednej, zupełnie nowej serii. Kto zebrał tych niebezpiecznych samotników w jeden oddział uderzeniowy? Czym różnią się od innych grup? Kto jest ich pierwszym celem i jakie tajemnice na nich czekają?

Cytat

Control: "Hello, hero. This is Control. Are you for hire tonight?"

Streszczenie

Sam Wilson otwiera zaadresowaną do siebie kopertę, z której wyciąga niewielką słuchawkę. Gdy tylko ją zakłada, Control pyta bohatera, czy jest do wynajęcia. Ten potwierdza, operatorka przypomina mu więc, by nie używał podczas akcji jej imienia i przedstawia mu jego misję.

Wkrótce później, Newark w stanie New Jersey. Potajemnie obserwowany przez Paladina Falcon odnajduje i zaczyna śledzić ciężarówkę. Control prosi, by jej nie atakował – w tym celu został wynajęty kolejny heros, Black Widow, która właśnie pojawia się w samochodzie. Dowódczyni wyjaśnia obu bohaterom, że ciężarówka załadowana jest nowym atlantyckim narkotykiem, Hook, który zaczął pojawiać się również na powierzchni. Zdalnie włamuje się do systemów nawigacyjnych pojazdu, by odnaleźć cel jego podróży, po czym prosi, by Natasha wkroczyła do akcji. Ta wyjeżdża przed TIRa, po czym blokuje oba pasy ruchu, zamierzając zmusić pojazd do zatrzymania się. Ciężarówka jednak zamiast tego przyspiesza, uruchamiając na masce pole siłowe, i taranuje samochód Romanovej. Widząc to, Falcon wściekły atakuje i zaczyna walczyć z wysypującymi się z przyczepy ochroniarzami, gotów pomścić Wdowę. Ta ujawnia wtedy, że nadal żyje – uczepiona spodu ciężarówki, teraz separuje przyczepę od kabiny kierowcy, po czym pomaga Samowi w pokonaniu ochroniarzy. Control dziękuje im za współpracę, informując, że wezwała już służby mundurowe, po czym rozłącza się.

Jakiś czas później, Nowy Jork. Moon Knight, śledzony przez Paladina, włamuje się do magazynu Shoal Corporation. Powaliwszy strażników, informuje Control, że tak jak sądziła, w budynku ukryte jest laboratorium. Zastanawiają się, czy Hook jest tu "rozwadniany", by zwiększyć ilość produktu, czy może tworzą coś innego. Po chwili Spector wyczuwa zapach przywodzący mu na myśl zoo, gdy jednak odsuwa kotarę, odkrywa dziesiątki ludzi z otwartymi czaszkami uwięzionych w klatkach, podpiętych do kroplówek wypełnionych Hook. Przyjrzawszy się bliżej operacji, Marc dochodzi do wniosku, że dilerzy czerpią coś z ciał ofiar. Następnie dopada do jednego ze strażników i żąda kodów dostępu do bazy danych.

Wkrótce później, Upper West Side. Control wyjaśnia wynajętej bohaterce, że jej celem jest Bernard Waterman, biochemik, który potajemnie jest właścicielem Shoal Corporation. Zaczął on rozprowadzać Hook na powierzchni, gdzie odkrył, że używający go płucodyszni wydzielają enzym, z którego może wysyntezować nowy narkotyk, jeszcze popularniejszy pod powierzchnią wody, tym samym zarabiając krocie tak na lądzie, jak i w morzu. Tak naprawdę zresztą sam jest Atlantydą imieniem Kurod Ormaon. Nie obchodzi jej, co heroina zamierza z nim zrobić. Oświadcza, że jej zapłata już wpłynęła na jej konto. Chwilę później Waterman pyta, czy właśnie przybyła dziewczyna jest tą, którą zamówił, rzucając się na niego Elektra oświadcza jednak, że wynajął ją już ktoś inny.

Podziękowawszy Elektrze za współpracę, Misty Knight rozłącza się. Chwilę później kontaktuje się z nią jej tajny informator, ukrywający się za syntezatorem głosu. Przypomina on, że znajduje się on w delikatnej sytuacji i nie może narażać się na wykrycie, po czym pyta, czy detektyw pasuje jej obecna rola. Ta stwierdza, że wolałaby osobiście skopać kilka tyłków, po tym jednak, co ostatnio przeżyła ze sztuczną ciążą i powikłaniami po niej, nie może się przemęczać. Stwierdza, że po ostatnich wydarzeniach w Hell's Kitchen [patrz Shadowland – przyp. S_O] ktoś musi sprawować kontrolę, a ona, z jej znajomością superbohaterskiego światka, jest idealnym kandydatem. Dodaje jednak, że Danny Rand dostałby szału, gdyby dowiedział się, że robi cokolwiek poza odpoczynkiem.

Kobieta nie zdaje sobie sprawy z tego, że "pokój kontrolny", który widzi, jest tylko iluzją, a ona sama leży w łóżku, z maszynami podłączonymi do jej bionicznego ramienia. Stojący nad nią Puppet Master obiecuje, że nikomu nie powie o jej przedsięwzięciu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 3 #1 Heroes For Hire vol. 3 #1 Heroes For Hire vol. 3 #1 Heroes For Hire vol. 3 #1 Heroes For Hire vol. 3 #1 Heroes For Hire vol. 3 #1 Heroes For Hire vol. 3 #1 Heroes For Hire vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.