Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #23

Secret Warriors #23

Secret Warriors #23

“Rebirth”

Postacie
Zapowiedź

Po szokującej konkluzji historii "Night" i tragedii, która wstrząsnęła żołnierzami Fury'ego, zaczynamy naszą historię od powrotu do czasu i misji, w której zostawiono Druida.

Streszczenie

Sześć miesięcy temu. Sebastian czyta kartkę. Jest na niej zapisane, że chłopak jest tylko ciężarem i ma wracać do domu. Smutny i załamany pakuje się. Następnego dnia łapie samolot na Hawaje i wraca do domu. Ze zdziwieniem odkrywa w swoim salonie czekającego na niego Johna Garetta. Druid jest zdezorientowany. Myślał, że wyleciał z programu. Agent wyjaśnia się, że nie ma żadnej ucieczki od Fury’ego. Zanim wyjaśni coś więcej każe chłopakowi wypełnić test. Ma na to 30 minut. Ten sam formularz muszą wypełniać rekruci w armii. Pozwoli to mu poznać lepiej jego nowego podopiecznego. Chwilę później Garrett czyta wypociny Sebastiana. Stwierdza, że wniosek jest jeden. Druid jest gruby.

Przez następne dnia obaj pracują nad kondycja chłopaka. Był on ciężarem dla drużyny i został od niej odsunięty. Ma on spory potencjał, ale nie będzie potrafił go w pełni wykorzystać, jeśli nie doprowadzi siebie do porządku. Cztery miesiące temu Sebastian patrzy w lustro na zupełnie innego człowieka. Zdrowy, silny, zadbany. Teraz pora na test.

Sześć tygodni temu. Garrett i Druid przedzierają się przez dżunglę. John chce poznać ograniczenia w mocy chłopaka. Chce, aby ten coś dla niego zrobił. Niedaleko nich znajduje się kilka magazynów. W środku znajdują się szczątku dwóch Hellicarierów zniszczonych w czasie bitwy. Garrett chce, aby zniknęły i powstaje pytanie czy Sebastian jest w stanie tego dokonać z tej odległości. Po chwili jest już po wszystkiemu. Jego nauczyciel jest pod wrażeniem. Teraz czas zobaczyć jak poradzi sobie pod wpływem stresu.

Miesiąc temu. Dwójka bohaterów skrada się do tajnej kryjówki Lewiathana. Obaj noszą maskujące stroje, przez co są niewidoczni na tle śniegu. Garrett ma zamiar zabić kogoś ze snajperki. Druid musi stworzyć dla niego nabój dokładnie według instrukcji. Chłopak robi, co trzeba, ale ma wątpliwości moralne. To nie będzie śmierć w czasie bitwy, tylko zwykłe morderstwo. John nie ma takich wątpliwości. Z trójki potencjalnych celów, jeden musi odegrać jeszcze swoja rolę, jednego nie da się zabić, więc zostaje jeden. Po chwili przez głowę Magadana przechodzi kula. Złoczyńca pada martwy. Kula po uderzeniu w ścianę tworzy na niej znak Hydry.

Miesiąc później obaj siedzą w samolocie i czekają na sygnał z ziemi. Omawiają postępy chłopaka. Na pewno się zmienił, ale dalej jest niepewny. Poszło mu dobrze w Chinach, beznadziejnie z Magadanem, świetnie w Ursa Minor i tak sobie w Londynie. Przerywa im wezwanie z ziemi. Kiedy ląduje czekają na nich resztki Secret Warriors po walce z Hydrą. Kiedy wszyscy zmęczeni i załamani wchodzą na pokład, Quake rozpoznaje Sebastiana. Nie maja jednak czasu na rozmowę, ponieważ Fury dostaje meldunek o silnym pościgu. Nie dadzą rady im uciec. Nick prosi swoich podopiecznych o ostatni wysiłek. Nie zgadza się z nim Druid. Podchodzi do rampy i jednym zaklęciem niszczy wszystkie samoloty wroga.

Dziś. John i Sebastian rozmawiają. J.T. i Alex nie żyją, Yo Yo i Jerry’emu nic nie jest. Eden jest utrzymywany w śpiączce farmaceutycznej, ale rokowania są dobre. Quake ma teraz odprawę. Na tym spotkaniu Nick pokazuje Daisy zdjęcia, na których widać jak Hellfire spotyka się z agentem wroga. Wściekła i zrozpaczona dziewczyna niszczy stół i każe Fury’emu się wynosić. Fury podchodzi do Johna i Sebastiana. Według jego oceny Quake została złamana. Garrett z przykrością musi powiedzieć coś swojemu podopiecznemu. Zrobił ogromne postępy i stał się tym, kim miał. Niestety teraz jest wyrzutkiem, ponieważ jego drużyna właśnie została rozwiązana.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #23 Secret Warriors #23 Secret Warriors #23 Secret Warriors #23 Secret Warriors #23 Secret Warriors #23 Secret Warriors #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.