Avalon » Serie komiksowe » Chaos War: Dead Avengers » Chaos War: Dead Avengers #2

Chaos War: Dead Avengers #2

Postacie
Zapowiedź

GRIM REAPER! To imię budzi strach w sercach Avengers! GRIM REAPER! Nowy sojusznik Chaos Kinga! GRIM REAPER! Właśnie staje naprzeciw NAJNOWSZEGO, NAJLEPSZEGO, NAJDZIWNIEJSZEGO i...jedynego zespołu Avengers, którzy byli na miejscu. Czy ich połączone siły wystarczą, by go pokonać?!
...A tak przy okazji...GRIM REAPER!

Streszczenie

Dawno temu podczas wojny Kree ze Skrull. Oficer Kree widząc nacierające hordy przeciwników, wydaje rozkaz swoim żołnierzom do odwrotu. Chowają się w bunkrze, który muszą utrzymać, do czasu przybycia posiłków. Ich plan będzie polegał na tym, że stworzą sztuczną lukę w ich obronie. Kiedy wrogowie to zauważą i zaatakują oni będą tam czekać z zasadzką. Jednym z młodych żołnierzy, służącym pod tym oficerem jest Mar-Vell.

Teraz. Captain obserwuje jak uratowani cywile pracują nad prowizorycznymi noszami, które mają służyć do przeniesienia nieprzytomnych Avengers. Następnie prosi Visiona, aby sprawdził, czy do budynku da się dostać z podziemi. Yellowjacket ma zaś dokonać rekonesansu na zewnątrz, aby sprawdzić jak wróg ma zamiar pokonać barierę z cierni.  Jego wysiłki krytykuje Druid. Cały plan polega na założeniu, że otrzymają posiłki. W chwili obecnej na nic takiego nie mogą liczyć. Dawanie tym ludziom fałszywej nadziei jest zbrodnią. Słysząc te słowa cywile zaczynają podupadać na duchu. Marvel podlatuje do swojego rozmówcy i przekonuje go, że ta nadzieja jest tym ludziom potrzebna. Inaczej nie pokonają strachu. Jeśli dalej będzie siał defetyzm, to inaczej porozmawiają.

Na zewnątrz Reaper pogania demony, próbujące pokonać gigantyczne ciernie chroniące budynek. Dodatkowo Nekra zagoniła do pracy cywilów, którzy próbują wykopać podkop. Powyżej kolejna grupa buduje most z sąsiedniego wieżowca. Wszystko to widzi Yellowjacket. Niedaleko dostrzega też rozbity Quinjet. Za jego sterami jest Agent 13 nieprzytomna jak inni bohaterowie. Tam zaskakuje ją jeden z demonów. Z opresji ratuje ją Swordsman. Niestety zauważa ich wskrzeszony gangster, który wyjawia ich pozycję Nekrze. Razem uciekają do kanałów. Stamtąd przedostają się do tuneli pod budynkiem Olimpus Group. Znajduje ich tam Vision. Wszyscy udają się na górę, aby odbyć naradę z innymi bohaterami.

Deathcry ma dość czekania. Chce się rzucić w wir walki i umrzeć z godnością. Captain próbuje ją okiełzać. Mają zobowiązania wobec niewinnych ludzi, którzy ukrywają się tu z nimi. Największe zagrożenie dla nich stanowi obecnie budowa mostu. Vision przedstawia charakterystykę ich przeciwników. Druida wyraźnie szokuje informacja, że walczą także z Nekrą. Przypomina sobie, że to właśnie ona go zabiła. Deathcry ma gdzieś jej czary. Chce się na nią rzucić i wypruć jej flaki.

Lata temu Deathcry siedzi skuta w celi. Przychodzi do niej Lilandra. Chce wiedzieć dlaczego jej siostrzenica zabiła jednego z jej towarzyszy broni. Nie zrobiła tego nawet w honorowym pojedynku, tylko rzuciła się na niego i rozpruła jej gardło. A ponoć wszystko z powodu kochanka. To rzuca hańbę na całą rodzinę królewska. Władczyni chce usłyszeć co uwięziona ma na swoją obronę. Deathcry milczy. W takim razie Lilandra odbiera jej rodowe nazwisko i wypędza z imperium. Poleci na Ziemi. Może tam odzyska swój honor.

Do Nekry podlatuje w astralnej formie Druid. Zapewnia ją, że nie ma jej za złe zabójstwa i całuje ją. Mutantka wyznaje, że właśnie dlatego go zabiła. Po tym jak nauczyła się od niego wszystkiego czego mogła, uznała, że tylko dzięki nienawiści wie się, że ciągle się żyje. Właśnie dlatego tak wielbi Erica i dlatego poprzysięgli służyć Chaos Kingowi. Podczas gdy oni rozmawiają Captain i Deathcry atakują most. Kiedy obok Nekry ląduje ciało jednego z jej podwładnych odkrywa podstęp. Poraża astralną formę jej mentora i wspina się w górę ku mostowi.

Wewnątrz budynku Vision i Yellowjacet umieszczają w ścianach ładunki cząsteczki Pyma. Przy okazji rozmawiają o ich działalności w Avengers. Rita pyta się androida, czy udało mu się dowiedzieć, dlaczego zostali wskrzeszeni. Vision niestety nic nie wie.

Captain podejmuje decyzje o odwrocie. Ładunki powinny być już podłożone. Deathcry widzi zbliżającą się Nekrę i nie słucha rozkazu. Jej pierwsza śmierć nie była honorowa i chce to nadrobić. Rzuca się na mutantkę. W tym samym czasie Yellowjacket odpala ładunki, a Druid nie daje rady utrzymać koncentracji i jego zapora z cierni znika. Reaper wydaje rozkaz do ataku, ale na niego i jego żołnierzy zwala się budynek.

Necra i Deathcry toczą zażarty pojedynek. Sinclair zdobywa przewagę i chce zmiażdżyć bohaterkę głazem, ale ratuje ją Captain. Wszyscy zbierają się do powrotu do budynku, ale do Marvela podbiera Grim Reamer i przebija go swoją kosą.

Autor: Spell

Galeria numeru

Chaos War: Dead Avengers #2 Chaos War: Dead Avengers #2 Chaos War: Dead Avengers #2 Chaos War: Dead Avengers #2 Chaos War: Dead Avengers #2 Chaos War: Dead Avengers #2 Chaos War: Dead Avengers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.