Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #531

Uncanny X-Men #531

Uncanny X-Men #531

"Quarantine" - part 2

Postacie
Zapowiedź

X-Men chorują, a ich moce znikają jedna po drugiej. W dodatku Chinatown znajduje się w rękach Collective Mana, a Sublime Corporation zaczyna wprowadzać swój plan w życie.

Streszczenie

Namor protestuje przed przetrzymywaniem go na Utopii, mimo, że Scott wyjaśnia, że nie wiadomo, co wirus zrobi z Atlantami. Dopiero stwierdzenie, że gdyby jego poddani zobaczyli go w jego osłabionym stanie, mniej wierni mieszkańcy głębin mogliby powstać przeciw niemu, uspokaja Sub-Marinera. Wychodząc, Rao oświadcza, że władca oceanów nie jest nawet najgorszym z pacjentów, dodaje też, że problemy z oddychaniem u chorych z mutacjami ciała jeszcze się pogorszyły – jak u Laurie, jednej z Świateł, która musi oddychać z pomocą maski tlenowej. Doktor stwierdza, że kolejnym problemem jest zwiększona szybkość zakażenia – kilka godzin temu niebieska dziewczyna nie wykazywała jeszcze żadnych objawów, Cyclops też czuje się osłabiony. Jedyną pozytywną wiadomością jest to, że wirus nadal nie atakuje zwykłych ludzi. Kavita jednak najgorsze zachowała na koniec – prowadzi Summersa do sali, w której leży Wolverine – nie dość, że zachorował jak wszyscy inni, to z powodu braku czynnika gojącego cierpi na zatrucie adamantium. Dopóki Magneto również się nie zaraził, udało mu się oczyścić parokrotnie krew Logana, teraz zaś jest podłączony do maszyny do dializ połączonej z gigantycznym elektromagnesem. Problem w tym, że mutant nie chce usiedzieć na miejscu i twierdzi, że musi się dostać do Chinatown. Wyjaśnia Scottowi, że ktoś atakuje ludzi, których powinien bronić [Wolvie został obrońcą Chińskiej Dzielnicy w miniserii Wolverine: Manifest Destiny #1-4 – przyp. S_O], ten obiecuje więc, że załatwi to.

Jakiś czas później Cyclops łączy się z grupą X-Men pozostającą w San Francisco, która przybyła na miejsce walki "Nowych X-Men" z rabusiami. Angel stwierdza, że nie są oni wytrenowani, ale są równie silni, jak oryginalna piątka, niestety, zniknęli z miejsca zdarzenia, nim bohaterowie zdążyli się tam dostać. Sugeruje, że przydałaby mu się pomoc Emmy, Scott wyjaśnia więc, że ona również zniknęła, razem z Kitty i Fantomexem. Następnie pyta, czy chcieliby wziąć udział w starej, dobrej walce z superłotrem.

Siedziba Sublime Corporation. Lobe wznosi toast za swych Nowych X-Men – "pierwszych demokratycznych mutantów". Stwierdza, że obecnie każdy chce być mutantem, a oni uczynią to możliwym. Wysyła piątkę na ulice, by dalej "czynili dobro", po czym każe Bouncing Betty przygotować nagranie z napadu na bank – jeśli mają jutro wprowadzić swój produkt na rynek, potrzebują kampanii reklamowej.

Kate Kildare, specjalistka od PR, kontaktuje się z Utopią, informując, że jak na razie ci, którzy proponują zbombardowanie wyspy, są uznawani za ekstremistów, sam jednak fakt, że dochodzą oni do głosu, nie wróży niczego dobrego. Stwierdza, że mutanci będą musieli uspokoić jakoś mieszkańców miasta, Cyclops każe więc Rao i Nemesisowi znaleźć coś, czego będą mogli użyć.

W swoim laboratorium Kavita prowadzi badania nad HX-N1. X-Clubowi udało się odkryć, że "wirus" to tak naprawdę nanomaszyny – niestety, niemetaliczne, więc nie będą mogli użyć Magneto, by się ich pozbyć. Dzięki Madisonowi potrafią go teraz wysyntezować, doktor postanawia więc udowodnić, że nie stanowi on niebezpieczeństwa dla zwykłych ludzi. Niestety, wszelkie badania, które mogłyby jej w tym pomóc, są zbyt powolne, przygotowała więc zwielokrotnioną dawkę wirusa, połączoną z kilkoma substancjami osłabiającymi układ odpornościowy, i wstrzykuje sobie całość.

Chinatown. Collective Men odwiedzają Szkołę Walki Pijanego TIR-owca, domagając się spłaty długów. Członkowie szkoły nie zamierzają jednak ich słuchać, pewni, że mają przewagę liczebną. Chińczycy łączą się więc w jedną postać, która atakuje krnąbrnych dłużników, a obserwujący to X-Men domyślają się, że znaleźli swego przeciwnika i wkraczają do akcji. Nieopodal Nowi X-Men widzą uderzające tam pioruny i domyślają się, że coś się dzieje, a po przybyciu na miejsce postanawiają połączyć siły z mutantami.

Prowincja Xinjiang w Chinach. Jakieś trzy kilometry nad powierzchnią unosi się EVA, a Emma postanawia wyjaśnić swym kompanom, kim jest dla niej Shaw. Budzi swego więźnia, któremu każe opowiedzieć o Rebecce i Anne. Sebastian wspomina, że między okresem, gdy Frost była tancerką w jego klubie, a czasem, gdy działała jako White Queen, był też okres pośredni. Była ona jedną z trzech jego faworyt, obok Rebecki i Anne, a wszystkie trzy były kubek w kubek podobne – jednocześnie przyjaciółki i rywalki. Pewnego wieczora Shaw zdecydował i spytał Emmę, czy zechciałaby być jego królową, a gdy ta się zgodziła, kazał jej zdecydować – Rebecca lub Anne. Która z nich przeżyje? Frost znała prawidłową odpowiedź i stwierdziła, że niespecjalnie ją obchodzi, czy którakolwiek z nich będzie żyć, a gdy Shaw prał obie kobiety na krwawą miazgę, Emma przyglądała się temu, popijając wino. Teraz stwierdza, że nie chodzi o to, do czego ją zmuszał, ale o to, że sprawił, że chciała to robić. Nagle podłoga pod Shawem się otwiera, a gdy wściekła Frost pyta Fantomexa, czy wie, co najlepszego narobił, ten stwierdza, że zaoszczędził im wylewania żali. A na powierzchni Shaw powstaje, zabsorbowawszy energię kinetyczną z trzykilometrowego upadku.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #531 Uncanny X-Men #531 Uncanny X-Men #531 Uncanny X-Men #531 Uncanny X-Men #531 Uncanny X-Men #531 Uncanny X-Men #531 Uncanny X-Men #531

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.