Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #613

Captain America #613

Captain America #613

"The Trial of Captain America" Part 3

Postacie
Zapowiedź

Trwa sąd nad Captainem Americą, przyszłość Bucky Barnesa wisi na włosku, kiedy zbrodnie Winter Soldiera wychodzą na jaw.

Streszczenie

Sam i Natasza wchodzą do instytutu dla obłąkanych. Dołączają do detektywa prowadzącego śledztwo. Sin to jedyny pacjent, którego brakuje. Na nagraniach z kamer udało się też znaleźć zdjęcie przywódcy ataku. Bohaterowie od razu go rozpoznają. To zdjęcie po chwili na swoim komputerze ma Agent 13. Ona i Steve także go rozpoznają. Teraz Sin może być naprawdę nieobliczalna, kiedy Master Man jest na jej usługach. Rogers podejrzewa, że to nie przypadek, że uciekła na trzy dni przed procesem. Według Sharon to niekoniecznie oznacza, że ma zamiar wpływać na jego przebieg. Ona jest mniej wyrachowana niż jej ojciec i działa bardziej impulsywnie. Może tylko chcieć wykorzystać go jako odwrócenie uwagi bohaterów od jej działań. Sharon obiecuje, że będzie śledzić dokładnie ten problem, a Steve musi iść pomóc Bernie przy przygotowywaniu świadka do procesu.

Faustus może zeznawać, ale w zamian żąda uniewinnienia od prezydenta. Steve proponuje inny układ. Jeżeli będzie zeznawał to upublicznią informację, że to on wydał Red Skulla i to dzięki niemu nie doszło do zamachu na prezydenta. Wpłynie to znacząco na każdy możliwy proces przeciwko niemu. Jeżeli tego nie zrobi to wszystkie akta zostaną zniszczone i zostanie on oskarżony o udział w zamachu i skazany na śmierć.

Sin ma kolejny koszmar na temat swojego ojca, który jej nie chce i czuje do niej odrazę. Budzi się przed świtem. Właśnie wrócił Master Man ze swojej misji. Wszystko poszło zgodnie z planem.

Rozpoczyna się proces. Oskarżycielem będzie Blake Tower. Obrona dodatkowo zrezygnowała z ławy przysięgłych. Sędzia od razu wyrzuca media z posiedzenia. Bernie twierdzi, że jej klient jest niewinny i wszystko co zrobił było pod wpływem kontroli umysłu. Tower ma zamiar to obalić za pomocą dowodu, który właśnie wpadł w jego ręce.

Na sali pokazane zostaje nagranie z terapii Sin. Jednocześnie dostaje się ono do mediów i pokazywane jest na każdym kanale. Według niej Barnes od dawna pracował dla jej ojca. Gadanie o kontroli umysłu to jedna wielka ściema. Dodatkowo cały zamach na prezydenta był sfingowany tak, aby Cap błysnął przed telewizorami. Skull nie chciał mieć swojego prezydenta tylko swojego Captaina.

Wieczorem Bernie i Steve analizują ta sprawę. Słowa Sin mogą bez problemu zdyskredytować, a może nawet uda im się nie dopuścić nagrania jako dowodu. Najgorsze jest to, że to nagranie zostało zrobione 3 miesiące temu. Muszą ją szybko powstrzymać, zanim namiesza jeszcze bardziej.

James po procesie odprowadzany jest do swojej celi. Strażnicy traktują go jak zdrajcę narodu i jeden z nich bije Capa. Ten nie pozwala uderzyć się po raz drugi, ale nie robi krzywdy strażnikom. Pozwala odprowadzić się do celi. Tymczasem Falcon robi nalot na dziuple nazistów. Próbuje dowiedzieć się co Master Man i jego dziewczyna planują. Niestety niczego się nie dowiaduje.

Master Man i jego ludzie atakują obiekt chroniony przez policję. Nie mają oni szans i po chwili jest po walce. Sin każe swoim ludziom wyładować materiały wybuchowe ze statku. Mają uważać, bo towar jest bardzo mocny. Okazuje się, że właśnie zdobyli Statuę Wolności.

"Underneath the Skin" Part 3

Scenariusz: Sean McKeever
Rysunki: Filipe Andrade

Postacie:
•    Nomad
•    Black Widow, Agent Erica Fowler
•    Second Shadow

Nomad wywaliła cały magazynek w drzwi. Dzięki temu osłabiła je i teraz może je rozwalić i uciec. Jest słaba, ale nie ma zamiaru się poddać. Ponieważ ma złamane kciuki, jej ręce są bezużyteczne. Znajduje chroniony pokój, więc domyśla się, że trzymają w nim Black Widow. Dziewczyna zbiera się w sobie i rusza do ataku. W tym samym czasie ochroniarze wbiegają do pokoju, gdzie rozpoczyna się walka. Kiedy Nomad dociera na miejsce Natasha jest już wolna. Obie ruszają do dalszej akcji. Muszą dokończyć misję. Docierają do głównego komputera i zaczynają szukać danych. Od tyłu zakrada się do nich ktoś z bronią. Obie agentki reagują instynktownie. Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie. To ich wewnętrzna wtyczka – Erica Fowler. Wszystkie razem ruszają do ucieczki z kompleksu. Docierają do zamkniętych drzwi. Niestety zmieniono kody bezpieczeństwa i Erica nie może ich otworzyć. Da się to obejść, ale chwilę to zajmie. Nomad zostaje trochę z tyłu oglądając kompleks. Kiedy Black Widow i Fowler rozmawiają o dziewczynie rozlega się krzyk. To Rikki walczy z kolesiem, który ja przesłuchiwał. Ma do dyspozycji tylko nogi, a mimo to wytrąca broń przeciwnikowi. Po kilku kolejnych ciosach koleś pada nieprzytomny. Black Widow jest pod wrażeniem i gratuluje dziewczynie wyczynu. Ta niestety ma złe wieści. Jej przeciwnik postrzelił ja przy pomocy swojej broni. Za kilka minut Nomad wybuchnie.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #613 Captain America #613 Captain America #613 Captain America #613 Captain America #613 Captain America #613 Captain America #613

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.