Avalon » Serie komiksowe » X-Men: To Serve And Protect » X-Men: To Serve And Protect #2

X-Men: To Serve And Protect #2

Postacie
Zapowiedź

Dwójka X-Men założyła trykoty i zmierzyła się z pewnym znanym wrogiem Spider-Mana. Kim oni są i czemu się na to zdecydowali? Poza tym w numerze, między innymi, Spider-Man i Stepford Cuckoos.

Cytat

Reporter: "Witnesses reported that the Thing, or possibly Jason Voorhees, teamed up with a Skrull imposter of Moon Knight to foil the crime..."

Streszczenie

Po zniknięciu The Pride Kalifornia stała się łakomym kąskiem dla pozostałych organizacji przestępczych, w tym także dla tej dowodzonej przez Mistera Negative'a. Dla Chińczyka San Francisco jest szczególnie ważne – jeśli zdobędzie poparcie rządzących Chinatown Triad, całe Zachodnie Wybrzeże stanie dla niego otworem. Problemem są jednak pewni superbohaterowie, którzy zwalczają jego ludzi. Dlatego Negative chce wynająć swego syczącego rozmówcę i jego kompanów, żeby pozbyć się tego problemu.

Utopia. Anole i Rockslide są wyraźnie przemęczeni, tłumaczą to jednak bezsennością. Nikt nie nabiera się na ten blef, prawdziwe przyczyny nikogo jednak nie obchodzą na tyle, by to zbadać. Wieczorem Victor i Santo udają się do Illyany, prosząc ją o przeteleportowanie do miasta – doskonale wiedzą, że ich nie wyda, choćby dlatego, że niespecjalnie ją to obchodzi.

Nocą, nad ulicami miasta. Mutanci obserwują pewien biurowiec – Anole wyjaśnia, że pracuje tam kobieta, którą uratowali parę nocy temu [w poprzednim numerze – przyp. S_O]. Victor widział jej zdjęcie w gazecie i dowiedział się, że pracuje ona w prokuraturze okręgowej, dlatego sądzi, że napad, który powstrzymali, nie był przypadkiem. Noc jednak mija i nic się nie dzieje, dlatego chłopcy postanawiają wrócić na wyspę. Nagle jednak w jednym z pokoi następuje eksplozja. Rockslide rzuca Anole'a w stronę wysadzonego okna, a ten, dzięki treningom z X-Men doskonale wiedząc, co powinien robić, odnajduje kobietę i wyskakuje z nią przez okno. Widząc to, Santo również zeskakuje z dachu, w locie łapiąc ich oboje. Już na ziemi, uratowana informuje ich, że samotnie wychowuje dwuletnią córeczkę i dziękuje im z całego serca.

Jakiś czas później, na wybrzeżu. Santo i Victor spóźnili się na spotkanie z Magik i nie mają pojęcia, jak dostać się z powrotem na wyspę. Nagle jednak staje się to dla nich znacznie mniejszym problemem, zostają bowiem zaatakowani przez Serpent Society!"Gold, Guns, Girls"

Postacie:
* Stepford Cuckoos
* Spider-Man

Nowy Jork. Kukułki przesiadują w Central Parku, umilając sobie czas czytaniem myśli przechodniów. Nagle ich uwagę zwraca pędzący gdzieś mężczyzna. Postanawiają pójść za nim i spełnić dobry uczynek.

Mężczyzna dobiega do banku, przed którym czeka już reszta jego szajki. Zakładają kominiarki i wpadają do budynku, grożąc klientom i pracownikom bronią. Po chwili na miejscu pojawiają się Kukułki, zanim jednak zdążą przejąć kontrolę nad umysłami złodziei, padają pierwsze, ostrzegawcze, strzały.

Strzały te słyszy Spider-Man i kieruje się w stronę banku. Tam tymczasem dziewczęta wpadają na pomysł, jak ukarać przestępców. Podczas, gdy jeden ze złodziei sam dzwoni na policję i zgłasza napad na bank, pozostali stają w bezruchu, by po chwili... zacząć tańczyć. W tym momencie na miejscu pojawia się Spider-Man, a widząc, do czego mutantki zmuszają biednych łotrów, postanawia pozbawić ich przytomności, by oszczędzić im tortur. Widząc to, Kukułki próbują również jego kontrolować, Spidey jednak zwalcza ich komendy, powala ostatnich przestępców i ucieka. Dziewczyny stwierdzają, że bohater zupełnie nie rozumie kobiet, stwierdzają jednak, że było to całkiem zabawne i że powinny robić to częściej."Shells"

Postacie:
* Colossus
* Iron Man

Gdzieś w Montanie. Colossus zeskakuje z lecącego Blackbirda, wspominając swe pierwsze spotkanie z Wolverinem. Logan widział wtedy w nim jedynie prostego chłopa, a Piotr – nieokrzesanego dzikusa. Dopiero potem, walcząc ramię w ramię, poznali się lepiej i od tamtej pory Rasputin zawsze starał się unikać oceniania innych po pozorach. Teraz jednak został on wystawiony na ciężką próbę, bowiem musi współpracować z Iron Manem, który uważa go jedynie za kupę mięśni. Większym problemem jest jednak meteoryt, który spadł w okolicy – wydziela on śmiertelne promieniowanie, przed którym chronią tylko stopy metali takie jak organiczna stal, z której zbudowane jest ciało mutanta, czy ten, z którego powstała zbroja Mściciela. Co więcej, odczyty uzyskane przez Tony'ego w żaden sposób nie pomagają w znalezieniu rozwiązania. Colossus postanawia podnieść meteoryt, by Iron Man mógł zeskanować go od innej strony, przy okazji odkrywając, że kosmiczny głaz wypuścił "korzenie" emitujące podobne promieniowanie. Gdy jednak Stark próbuje zniszczyć owe odrosty, zostaje powalony przez sprzężenie zwrotne. Piotr zauważa za to, że wewnątrz meteorytu coś się znajduje i postanawia przebić się do środka. Tam odnajduje, ku swemu zdziwieniu, sporych wielkości żywe stworzenie, które, uwolnione, wystrzeliwuje w powietrze. Tony rozpoznaje w zwierzęciu "Biorga", żyjące w kosmicznej pustce stworzenie. Domyśla się, że zostało uwięzione w kosmicznym kamulcu i, przerażone, zaczęło wpływać na jakieś rzadkie pierwiastki, z których zbudowany był meteor, jonizując je. Teraz, gdy uciekło, promieniowanie spada i wkrótce przestanie zagrażać ludziom. Tony dziękuje Piotrowi za spojrzenie na problem z innej perspektywy i odlatuje."Judgement"

Postacie:
* X-23
* Ghost Rider

Grupka ekstremistów otacza pewną jadłodajnię, wzywając jednego z jej gości do wyjścia, by mogli się zemścić za śmierć swoich członków. Z baru wychodzi X-23, nim jednak zdąży zaatakować, za nią pojawia się Ghost Rider, najwyraźniej będący na tropie fanatyków. Razem dwójka bohaterów rzuca się na nich, tnąc i paląc. W czasie walki Laura zauważa, jak Duch Zemsty wykorzystuje na jednym z przeciwników swój "Penance Stare", a gdy dowiaduje się, na czym ono polega, prosi, by Blaze również na niej go użył. Wyjaśnia, że jest klonem i nie wie nawet, czy ma duszę, ale popełniła w swoim życiu straszne uczynki. Według jej opiekunów nie była niczemu winna, ale chce się o tym przekonać na własnej skórze – i, w razie czego, poczuć konsekwencje. Rider stanowczo protestuje, gdy nagle zostaje postrzelony. To w zrozumiały sposób go irytuje, jednak gdy atakuje strzelca, X-23 zatrzymuje go, pokazując, że było to tylko dziecko, całkowicie nieświadome tego, co robi.

Po zakończonej walce Johnny stwierdza, że mutantka powstrzymała go przed popełnieniem potwornego błędu i domyśla się, czego oczekuje ona w zamian. Laura zaczyna się jednak zastanawiać nad tym wydarzeniem – skoro uratowała tamto dziecko, znaczy to, że potrafi odróżnić dobro od zła – a to znaczy, że jest winna wszystkich zbrodni, które popełniła. Stwierdza także, że ból jest zbyt łatwą karą, a prawdziwa pokuta powinna coś znaczyć. Blaze wsiada na swój motocykl, sugerując, żeby go odszukała, jeśli kiedykolwiek zmieni zdanie. Dodaje też, że do niej i tylko do niej należy decyzja, czy posiada duszę, czy nie.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: To Serve And Protect #2 X-Men: To Serve And Protect #2 X-Men: To Serve And Protect #2 X-Men: To Serve And Protect #2 X-Men: To Serve And Protect #2 X-Men: To Serve And Protect #2 X-Men: To Serve And Protect #2 X-Men: To Serve And Protect #2 X-Men: To Serve And Protect #2 X-Men: To Serve And Protect #2 X-Men: To Serve And Protect #2 X-Men: To Serve And Protect #2 X-Men: To Serve And Protect #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.