Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: After The Fall » Shadowland: After The Fall

Shadowland: After The Fall

Postacie
Zapowiedź

Shadowland się skończyło. Jednak kto jest zwycięzcą? Czy po druzgocącej konkluzji wydarzeń mieszkańcy Hell's Kitchen będą mogli się podnieść bez swojego obrońcy? Przyszłość ulicznych bohaterów Marvela zaczyna się właśnie tutaj.

Cytat

Ben Urich:"As the sun rises over Hell's Kitchen, bringinga new day for its people... ...maybe we should all learn to live without fear."

Streszczenie

Hell's Kitchen. "Nazywam się Ben Urich i jestem reporterem. Właściwie to jestem redaktorem naczelnym gazety "Front Line", jednak sercem nadal jestem dziennikarzem szukającym nowych materiałów. Obecnie, jest tylko jedna historia w mieście. Shadowland. Nie bardzo chcę o niej pisać, ale jeśli ja tego nie zrobię, zrobi to ktoś inny. Ktoś, kto nie zna Daredevila... i Matta Murdocka tak jak ja. Ktoś, kto nie wiem, jak mocno upadł i jakie to ma znaczenie dla Hell's Kitchen."


"Nazywam się Alex Kurtz i jestem detektywem. Powinienem być już na emeryturze, jednak mój kapitan chce, bym przeprowadził ostatnie dochodzenie. Chce, bym zatrzymał Daredevila. I właściwie to dlaczego nie? Byłem w Hell's Kitchen, gdy on zbratał się z armią ninja. Widziałem, co zrobił tym, których miał bronić. Jednak odnalezienie go nie jest łatwe. Wiem, że gdzieś tam jest, ale już dawno straciłem możliwość kontaktu z nim. Skończyły mi się opcje. Nie chce tego robić, ale została jeszcze jedna osoba, której nie pytałem."


Detektyw próbuje poznać miejsce pobytu Daredevila. Wypytuje o niego jego przyjaciół. Między innymi Luka Cage'a, Iron Fista, Spider-Mana czy Misty Knight. Żadne z nich nie wie, gdzie on jest.


Biuro prawnicze Franklina Nelsona. Nelson otwiera nowe biuro, choć sprawa przywrócenia mu uprawnień prawniczych nadal jest w toku. Urich zawsze uważał go za optymistę, zauważa, że na drzwiach brakuje pewnego nazwiska. Foggy nie ma mu nic do powiedzenia. Pojawia się Kurtz i pyta, czy i jemu nic nie powie. Zaczyna się sprzeczać z dziennikarzem. Franklin nakazuje im się zamknąć, dodając, iż nie wie, gdzie jest Matt. Przestał też liczyć na jakąkolwiek wiadomość od niego. Detektyw stwierdza, że Murdock nie mógł tak po prostu rozpłynąć się w powietrzu. Ben zauważa, że zapominają o jednej kwestii. Nie mają przecież nawet pewności czy on żyje. Foggy stwierdza, że poczułby, gdyby była to prawda. Kurtz przypomina, że widziano Daredevila po upadku Shadowland. Urich nie daje za wygraną. Według niego, Śmiałek może leżeć w jakiejś dziurze na zamku i nikt by nawet o tym nie wiedział. Nelson nakazuje im się wynieść.


Urich wraca do swojego mieszkania. Jest przekonany, że Matt żyje, jednak nie chce, by go odnaleziono. Nie wie tylko czy to z powodu policyjnej obławy, czy może z poczucia winy. Najważniejsze pytanie, to co stanie się z Hell's Kitchen pod jego nieobecność. Wśród korespondencji jaką znalazł w skrzynce odnajduje kopertę, a w niej kasetę.


"Gdyby Daredevil był martwy, to w każdym barze w Hell's Kitchen by świętowano. Jednak nie widać tego na ulicach. Mimo wszystko, ludzie powoli stają na nogi. Nie byłem pewien czy wszystko wróci do normy, po tym szaleństwie, które przeszło przez to miejsce."


Rozmyślania detektywa zostaję przerwane, gdy zauważa jak kilku oprychów próbuje okraść młodą kobietę. Próbuje ich zatrzymać, zostaje jednak ubiegnięty. Początkowo myślał, że to Daredevil, jednak temu osobnikowi bardziej do ulicznego wojownika niż akrobaty. Kiedy nakazuje mu się przedstawić, słyszy, że jego imię nie jest ważne. Ważne jest to, że od teraz to on przejmuje pieczę nad Hell's Kitchen.


W swoim mieszkaniu Ben Urich wysłuchuje tajemniczej taśmy.


"Ben, to ja. Przepraszam, że ciebie obciążam tym ciężarem, ale nie mogłem ryzykować, że policja znajdzie tę taśmę przy Foggym. Nie wiem jak długo mnie nie będzie. Nie wiem kiedy wrócę, o ile wrócę. Nawaliłem Ben. Nigdy nie powinienem przyjmować oferty The Hand. Myślałem, że uda mi się ich zmienić. Idiota ze mnie. Powinienem wiedzieć, że za tym kryje się coś więcej. Byłem jednak ślepy. Moje życie znalazło się poza kontrolą, moi przyjaciele byli w ciągłym niebezpieczeństwie. Kogo ja próbuję oszukać? Nie tylko z The Hand sobie nie poradziłem. Zawiodłem Bem. Moich przyjaciół, sąsiadów, moją dzielnicę. Zawiodłem ich wszystkich. Dlatego też opuszczam to miasto. Nie pasujemy już do siebie. Daredevil nie pasuje już do mnie. Nie szukaj mnie. Dobrze wiesz, że nie odnajdziesz mnie, dopóki sam tego nie zechcę. Dbaj o siebie Ben. Miej oko na Foggy'ego. Nie wspominaj mu o tym, dla jego własnego dobra. Niech myśli, że umarłem. Tak będzie najlepiej."


Elektra, która pojawiła się niespodziewanie u Uricha, stwierdza, że Matt ma prawdopodobnie rację i lepiej będzie go posłuchać. Elektra pragnie się dowiedzieć, dlaczego próbował ją odszukać. Uważa, że otrzymał swoje odpowiedzi. Ten oznajmia, że nie dowiedział się najważniejszego: co stało się w Shadowland.


Komisariat osiemnasty. Grupa policjantów chce porozmawiać z Kurtzem na temat Daredevila. Chcą, by darował sobie to śledztwo. Przypominają, że wielu z nich zawdzięcza mu życie. Detektyw zdaje sobie sprawę z jego dobrych uczynków. Próbuje im uświadomić, że pomimo tego, nie powinni zapominać o ostatnich wydarzeniach. Policjanci uważają to za stek bzdur. To oni byli na ulicach, a ci biurokraci nie mają pojęcia, co on dla nich zrobił i ile razy ich uratował. Chcą, by się nad tym zastanowił, po czym odchodzą.


Elektra tłumaczy, że to co wydarzyło się w zamku, powinno pozostać w jego murach. Urich upiera się, że powinien wiedzieć, bowiem jest przyjacielem Murdocka. Według Elektry Matt miał tylko jedną, prawdziwą miłość. Była nią miłość do Hell's Kitchen. Gdy zobaczył, co uwolnił, to poświęcił się, by ratować to miejsce, a niektórym z nich udało się przywrócić go do życia. Jednak to co teraz przeżywa, już na zawsze zostawi na nim swoje piętno. Teraz powinno się zostawić go w spokoju. Pozwolić mu dojść do siebie. Ben przypomina, że ludzie z tego miasta przeszli przez piekło i powinni poznać prawdę. Elektra odpowiada, że niewiedza bywa czasem błogosławieństwem.


"Próbowałem przekonać kapitana, że Daredevil albo opuścił miasto albo nie żyje i nie jest już naszym problemem. Nie chciał o tym słyszeć. Obawiałem się, że zabierze mi odznakę, ale tego nie zrobił. Nie odwołają nakazu jego zatrzymania i pomimo tego co mówili inni, to nadal jest wielu policjantów, którzy chętnie zobaczyliby DD za kratami. Coś mi jednak mówi, że nie będą mieli takiej szansy. Murdock nie podda się tak łatwo. I jak się okazuje, ja również."


Ben dziękuje Fraklinowi za spotkanie. Ten pyta, czy są jakieś wieści na temat Matta. Urich odpowiada, że nie wie nic nowego. Mówi również, że zamierza zmienić swój artykuł. Uświadomił sobie, że Hell's Kitchen nie jest już takie jak kiedyś, zmieniło się. Zmieniło się na lepsze. Teraz na ulicach pojawiają się nowe sklepy i kawiarnie, a nie nowe gangi jak kiedyś. Według niego Matt nie zawiódł. Wszystko co dokonał, by ochronić Hell's Kitchen działa. Najprawdopodobniej nawet tego nie zauważył. Był przecież w samym centrum tego. Foggy zastanawia się, czy Matt zauważy czego dokonał kiedy powróci.


"Już chciałem zapytać czy jest pewny, że wróci, ale to Foggy Nelson, wieczny optymista. Oczywiście, że jest pewny. Może i my powinniśmy wziąć z tego lekcję. Gdy słońce wstaje nad Hell's Kitchen, przynosząc nowy dzień dla jej mieszkańców, może powinniśmy wszyscy nauczyć się żyć bez strachu."

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Shadowland: After The Fall Shadowland: After The Fall Shadowland: After The Fall Shadowland: After The Fall Shadowland: After The Fall Shadowland: After The Fall Shadowland: After The Fall Shadowland: After The Fall

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.