Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #20

New Mutants vol. 3 #20

New Mutants vol. 3 #20

"Rise of the New Mutants" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Pokonani, New Mutants muszą prosić X-Men o pomoc w pokonaniu Project: Purgatory. Ale czy oni zdołają sobie poradzić z tak niebezpiecznym wrogiem?

Cytat

Legion: "The demon girl wasn't lying. She told me you’d be back for the real me."

Streszczenie

Wysłany na Utopię Warlock jest w stanie poinformować Scotta i Emmę o całej sytuacji. Niestety bez Pixie i tak nie mają możliwości dołączenia do New Mutants. Wtedy jednak za ich plecami pojawiają się Magik, Karma i Megan.

W świecie rzeczywistym wszystko trwa zaledwie dwie godziny, podczas gdy w Limbo minęły już ponad dwa tygodnie. Loca osobiście postanowiła ukarać Moonstar za ucieczkę jej przyjaciół. W tym czasie, nadal kontrolowany, Cypher obsługuje jakąś dziwną maszynę, o której przeznaczeniu nawet mutanci nie mają większego pojęcia.

W innej części bazy Ulysses rozmawia z doktorem i Scabem o dalszej części planu: chce zgromadzić w jednym miejscu jak najwięcej demonów, po czym unicestwić wszystkie za jednym zamachem. Zakłada amulet na szyję Toko.

Na Utopii rozpoczyna się pełna mobilizacja. Potrzeba jedynie pięciu minut, by zgromadzić w jednym miejscu wszystkich zdolnych do walki. Illyana rozmawia natomiast z Xi’an o jej planie. Wtedy też Magik wyciąga Soul Sword, by następnie wbić go w ciało Karmy.

Limbo, prawie tydzień później. Dochodzi do spotkania Ulyssesa z Demons Three. Nawet pomimo deklaracji poddania się ze strony bestii, generał nie ma zamiaru oddać amuletu i zabija jednego ze starszych. Tymczasem do celi Moonstar wpada kilka niezidentyfikowanych stworzeń, którym przypadkowo udaje się ją uwolnić tylko po to, by za chwilę zginąć z jej ręki.

Horda demonów zaczyna przedzierać się przez systemy obronne bazy. Ulysses wysyła Toko, która skacze wprost w grupę potworów i umieszcza ostatni kryształ w amulecie. Loca wraca do celi Dani, gdzie daje się zaskoczyć i ginie z ręki swojego więźnia.

Magik doprowadza pozostałych mutantów do portalu Epsilon prowadzącego do Limbo. Od razu po dotarciu na miejsce wyczuwa jednak, co właśnie stało się w drugim wymiarze. Nim jest w stanie wyjaśnić Cyclopsowi o co chodzi, do świata rzeczywistego zaczynają wdzierać się dziwaczne bestie.

Karma trafia natomiast do umysłu Legiona i wykorzystując Soul Sword, niszczy wszystkie bariery utworzone w jego umyśle.

Korekta: Aruna

Autor: Pete

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #20 New Mutants vol. 3 #20 New Mutants vol. 3 #20 New Mutants vol. 3 #20 New Mutants vol. 3 #20 New Mutants vol. 3 #20 New Mutants vol. 3 #20 New Mutants vol. 3 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.