Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Hope » X-Men: Hope

X-Men: Hope

X-Men: Hope

"A Girl Called Hope"

Postacie
Streszczenie

[Uwaga: numer ten składa się z historii dodatkowych, pierwotnie wydrukowanych w Psylocke #1, Dark X-Men #1, X-Men: Legacy #230 i X-Force vol. 3 #22 - przyp. S_O]

Część Pierwsza

Hope opatruje ranę postrzałową Cable'a. Mężczyzna mówi, że muszą się spieszyć – snajper, który go postrzelił, wkrótce może wezwać znajomych. Wracają na miejsce, w którym Nathan został postrzelony, a następnie, za pomocą lusterka, żołnierz odnajduje czającego się na pobliskim dachu strzelca. Stwierdza, że nie jest on profesjonalistą, bo wtedy celowałby w głowę, a nie w tułów, i postanawia to wykorzystać. Wychodzi zza załomu i zostaje postrzelony w ramię. Od razu jednak odpowiada salwą, zabijając snajpera.

Jakiś czas później. Hope wspomina, że Cable chronił ją, od kiedy była niemowlęciem, choć nadal nie wie, czemu. Nie czas jednak, żeby zadawać takie pytania – musi opatrzyć Nathanowi ranę.

Część Druga

Hope skrada się w kotłowni, gdy nagle słyszy jakiś dźwięk. Gdy się jednak odwraca, zostaje zaatakowana od tyłu... przez Cable'a. Mężczyzna poucza ją, że przeciwnik zawsze będzie próbował odwrócić jej uwagę, musi więc być świadoma swojego otoczenia. Wskazuje na jeden ze stojących w pomieszczeniu bojlerów, a gdy dziewczyna spogląda w jego stronę, Nathan podcina ją i powtarza, że zawsze musi być skoncentrowana. Wściekła, Hope mówi, żeby zostawił ją w spokoju. Cable nie może jednak tego zrobić – ponieważ mężczyzna, który ją ściga, też nie zostawi ich w spokoju, dopóki nie wykona swego zadania. Dlatego musi ją nauczyć przetrwania, czy to się jej podoba, czy nie.

Jakiś czas później. Cable szuka Hope informując, że muszą się zbierać. Gdy ją znajduje, próbuje przeprosić, jeśli jest dla niej zbyt ostry. Okazuje się jednak, że "Hope" to tak naprawdę mop położony na stercie gruzu, prawdziwa dziewczyna tymczasem z zaskoczenia atakuje opiekuna. Wyjaśnia, że chciała wykorzystać otoczenie tak, jak jej tłumaczył, ale Nathan ucisza ją i się odwraca. Hope jednak zauważa uśmiech na jego twarzy.

Część Trzecia

Hope i Cable przemierzają pokrytą cienką warstwą lodu rzekę. Nagle zostają zaatakowani przez szóstkę robo-wilków. Nathan nie może ich zastrzelić, gdyż zostały mu jedynie dwa naboje, stwierdza jednak, że maszyny kierują się logiką, wręcza więc swój pistolet Hope i odpycha ją na bok. Zgodnie z jego przewidywaniami, za mniejszym celem podążają tylko dwa wilki, a pozostałe cztery atakują mężczyznę. Hope strzela do "swoich" robotów, powalając oba, podczas gdy Nathan łapie atakującą go dwójkę i rzuca je w kierunku pozostałych dwóch wilków. Lód, pod wpływem ciężaru i siły uderzenia, załamuje się, a roboty wpadają do wody. Okazuje się jednak, że Hope chybiła i nie zabiła jednego z robotów. Dziewczyna rzuca więc pistolet pod łapy robo-wilka, a to wystarczy, by skruszyć pod nim lód. Cable gratuluje jej pomyślunku i razem ruszają w drogę.

Część Czwarta

Cable budzi się, nie mogąc uwierzyć, że zasnął. Hope jednak uspakaja go stwierdzając, że zasłużył na chwilę odpoczynku, i proponuje mu pieczonego szczura. Dodaje też, że gdyby ktoś ich zaatakował, sama by się z nimi rozprawiła, co demonstruje na przyrządzanym gryzoniu. Nathan stwierdza, że taki szczur to jednak nie to samo co Bishop, i przypomina, że dopóki nie zobaczą jego ciała, nie mogą być pewni, czy ich przeciwnik zginął. Gdy dziewczyna stwierdza, że chciałaby się zmierzyć z ich wrogiem, Cable odpiera, że Bishop jest groźnym przeciwnikiem i że sam kilkakrotnie ledwo uniknął śmierci z jego ręki. Wtedy Hope mówi, że jeśli Bishop kiedykolwiek skrzywdzi Nate'a, ona się na nim zemści, choćby miała powstać z martwych. Szybko jednak dodaje, że zabiłaby kogoś tylko wtedy, gdy byłoby to konieczne i tylko dla Cable'a. Mężczyzna stwierdza, że dziewczyna powinna iść już spać, ta więc kładzie się, prosząc, by w razie czego ją obudził. Cable obiecuje to zrobić. Nie zdaje sobie sprawy, że dookoła ich schronienia leżą martwe bestie.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Hope X-Men: Hope X-Men: Hope X-Men: Hope X-Men: Hope X-Men: Hope

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.