Avalon » Serie komiksowe » Chaos War: X-Men » Chaos War: X-Men #1

Chaos War: X-Men #1

Chaos War: X-Men #1

"Dead X-Men - Part 1"

Postacie
Zapowiedź

Gdy w wyniku ataku Chaos Kinga granica między Ziemią a Zaświatami zanika, tylko grupa martwych X-Men może uratować świat przed zalewem uciekinierów z Piekła.

Cytat

Sophie Cuckoo: "But I was the strongest. I guess she hated that. Probably why she set me up to die."
Klon Madroxa: "And there I thought us Multiple Men had issues."

Streszczenie

Walka z Chaos Kingiem zaowocowała wskrzeszeniem wielu superbohaterów, taki los nie mógł więc ominąć również X-Men, którzy wracają do życia pośród ruin szkoły Xaviera. Dodatkowo Thunderbird nie może oderwać wzroku od dziwnego ognistego ptaka, którego kształt pojawił się nad ich głowami. Ku jego zdziwieniu, jako jedyny w ogóle zwraca uwagę na to tajemnicze zjawisko. Wraca na ziemię dopiero kiedy zostaje zagadany przez Bansheego i MacTaggart. Nikt nie ma oczywiście pojęcia, co się dzieje, Esme postanawia więc interweniować. Wykorzystując swoje zdolności stara się zsynchronizować wspomnienia grupy. Oczywiście nie zwraca nawet uwagi na stan zdrowia pozostałych, więc jej bliźniacza siostra postanawia ją powstrzymać, nim wyrządzi komuś krzywdę. Na szczęście wszystko przerywa Moira, która każe im wykorzystać ich zdolności do przeszukania okolicy, a nie walki. Niestety Esme ponownie przesadza rozszerzając obszar poszukiwań, co niebywale osłabia jej siostrę. Udaje im się jednak dowiedzieć, że ludzie w okolicy są całkowicie nieprzytomni. Thunderbird postanawia więc rozdzielić grupę i rozpocząć poszukiwania.

Te natomiast szybko dobiegają końca. Obie siostry odbierają bowiem dziwnie niepokojące sygnały, które dotyczą polującej na nich dziwnej istoty. Banshee zostaje więc wysłany po Esme i klony Madroxa. Moira i pozostali zagłębiają się natomiast w znaleziony pamiętnik Irene Adler, znanej również jako Destiny. Znajdują tam wiadomość, która kieruje ich na wyspę Muir. Niestety właśnie wtedy jeden z krążących nad nimi kruków atakuje Moirę. Jak szybko staje się jasne, jest to zaledwie pierwszy z setki innych, które rzucają się na grupę. Na szczęście, właśnie wtedy pojawia się Cassidy. Niestety, nie oznacza to końca problemów. Jak się okazuje, doktor MacTaggart postarzała się o kilkadziesiąt lat. X-Men nie mają jednak czasu na dyskusję, atakuje ich bowiem druga fala kruków. Jak się okazuje nie są to zwykłe zwierzęta, a bestie żerujące na ich duszach. Ich pierwszymi ofiarami jest dwójka klonów. Na szczęście Moira przypomina Thunderbirdowi o dziwnym ptaku rozświetlającym niebo. Czas potrzebny Proudstarowi na wezwanie całej potęgi jest wystarczający dla kruków, by wyeliminować jeszcze jednego klona i zranić Esme, której stara się pomóc siostrze oraz Johnowi, w czasie kiedy pozostali kierują się do dziwnego portalu znajdującego się w centrum ogromnej kolumny światła. Niestety, kiedy pozostała trójka ma już uciekać, tajemniczy łowca postanawia ujawnić swoje oblicze. Sophie, nie widząc innej możliwości, tworzy barierę, która pozwala uciec reszcie, a ona zmuszona jest zostać po drugiej stronie.

Nim ostatecznie zostaje pozbawiona swojej duszy, staje jeszcze twarzą w twarz ze ścigającym ich potworem. Tym okazuje się być Carrion Crow, niegdyś bóg oszustw i magii w panteonie plemienia Apaczów. Potwór jednak nie ma zamiaru po prostu zniszczyć swojej ofiary. Zamiast tego zmienia ją na swoje podobieństwo i wysyła za siostrą oraz pozostałymi wskrzeszonymi bohaterami.

Autor: Pete

Galeria numeru

Chaos War: X-Men #1 Chaos War: X-Men #1 Chaos War: X-Men #1 Chaos War: X-Men #1 Chaos War: X-Men #1 Chaos War: X-Men #1 Chaos War: X-Men #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.