Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #3

Uncanny X-Force #3

Uncanny X-Force #3

"The Apocalypse Solution" - part 3

Postacie
Zapowiedź

X-Force kontra Ostatni Jeźdźcy! Będąc tak blisko celu, drużyna rozdzieliła się w nadziei, że choć jednemu z nich uda się dostać do twierdzy Akkaby i zabić Apocalypse'a, ale dla jednego z jej członków ten wybór będzie miał tragiczne konsekwencje.

Streszczenie

Rzym, rok 281. Decimus Furius był synem słynnego filozofa, który został zmuszony do popełnienia samobójstwa. Jego żona szybko poszła w jego ślady. Ich syn został sierotą i zamieszkał na ulicy. Kiedy ujawniła się jego mutacja i zaczął wyglądać jak Minotaur, ludzie chcieli go zabić. Zginęło kilkanaście osób, zanim go pojmano. Po kilku latach w więzieniu zaproponowano mu występy na arenie. Był niepokonany, a ludzie zaczęli go wielbić, jako mrocznego boga.

Gettysburg, rok 1863. Jeb Lee był szpiegiem Konfederatów. Jako dobosz służył w armii Unii. Po wojnie wrócił do domu. Jego sąsiedzi znaleźli jego mundur i wzięli go za zdrajcę. Jego rodzina została spalona żywcem. Ta trauma uruchomiła jego mutację. Poprzez muzykę przesyła do swoich ofiar raka - żywy dźwięk, który żywi się mięsem. Apocalypse każe Ozymandiasowi go zrekrutować.

Kumamoto, rok 1833. Ichisumi była Geishą, która nie cieszyła się powodzeniem u mężczyzn. Była zazdrosna o piękniejsze koleżanki, a ojciec nią pogardzał. Kiedy ujawniła się jej moc zginęły wszystkie kobiety w wiosce. Wypuściła ze swoich ust rój chrząszczy, które pożerały ludzi. Robaki wróciły do niej ze wspomnieniami każdej śmierci.

Persia, rok 325. Sanjar Javeed był bękartem wielkiego króla Persów Shapura II. Ojciec nie mógł się do niego przyznać i nie okazywał mu żadnych uczuć. Doprowadziło go to na skraj szaleństwa. Ukradł z pałacu złote kosztowności i zaczął je rozdawać biednym. Niestety ujawniła się wówczas jego moc. Poprzez metal przekazywał ludziom śmiertelne choroby i wszyscy obdarowani przez niego zmarli. Apocalypse jego także pragnie mieć na swoich usługach. Cała czwórka zostanie jego ostatecznymi jeźdźcami. Zostaną obudzeni, kiedy wszystkie inne wyjścia zawiodą.

Teraz jeźdźcy stoją nad ciałami członków X-Force. Psylocke udało się przeczytać ich umysły i przekazuje ich historię Loganowi. Dzięki temu wie, że Pers przekazuje im choroby poprzez metalowe pierścienie. Ozymandias prosi dzieciaka o wydanie wyroku, ale Apocalypse waha się: nie chce nikogo zabijać. Egipcjanin każe uruchomić procedurę teleportacji. Skok zostanie wykonany za dwie minuty. Jednocześnie przekazuje jeźdźcom rozkaz zabicia X-Force.

Death szykuje się do wykonania polecenia, ale rzuca się na niego Wolverine i obaj spadają z małego pagórka. Kiedy wstają rozpoczyna się pojedynek na ostrza. Betsy każe Fantomexowi wpuścić ją do jego umysłu. Udaje się jej wyłączyć u nich słuch, dzięki czemu nie słyszą muzyki Famine. Następnie odłącza u niego kilka nerwów, aby nie czuł bólu spowodowanego chorobami. Niestety po chwili zostaje znokautowana przez War.

Wolverine w końcu przebija swojego przeciwnika pazurami. Niestety to jest to na co czekał Sanjir. Poprzez adamantium przesyła Loganowi każda możliwą śmiertelną chorobę. Fantomex biegnie na pomoc Psylocke, którą Decimus zabiera na statek. Niestety przeszkadza mu Zaraza. Wypuszcza ona na niego żuki. Przerywa jednak, kiedy pojawia się jej ojciec. Kobieta oddaje mu cześć, a on w rewanżu nokautuje ja. Okazuje się, że to tylko iluzja Fantomexa.

Deadpool czołga się w kierunku Angela. Ten zwija się na ziemi z bólu. Wade rozbija namiot i zaciąga tam Warrena. Biedak prosi najemnika o pomoc. Ten postanawia go nakarmić. Wsypuje mu do gardła oranżadkę w proszku i zalewa to napojem gazowanym.

Death triumfuje. Każdy organ wewnętrzny Logana umiera. Jego czynnik gojący nie nadąża. Wkrótce umrze. Próbuje doczołgać się do przeciwnika, ale bez skutku. Strażnicy nie chcą wpuścić Wojny wlokącego Psylocke. Wystarczy jednak jego spojrzenie, aby zmienili zdanie. Śmierć z satysfakcją patrzy na agonię Wolverina. Po chwili iluzja się rozwiewa. Okazuje się, że jego ofiarą jest Pestilence. Fantomex pomaga uciec Loganowi. Ten rozkazuje wszystkim dokończyć misje - skoro umierają, to nie mają nic do stracenia.

Jeźdzcy wracają do statku. Zaraz nastąpi teleportacja. Jean-Phillipe podnosi Wolverina i wskakuje w zamykające się drzwi. Psylocke budzi się w pokoju Wojny. Ten od razu wyznaje jej miłość. To dlatego jej nie zabił. Betsy podejmuje tą grę i zaczyna go uwodzić. Mutant jest zdziwiony, że ona zna jego prawdziwe imię. Kiedy kobieta upewnia się, że jego żądza mordu padła, wbija potworowi swój psioniczny nóż w głowę.

Niania odprowadza małego Apocalypse'a do jego pokoju. Musi tu czekać, dopóki bezpiecznie się nie teleportują. Chłopak dopytuje się, czy zawsze ktoś będzie chciał go zabić. Statek odpiera, że tak. Na szczęście kiedy zawładną Ziemią, łatwiej będzie sobie z tym radzić.

Wolverine i Fantomex przemierzają twierdzę. Z powodu bliskiego teleportu zaczyna się ona rozpadać. Na zewnątrz Wade opiekuje się Angelem. Ten jednak jest w coraz gorszym stanie. Mały Apocalypse bawi się zabawkami. Za kilka sekund rozpocznie się teleportacja. Do jego pokoju wchodzi Psylocke z mieczem.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #3 Uncanny X-Force #3 Uncanny X-Force #3 Uncanny X-Force #3 Uncanny X-Force #3 Uncanny X-Force #3 Uncanny X-Force #3 Uncanny X-Force #3 Uncanny X-Force #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.