Avalon » Serie komiksowe » Daken: Dark Wolverine » Daken: Dark Wolverine #4

Daken: Dark Wolverine #4

Daken: Dark Wolverine #4

"Empire, Act 2" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Teraz, gdy wszyscy myślą, że zginął, Daken w końcu może w końcu zająć się ustanawianiem pozycji swojego nowego alter ego.

Streszczenie

Baxter Building. Reed i Sue leżą w łóżku. Mężczyzna zauważa, że coś trapi jego żonę, ta wyjaśnia więc, że martwi się o Johnny'ego – nigdy nie miał wielu przyjaciół, więc śmierć Dakena źle na niego wpłynęła. Richards zapewnia, że prędzej czy później się z tym pogodzi.

Jakiś czas później, laboratorium. Sue przynosi mężowi kawę. Nagle w budynku gasną światła, a małżeństwo zostaje zaatakowane przez zamaskowanego mężczyznę z łańcuchem. Invisible Woman szybko radzi sobie z włamywaczem, wtedy jednak drużyna słyszy alarm dobiegający z pokoju Franklina. Gdy Reed przybywa tam pierwszy, okazuje się, że chłopca porwał drugi intruz, który otumanił go narkotykiem i teraz trzyma go pod bronią. Nim jednak zdąży cokolwiek zrobić, od tyłu zachodzi go jeszcze jedna zamaskowana postać, która przebija go pazurami i łapie opadającego Franklina. Richards rozpoznaje mężczyznę po jego głosie i pazurach, jednak wtedy na miejsce przybywa reszta drużyny, która bierze tajemniczego osobnika za włamywacza i atakuje. Podczas, gdy Fantastic powstrzymuje swoją żonę, zamaskowany mężczyzna unika ciosów Thinga, rzucając homoerotycznymi docinkami. Gdy jednak do walki włącza się Torch, Daken wysuwa swoje pazury, ujawniając wszystkim, kim jest.

Jakiś czas później. Daken pyta Czwórkę, czy naprawdę uważali, że tak łatwo da się zabić, po czym wyjaśnia, że choć tego nie planował, jego "śmierć" pozwoliła mu na nowy start, z dala od powiązań z Osbornem. Stwierdza, że popełnił wiele błędów i że chciałby je naprawić bez ludzi cały czas osądzających go. Thing zauważa, że dzisiejszy atak sugeruje, że śmierć niezbyt mu pomogła w ucieczce od problemów, mutant odpiera więc, że ktokolwiek to był, zaatakował drużynę, a nie jego – on po prostu był w pobliżu.

Jakiś czas później, pokój Johnny'ego. Gdy Daken pożycza jego ubrania, Storm wyjawia, że po jego "śmierci" czuł się okropnie, bo nie mógł mu pomóc. Syn Wolverine'a dziękuje mu, dodaje jednak, że przybył tu nie tylko po to, by poinformować ich o tym, że nadal żyje, nie wiedział jednak, jak o to spytać. Torch sugeruje, żeby po prostu powiedział, o co chodzi.

Laboratorium. Thing stwierdza, że nie podoba mu się, że Daken przybył w tym samym momencie, w którym Baxter Building zostało zaatakowane i że mutant na pewno ma jakiś plan. W tym momencie wspomniany sam pojawia się w pomieszczeniu, wyjaśniając, że potrzebuje broni. Wskazując na swoje pazury stwierdza, że nie może ich używać, bo wtedy jego tożsamość od razu zostałaby ujawniona. Reed przypomina sobie o jednym ze swoich patentów i wręcza Dakenowi prototyp urządzenia, które przygotował z myślą o Tigrze. Po uruchomieniu, specjalna rękawica wytwarza energetyczne pazury, które mogą sparaliżować każdego – poza Thingiem, na którym mutant postanawia wypróbować prezent. Richards zapewnia, że w ciągu kilku godzin powinien naprawić niedoróbki.

Jakiś czas później, na dachu Baxter Building. Do Bena i Johnny'ego podchodzi Daken. Thing woli im nie przeszkadzać i wychodzi, a wtedy dwójka przyjaciół podziwia widok miasta i zastanawia się, kiedy znajdą pokój ducha.

Po jakimś czasie. Gdy Daken już opuścił Baxter Building, Reed zaczyna zastanawiać się nad powodem jego wizyty. Zauważa, że atak, podczas którego zasilanie ich bazy zostałoby odłączone, wymagałby nie lada geniusza, jednak broń włamywaczy była najzupełniej zwyczajna. Pyta sam siebie, co mogło być prawdziwym celem mutanta.

Gdzie indziej. Daken podróżuje statkiem, przyglądając się pendrive'owi ze skradzionymi informacjami [tak to przynajmniej wygląda - przyp. S_O]. Nagle zauważa w gazecie czytanej przez jednego z podróżnych artykuł dotyczący procesu Captaina America. Dowiedziawszy się zeń, że obecny Kapitan to dawny Winter Soldier – człowiek, który zabił jego matkę – mutant postanawia się nim zająć, gdy tylko zakończy swoje interesy w Madripoorze, do którego właśnie przybija statek.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daken: Dark Wolverine #4 Daken: Dark Wolverine #4 Daken: Dark Wolverine #4 Daken: Dark Wolverine #4 Daken: Dark Wolverine #4 Daken: Dark Wolverine #4 Daken: Dark Wolverine #4 Daken: Dark Wolverine #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.