Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Second Coming - Prepare » X-Men: Second Coming - Prepare

X-Men: Second Coming - Prepare

Postacie
Cytat

Cable: "Let me tell you something. You don't get that many miracles in a lifetime. When you do... You fight for them."

Streszczenie

Bling! wyjaśnia Icemanowi, że postanowiła stworzyć video-kronikę na wypadek, gdyby X-Men przegrali i wszyscy mutanci zginęli. Bobby odpowiada więc na jej pytanie – przez większość walki o Mesjasza był na Utopii – ich wyspie, na którą przenieśli się, by uciec przed Normanem Osbornem, a którą teraz porównuje do twierdzy Alamo.

Kolejnym rozmówcą jest nadal osłabiony Magneto. Mówi on, że był tam, gdzie obiecał być – u boku swych braci-mutantów. Patrząc na okryte całunem ciało jednego z X-Men, Eric stwierdza, że ta przysięga może się okazać taką do grobowej deski.

Następnym bohaterem kroniki jest Cannonball. Mówi on, że był razem ze swoimi ludźmi – gdy Cyclops kazał mu dowodzić New Mutants, starał się zawsze być tam, gdzie jego przyjaciele będą go potrzebowali, ale zawiódł. Teraz, obserwując operację jednego z członków swej drużyny, zastanawia go jedno – jeśli on tak to przeżywa, jak musi się czuć Summers?

Gdy Roxy przychodzi do znajdującego się w zbrojowni Cable'a, ten odpiera, że cały czas był z nią – z Hope, mesjaszem mutantów. Przypomina, że dziewczyna jest pierwszym mutantem narodzonym od czasu M-Day i że o takiego typu cud należy walczyć do utraty tchu.

Wolverine nie zamierza początkowo odpowiadać na pytania dziewczyny, w końcu jednak wybucha i stwierdza, że robił to, co mu kazano, i zabijał tych, których mu wskazano. I z tego powodu stracił przyjaciela.

Ostatni z przepytywanych, Cyclops, stwierdza, że był razem ze wszystkimi – na froncie. Tam, gdzie byli przez naprawdę długi czas. Możliwe, że od zawsze.

[Uwaga: w numerze znajdują się także: galeria szkiców z X-Men: Second Coming #1, projekty okładek kolejnych komiksów związanych z eventem, a także artykuł dotyczący Phoenix Force – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Second Coming - Prepare

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.