Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Elektra » Shadowland: Elektra

Shadowland: Elektra

Postacie
Zapowiedź

Shadowland Tie-In. Elektra Natchios przysięgała, że nie będzie więcej ingerować w życie jej byłego kochanka, Matta Murdocka. Dowiedzmy się, co kazało złamać jej tę przysięgę i stanąć u jego boku podczas Shadowland.

Cytat

Mistrz Izo: "You've walked this path of Murdock's before... Joining The Hand with noble intentions. It almost destroyed you."

Elektra: "Yes, and I received no help from you then."

Mistrz Izo: "No. And look what became of you."

Streszczenie

Elektra stoi naprzeciwko olbrzymiej lodowej ściany. Mistrz Izo przypomina jej, jak czołgała się, by móc umrzeć w objęciach Matta. Teraz on związał się z The Hand, próbując zniszczyć ich tak, jak ona wcześniej próbowała rozbić od środka The Chase. Jednak wspinanie się na tę ścianę i dotarcie na szczyt przekreśliło wszelkie jej starania. Jest powiązana z Murdockiem. Przebyła drogę, którą on przebywa teraz: dołączyć do The Hand w dobrych intencjach. Elektra wypomina mu, że nie uzyskała wtedy od niego pomocy, a teraz nie ma czasu na pogaduszki. Okazuje się, że cała ta rozmowa ma miejsce wyłącznie w umyśle Elektry.

Ona sama znajduje się w Nowym Jorku i właśnie zabija kilkunastu przestępców, którzy nie mają z nią żadnych szans. Krew leje się gęsto i obficie. Po wszystkim, Elektra przyjmuje zapłatę za wykonane zadanie z rąk agenta CIA. Niespodziewanie zjawiają się ninja z The Hand. Kobieta skręca kark agentowi, który zaczyna za dużo mówić. Ninja oznajmiają, że nie zamierzają z nią walczyć. Mają przekazać jej wiadomość od Matta Murdocka. Informują ją, że ich pan nie będzie więcej tolerował jej obecności i ma opuścić Amerykę. Elektra stwierdza, że wysłanie ninja, a nie przybycie z wiadomością samemu, jest dla niej obrazą. Ich śmierć będzie jej odpowiedzią. Jeden z młodszych ninja atakuje ją. Nie zna widać jej umiejętności.

Mistrz Izo pyta, czy właśnie dlatego dołączyła do The Hand, by zniszczyć ich od środka. Czy właśnie w ten sposób ją oszukali, by zabiła swojego własnego, ukochanego nauczyciela? Intencje Matta są podobne i podobnie jak ona, on również może zostać oszukany. Elektra odpowiada, że była zwykłą dziewczyną, a Murdock to mężczyzna. Izo przypomina, że podobnie było z wojownikami The Hand. Oni również walczyli o wolność. Jednak pozwolili, by pradawne zło zhańbiło ich honor. Jej udało się to zwalczyć, jednak ich umiejętność do korumpowania pozostała. Jest przekonany, że Matt nie wysłałby zamachowców, gdyby myślał trzeźwo, bowiem nadal coś do niej czuje. Kobieta liczy, że właśnie dzięki The Hand pozbędzie się tego niepotrzebnego uczucia. Mistrz Izo ma nadzieję, że będzie mógł zobaczyć jej twarz, kiedy zorientuje się, jak bardzo okłamuje samą siebie.

Elektrze udaje się oswobodzić z rąk ninja. Atakuje ostatniego, który jeszcze żyje. Wraz z nim wypada przez okno i ląduje na chodniku. Zauważa tłum wpatrujący się w wystawę sklepową. Ludzie oglądają transmisję telewizyjną, która pokazuje, jak Daredevil zabija Bullseye'a. Dziewczyna po cichu dziękuje mu.

Elektra powoli, ale systematycznie wspina się po lodowej ścianie. Jest coraz bliżej szczytu.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Shadowland: Elektra Shadowland: Elektra Shadowland: Elektra Shadowland: Elektra Shadowland: Elektra Shadowland: Elektra Shadowland: Elektra Shadowland: Elektra

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.