Avalon » Serie komiksowe » Chaos War: Dead Avengers » Chaos War: Dead Avengers #1

Chaos War: Dead Avengers #1

Postacie
Zapowiedź

Vision! Swordsman! Deathcry! Doctor Druid! Yellowjacket! CAPTAIN MAR-VELL! Łączą ich dwie rzeczy. Po pierwsze i najważniejsze, są  Avengers. Po drugie, nie żyją. Ale w samym środku Chaos War, gdy groby wydają swoich zmarłych, to nie powinno stanowić problemu. Szóstka naszych bohaterów musi zjednoczyć siły w walce z jednym z najgroźniejszych wrogów Avengers, który sprzymierzył się z Chaos Kingiem! KTO RAZ ZOSTANIE AVENGEREM, POZOSTANIE NIM NAWET PO ŚMIERCI!

Streszczenie

Byli Avengers widzą moment swojej śmierci, a już po chwili stoją w budynku New Olimpus Group nad ciałami nieprzytomnych bohaterów. Captain Marvel, Vision, Swordsman, Doctor Druid, Yellowjacket i Deathcry nie rozumieją, dlaczego znów są pośród żywych. Najbardziej wściekła z tego powodu jest bohaterka z Shi’ar: gdy w końcu znalazła spokój, nagle został jej on odebrany. Chce się wyładować na Ricie, ale powstrzymuje ją Vision. Nikt z nich nie rozumie tej sytuacji i muszą ją wyjaśnić. Sam łączy się z bazą danych Avengers i dowiaduje się, że wszyscy są uznani za zmarłych. Captain Marvel łączy się z wszechświatem i dowiaduje się o nieszczęściu, jakie spotkało świat, w postaci Chaos Kinga. Nie rozumieją jednak dlaczego wszyscy bohaterowie są nieprzytomni, a oni zostali wskrzeszeni.

Nagle dobiegają ich krzyki ludzi na zewnątrz budynku. To zwykli cywile są ścigani przez różne potwory. Mar-Vell chce im pomóc, ale powstrzymuje go Druid. Śmierć to naturalny element świata i oni jako byty tu nie pasujące nie powinni się w to wtrącać. Swordsman nie słucha go jednak i rusza do walki. Yellowjacket zastanawia się, kim on jest.

Kilka lat temu w Wietnamie. Swordsman siedzi w barze i pije w samotności. Niedaleko przy stoliku pije kilku mocno wstawionych żołnierzy. Jeden z nich struga bohatera. Nie rozumie jak Swordsman może być lepszy od wyszkolonego żołnierza z bronią. Jego kolega opowiada mu, jak widział go w akcji. Sam z mieczem w ręku wyciął więcej przeciwników niż reszta oddziału przy pomocy broni palnej. Arogant nie daje się jednak przekonać i ma zamiar udowodnić swoją wyższość. Podchodzi do bohatera i zabiera jego miecz, który wisiał na krześle. W odpowiedzi na wyzwiska Francuz oznajmia przeciwnikowi, że zabije go przy pomocy noża do smarowania masła. Wietnamczyk atakuje, ale Jacques unika ciosu i wbija nożyk w gardło przeciwnika. Ten, charcząc, przewraca się na stół. Francuz bierze swój miecz i dobija nim przeciwnika. Następnie zabiera dwie prostytutki i wychodzi.

Teraźniejszość. Reszta Avengerów nie ma zamiaru siedzieć bezczynnie i mimo protestów Druida rusza do walki. Rita przypomina sobie, że za życia był on łotrem i nic się nie zmieniło. Do Swordsmana podbiega francuz ubrany w strój z XVII wieku i mamrocze, że musi wracać do żony w Nowej Francji. Kiedy przebija go szpon bestii, mężczyzna znika. Stwora pokonuje Captain Marvel, który jednocześnie przedstawia się Francuzowi, ponieważ za życia chyba się nie poznali. Swordsman odwzajemnia uprzejmość i stwierdza, że osoby, które ratują, są tak samo martwe jak oni, a potwory zabijając ich, wymazują je z istnienia. Obaj widzą, jak jedna z bestii chce dobrać się do dzieci. Mar-Vell ciska Jacquesem w stwora, a Francuz przebija go swoją bronią.

Niedaleko Vision ratuje kobietę. Kiedy patrzy na nią, widzi w niej Scarlet Witch i staje zszokowany. Po chwili dochodzi do siebie i widzi swoją pomyłkę. Kobieta ucieka przerażona, a jej brak wdzięczności krytykuje Deathcry.

Wiele lat temu korpus Visiona wisi podłączony do niezliczonej liczy kabli. Rozmawia on ze swoim stwórcą, któremu przekazuje spostrzeżenia na temat ludzkości. Według niego Ultron się myli i ludzie zasługują na życie. Robot denerwuje się. On jest doskonały i wieczny. Razem będą tworzyć nowy świat i zniszczą wszystkie organiczne życie.

Yellowjacket ewakuuje cywilów do budynku, podczas gdy reszta ich osłania. Zaczyna się martwić, że się im nie uda, ale nagle między nimi a bestiami wyrastają kolczaste rośliny. To robota Druida. Nie zmienił on zdania, a jedynie chce uzyskać trochę spokoju, aby móc pomedytować. Swordsman przerywa mu. Ma dość tego gadania. Zginął z powodu głupiego wypadku i zakłada, że reszta z nich też nie umarła z własnej woli. Wszyscy dostali teraz drugą szansę. Całe życie szukał sprawy, za którą warto umrzeć. Musiało dojść do tego, że w końcu ją znalazł. Nie ma zamiaru marnować czasu. Tylko oni mogą chronić nieprzytomnych bohaterów i cywilów i muszą to zrobić za wszelką cenę. Przerywa mu szaleńczy śmiech. Z ciemności wychodzą Grim Reaper i Nekra.

Autor: Spell

Galeria numeru

Chaos War: Dead Avengers #1 Chaos War: Dead Avengers #1 Chaos War: Dead Avengers #1 Chaos War: Dead Avengers #1 Chaos War: Dead Avengers #1 Chaos War: Dead Avengers #1 Chaos War: Dead Avengers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.