Avalon » Serie komiksowe » X-23 vol. 3 » X-23 vol. 3 #3

X-23 vol. 3 #3

X-23 vol. 3 #3

"The Killing Dream" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Ścigana przez tych, których uważała za przyjaciół, Laura staje twarzą w twarz z samym diabłem, by walczyć o swoją duszę.

Cytat

X-23: "I choose... me."

Streszczenie

Laura wspomina swoją matkę. Wie, że ją kochała, napisała jej ona to bowiem w liście. Urodziła ją i czytała jej książki. Z drugiej strony jednak pozwalała ludziom w fartuchach laboratoryjnych ją wykorzystywać. Prosiła, by dla nich zabijała. I Laura w końcu zabiła ją.

Teraz. Laura walczy z watahą wilków, gdy nagle jeden z nich przemienia się w Cyclopsa, który stwierdza, że widział ją, gdy zabijała, i zobaczyć w niej doskonałość. A później stała się ona jego, i zrobiłaby dla niego wszystko. Zauważa, że wyrosła na piękną młodą kobietę, a wtedy X odpycha go, co tylko mu się podoba. Gdy każe jej zrobić to jeszcze raz, dziewczyna ucieka, "Cyclops" krzyczy więc za nią, że jest tylko maszyną i że nie posiada duszy. Biegnąc, Laura myśli nad tymi słowami, stwierdzając, że została stworzona w laboratorium, ale też się narodziła, to więc musi coś znaczyć. Nagle zjawia się przed nią świetlista postać, która to potwierdza – dodaje jednak, że byłaby z nią nawet, gdyby była "maszyną". Wyjaśnia Laurze, że jest nią – jej częścią, do której nigdy nie dostali się naukowcy. Wyjaśnia, że nie znajdują się w Piekle, lecz w umyśle dziewczyny i że mogą wypędzić stąd demona. Nagle na postać rzucają się wilki, rozrywając ją na strzępy, aż pozostaje jedynie maleńkie światełko, zapewniające, że nigdy jej nie opuści. Gdy Laura je podnosi, zsyła na nią obrazy przeszłości...

Wiele lat temu. Mała Laura, unieruchomiona, jest zmuszana do oglądania scen przemocy. Gdy mimo tego jej poziomy empatii są zbyt wysokie, naukowcy postanawiają znaleźć inne rozwiązanie.

Jakiś czas później. Jeden z naukowców, wraz ze sporą obstawą, wchodzi do cali X-23, stwierdzając, że nie wierzy własnym oczom. Przypomina, że szczeniak, którego dziecko trzyma w rękach, miał zostać zabity, a skoro mutantka nie wypełniła misji, powinna zostać ukarana. Odbierając jej zwierzaka, pracownik Facility oznajmia, że będzie ono ginęło w katuszach i że jest to wyłącznie wina klona. Dodaje jednak, że jeśli X naprawdę zależy na piesku, zabije go sama, oszczędzając mu cierpień.

Lata później. Uwolniona i pod wpływem zaprogramowanego zapachu, X-23 zabija wszystkich na swojej drodze, za późno orientując się, że jest wśród nich jej matka...

Teraz. Laura pyta, czemu istota jej to wszystko pokazuje, ta więc oświadcza, że musiała sobie przypomnieć. Nie urodziła się bez uczuć, wyplenienie ich zajęło wielu ludziom wiele lat, a ona zwalczała ich wpływ na każdym kroku. Była jednak zbyt młoda i w końcu im uległa... teraz ma jednak wybór. I właśnie wybór jest jej tajną bronią. Już nigdy nikt jej nie złamie.

Siedząc na tronie, "Wolverine" pyta, czy nieruchoma Laura w końcu się poddała. Zauważa, że jej umysł nadal jest wypełniony ciałami osób, które zabiła, a także – jak ujawnia, pokazując zwłoki X-Men – tych, których dopiero zabije. Stwierdza, że żaden z mutantów nie doceniał jej za to, kim jest, litując się nad nią i chcąc ją "naprawić", nawet Hellion. Stwierdza, że nadal może ocalić życie Juliana, jeśli tego chce. Gdy X pyta o postać w klatce, demon wyjaśnia, że to Gamesmaster, którego przyłapał buszującego w jej umyśle i zapewnia, że pozwoli jej go zabić, jeśli się do niego przyłączy. Dziewczyna stwierdza jednak, że istnieje inna możliwość i przypomina ich umowę. Następnie przykłada do demona dłoń, w której trzymała "świetlistą istotę" – swoją duszę – i, gdy jej przeciwnika pochłania światło, oznajmia, że wybiera siebie.

Po chwili budzi się na podłodze ambulatorium w rękach Storm. Obok Gambit podnosi Helliona, który nie ma żadnych ran i który nie pamięta, co się wydarzyło. Laura spogląda na swą dłoń, na której odkrywa znamię w kształcie gwiazdy.

Jakiś czas później. Cyclops oznajmia, że mimo pewnych śladów walki nie mają pojęcia, co zdarzyło się w ambulatorium – Hellion w istocie niczego nie pamięta, a Laura nie chce nic mówić. Stwierdza, że muszą zająć się X, a gdy Ororo protestuje, Scott stwierdza, że Laura potrzebuje sztywnych struktur, jest bowiem pewien, że jest to jedyna rzecz, którą rozumie. Nie zgadza się z nim Gambit, stwierdzając, że Laura nie zostanie na wyspie wystarczająco długo, by uzyskać ich "pomoc". X-Men stali się dla niej więzieniem, gdzie nie jest już osobą, lecz czymś, co trzeba naprawić. Zgaduje, że pewnie już uciekła.

Laura tymczasem zagląda do sypialni Helliona, po chwili ciszy opuszcza ją jednak, nawet nie zbliżając się do Juliana.

Chwilę później. Do odchodzącej X podlatuje Storm, prosząc, by została na Utopii, dziewczyna stwierdza jednak, że wyspa przestała być jej domem. Może kiedyś znowu nim będzie, teraz jednak nie może być w miejscu, w którym każdy myśli, że zna ją lepiej, niż ona sama. Chce zbudować własne życie, nim ktoś znowu zrobi to za nią. Ororo rozumie to i pozwala jej odejść, prosi jednak, by pamiętała, że nie jest sama.

Jakiś czas później. Laura przechadza się po mieście, myśląc nad tym, co usłyszała od Ororo. Wie, że istnieje w niej coś poza mrokiem i postanawia je odnaleźć. Nie zauważa, że obserwuje ją młoda kobieta, która po chwili ujawnia czerwony romb na swym czole...

Autor: S_O

Galeria numeru

X-23 vol. 3 #3 X-23 vol. 3 #3 X-23 vol. 3 #3 X-23 vol. 3 #3 X-23 vol. 3 #3 X-23 vol. 3 #3 X-23 vol. 3 #3 X-23 vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.