Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #618

Thor #618

Thor #618

"The World-Eaters" - Chapter 4

Postacie
Zapowiedź

Odyn powraca z nieoczekiwanym towarzyszem. Prócz tego Thor musi sobie poradzić z konsekwencjami reinkarnacji Lokiego, z których najmniejszą jest postać, jaką przyjął bóg oszustów. A na koniec Broxton staje się schronieniem dla uchodźców z dziewięciu światów, którzy uciekają przed nieuchronnie zbliżającymi się World Eaters.

Streszczenie

W świecie między życiem a śmiercią Odin poluje na swego przeciwnika. Każdego dnia umiera w walce i każdego następnego powstaje na nowo, by zetrzeć się z nim po raz kolejny. Widząc wyłaniającego się z lawy tytana ognia, Hel Wolfa, rzuca się na niego.

Na całej Ziemi pojawiają się mityczne monstra, które, jak jeden mąż, udają się w kierunku leżącego nieopodal Broxton w Oklahomie Asgardu. Gdy stają u bram zniszczonego zamku, przed królem Balderem staje burzowy gigant, wyjaśniając, że w każdym z ich światów, gdy z nieba zaczęła padać krew, zjawiała się potworna armia, zabijając wszystkich na swej drodze – bez przyczyny i bez litości. Uchodźcy Drzewa Życia potrafili zrozumieć tylko jedno słowo wypowiadane przez najeźdźców – Asgard. Dlatego przybywają do miasta bogów, by ich ostrzec i prosić o schronienie. Balder każe zebranym się rozejrzeć – Asgard jest w ruinie, a jego mieszkańcy nie mogą pomóc im, tak samo, jak nie mogą pomóc samym sobie. Uchodźcy uznają tę odpowiedź za nie do przyjęcia i atakują, wtedy jednak między nacierającymi a Asgardem uderza piorun. Właśnie przybyły Thor odradza im występowanie przeciw niemu i potędze jego młota, a ci domagają się ochrony ze strony bogów. Tymczasem Sif, ku swemu przerażeniu, zauważa, że razem z bogiem burz wrócił młody Loki.

W Broxton Jane Foster przeprasza Erica Solvanga za swoją reakcję – najwyraźniej doktor po otrzymaniu kopnięcia posmakował jeszcze gazu łzawiącego – podczas, gdy Tony Stark pęka ze śmiechu. Nagle rozlega się grom, bohater i lekarka domyślają się więc, że to Thor wrócił. Solvang, choć wie, że musi spróbować jeszcze raz porozmawiać z bogiem, boi się, co się stanie, jeśli znowu coś sknoci, Tony radzi mu więc, żeby starał się tego nie zrobić.

Przy ognisku jeden z uchodźców wyjaśnia, że Asgard od zawsze znajdował się w koronie Yggdrasila i jeśli patrzeć na Dziewięć Światów jak na łańcuch, to Asgard jest najważniejszym ogniwem – bez niego nie byłoby pozostałych. Pyta więc zebranych bogów, kto, jeśli nie oni, może ich obronić? Gdzie, jeśli nie w Asgardzie, mają szukać pomocy? Kiedy, jeśli nie teraz? Balder i Thor przypominają, że jasnowidzący z krain uchodźców zostali zaatakowani przez wizje, i stwierdzają, że Heimdall też znalazł się w śpiączce, a to oznacza, że atak z owego "Dziesiątego Świata" będzie miał miejsce na dniach, dochodzą jednak do wniosku, że jeśli przyjdzie im polec, przynajmniej zrobią to zjednoczeni, a gdy Balder ma jeszcze wątpliwości, Thor oznajmia, że lepiej być ostatnim królem Asgardu niż najgorszym. Władca ogłasza więc, że wszystko, co mogą zaoferować uchodźcom, będzie im dane, a zbliżająca się inwazja zostanie odparta. Gdy wszyscy wojownicy – poza upijającym się Tyrem – podnoszą swój oręż w geście poparcia, Thor zaciąga króla do sali trofeów Odina, gdzie swoim młotem niszczy trumnę Wszechojca. W następnej chwili Odin stoi pośród nich, znowu żywy, z ledwo dychającym Hel Wolfem jako trofeum.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor #618 Thor #618 Thor #618 Thor #618 Thor #618 Thor #618 Thor #618

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.